Netradiční svatba ve stylu Harryho Pottera a Doctora Who

3. dub 2020Naše nevěsty

Netradiční svatba ve stylu Harryho Pottera a Doctora Who nevěsty (@krtys) je pro všechny fajnšmekry, kteří si libují v netradičních svatbách stejně jako já. V závěru článku je otisknut příspěvek od Rity Holoubkové – redaktorky Denního věštce ze samotného Harryho Pottera. Tahle svatba byla doslova a do písmene kouzelná.

Jaký jste pár? A jak jste se zasnoubili? Kdysi dávno jsem prohlásila, že si vezmu jenom chlapa, který pozná, že přívěsek na krku je zlatonka z Harryho Pottera. A klaplo to. Dali jsme se dohromady na ohňostrojích Ignis Brunensis a tak i žádost proběhla na silvestrovské ohňostroje.

Podle našich přátel jsme pár někde mezi „ježiš ty jsou roztomilí“ a „divím se, že se ještě nezabili“. Jsme prostě normální pár, který má lepší i horší dny, ale spolu to zvládáme. Řekla bych, že kouzlo je v doplňování se. Nemusíme mít nutně stejné zájmy, stačí, že se v nich podporujeme a doplňujeme.

Měli jste svatbu ve stylu Harryho Pottera a Doctora Who. Co vás k tomu vedlo? Provází vás tato témata celým vztahem? Byli jsme spolu na pár svatbách a věděli jsme, co rozhodně nechceme. Na začátku se nám líbila přírodní svatba, ale momentálně je to asi nejčastější typ svatby a pro nás pořád moc svazující. Díky tomu padla i barevnost a začali jsme na novo. Nakonec je barva svatby barvou kamene v zásnubním prstýnku a shodou okolností i barvou Tardis a Havraspárské koleje v Bradavicích. Oba máme rádi fantasy, ale Harry Potter a Doktor Who je srdcovka. Sice je toto téma tím hlavním, ale znalci mohli najít i prvky dalších fantasy jako Hry o trůny, Alenky v říši divů, Eragona, Pána prstenů či Hobbita atd.

Kde všude jste sháněli dekorace v tomto stylu? Bylo to složité shánění? Úžasný zdrojem dekorací je Nanu-Nana, Pepco a jim podobné. Odtud jsem měla pár kousků, ale většinu věcí jsme si vyráběli sami. Pro nás to není složité shánění, většinou totiž stačí materiál a zbytek si zvládneme namalovat a vyrobit. Také mám skvělého muže, který se vším pomáhal, co šlo a boží sestřičku, která má na svědomí grafickou podobu oznámení a další.

Jak jste prožívali svatební obřad? Měli jste i vlastní originální řeč? Vtipný den byl již od rána. Účes mi dělali dvakrát, protože se mi rozpadl hned před kadeřnictvím. Vážně není dobrý nápad změnit šampon těsně před svatbou a pak se divit, že účes nedrží jako na zkoušce. Týden před svatbou mi padla i vizážistka, takže mě malovala švagrová a dopadlo to ještě mnohem lépe.

Obřad byl na zámku a než začal, tak svědek zjistil, že zapomněl občanku. Naštěstí se všechno vyřešilo a pak už byl klid. Hudba hrála, kdy měla a byla jsem strašně ráda, že jsme zvolili Misty mountains z Hobbita a od Enyi May it be. Dodalo to tak obřadu pohádkové kouzlo.

Co se dělo během obřadu? Netuším. Ani to, co říkal pan oddávající. Byla jsem nadšená ze všeho kolem a z toho, že ten super chlap vedle mě, si mě vážně nechá napořád. Celou dobu jsme se bála, že budu brečet, ale nakonec jsem byla docela klidná. Jediná chvíle, kdy jsem měla namále, byla, když gratulovaly brečící kamarádky.

Co ti tvůj manžel řekl, když jste se poprvé uviděli? Neříkal nic, jen se usmíval a strašně se mu klepaly ruce. Byl víc nervózní než já.

Měli jste přichystanou nějakou svatební zábavu? Chtěli jsme, aby se na svatbě každý bavil. Proto bylo možností více. Ke kávě svatební noviny (Denní věstec), fotokoutek či svatební kniha. Pro každého jsme vyrobili čokoládovou žabku v krabičce a s vlastní kartičkou. Každý dostal ale kartičku někoho jiného a jeho úkolem bylo nalézt tu svoji. Bylo hezké vidět tak komunikovat bez zábran obě rodiny. Bylo možné si zatancovat, popovídat si, projít se v přírodě nebo si jen chvilku odpočinout. Pro odpočinek jsme připravili „stan“ s matracemi, polštářky, vodními dýmkami a deskovkami, který byl neustále plný. Naši kamarádi a rodiny se před svatbou spojili a natočili nádherné video s přáním do manželství, které pak promítli pro všechny. Bylo veselé a strašně nás dojalo. Večer se všichni účastnili focení s prskavkami a světlicemi a na závěr jsme od manželova tatínka dostali jeho vlastní ohňostroj.

Já osobně bych se vaší svatby ráda zúčastnila hned, protože je originální a hodně o vás vypovídá. Jaké byly reakce vašich hostů? Zpětně jsme dostávali hodně reakcí a veskrze pozitivních. Samozřejmě, že není možné udělat radost všem, ani podle nás neklaplo všechno na 100 %. Důležité je to, že tam byli všichni, které máme rádi a že jsme se vzali. Za všechny hosty bych ráda citovala příspěvek Rity Holoubkové:

Pondělí ráno… Bolí mě hlava, je mi nejistě. Pomalu se začínám vzpamatovávat z akce století. Mé předpoklady o velmi zajímavé svatbě byly hrubým podhodnocením situace. Bleskobrk stěží stíhal zaznamenávat kouzelné okamžiky a šťavnaté drby. Již na obřadu netrpělivostí vibroval, zda řeknou to správné kouzelné slovo. Kdo by si myslel, že tím kouzelným slovem bude Alohomora, byl by zklamán. Toto kouzlo je o mnoho prostší, ale o to magičtější. Kouzelná inkantace ANO je obdobou kouzelnického slibu. Spojí neuvěřitelnou silou vybrané osoby po zbytek jejich života. Porušení přísahy naštěstí nekončí smrtí (maximálně vyraženými zuby).

Ustálená pravidla tradice v běžném slova smyslu bychom tu hledali marně. Novomanželé jsou vskutku netradiční. První z hostů ležel pod stolem již po obědě, ač své konání obhajoval průzkumnou akcí podstolních prostor. Budiž mu k dobru jeho nízký věk a zvídavost.

Fotograf Denního věštce zklamal. Kompletní fotodokumentaci nejpeprnějších okamžiků se mu podařilo utopit v místním rybníku po oblíbeném maratonu gin, gin, gin tonik, okurka a Jacka Danielse. Proto je možné si připomenout svatební veselí skrze fotogalerii šťastného páru.

Těším se na příští události a akce. Dojatá a rozněžnělá Rita Holoubková

Klára a Vojta

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!


Komentáře

    Přidej příspěvek