Průvodce svatebními styly: Boho svatba

 • 6. dub 2017
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Bohemian style, boho styl, boho svatba nebo, jinými slovy, boho chic v sobě mísí prvky etna, hippies a gypsy stylu.

Za bohéma je označován člověk, který je nezávislý, má svobodnou duši a věří v pravdu, v svobodu a v lásku. Je divoký, nespoutaný, někdy možná trochu bizarní, milující život, dobrodružství a krásu. V případě, že tato charakteristika „sedí“ přesně na vás, nahlédněte do svého nitra, odpoutejte se od myšlenek typu: „co řeknou ostatní“ a „mělo by to být asi takto“ a zorganizujte si svatbu přesně podle vašich představ!

Jedním ze základních znaků bohémské svatby je originalita a neotřelost. Místo konání sňatku, svatební šaty či svatební výzdoba by měly odrážet váš charakter a záliby.

Svatební prostory pro bohémskou svatbu

Bohémský styl je úzce spjat s přírodou. Ideálním svatebním prostorem je proto například stodola, zahrada, louky, pole či srub. Svůj svatební den tak můžete prožít na jakémkoli oblíbeném místě.

O stylu svatby a o tom, že se svatební obřad bude konat v exteriéru, doporučujeme předem informovat všechny pozvané hosty. Hosté se tak vyhnou zbytečným nepříjemnostem spojeným se zabořováním několikacentimetrových „jehel“ do zahradního trávníku či s tažením dlouhých společenských šatů po louce.

Svatební výzdoba

Svatební výzdoba by se měla nést v přírodním duchu. Ideální volbou je množství živých sezonních květin, naaranžovaných v ozdobených skleněných lahvích či v zavařovacích sklenicích.

Svatební stoly můžete ozdobit štólou z pytloviny a množstvím svíček, které jsou velmi romantickou a efektní ozdobou, zejména ve večerních hodinách. Svíčky můžete naaranžovat buď do menších mosazných luceren nebo do skleněných svícnů.

K svatbě v boho stylu nepochybně patří nádherná, květy nebo zelení ozdobena slavobrána, pod kterou si snoubenci řeknou své ANO.

Cesta k ní může být zdobená okvětními lístky květin či barevným kobercem.

V tomto případě neexistují žádná omezení, takže můžete naplno popustit uzdu fantazii a zrealizovat všechny vaše svatební představy.

Pokud považujete klasické dřevěné židle za příliš fádní a neoriginální, můžete je vyměnit za měkoučké polštáře uložené podél nízkého, dřevěného stolu.

Boho chic svatební outfit

Svatební šaty by měly být podobně jako svatební výzdoba jednoduché a vzdušné. Ideální je spojení krajky a bavlny, popřípadě šifonu. Šaty mohou být dlouhé i krátké. Nejdůležitější je, aby byly pohodlné. Nejčastější volbou nevěst vyznávajících tento styl je jednoduchá splývavá sukně v kombinaci s krajkovým vrškem.

Svatba v přírodě je vždy považována za méně formální událost než například svatba v kostele či na zámku. I ženich si proto může dovolit obléci pouze lněné kalhoty vyhrnuté nad kotníky a košili s vykasanými rukávy, bez saka a vázanky.

Stejně jako svatební šaty, i svatební obuv by měla být jednoduchá a pohodlná. K uvolněnému boho stylu se fantasticky hodí sandály, takzvané gladiátorky nebo bosé nohy (tuto alternativu doporučujeme pouze tehdy, pokud jste si na 100 % jistá, že vás nic nemůže píchnout do nohy a zranit vás, například na písečné pláži).

Horkým hitem jsou i náramky na nohy. V tomto případě jsou nohy ozdobeny krajkovým či kamínkovým náramkem uvázaným na prstech a kotnících. Nevýhodou je, že spodek nohy zůstává nechráněný, takže podobně jako v předchozím případě dbejte na bezpečnost a předem zkontrolujte terén. Pánové si mohou obout plátěnky či mokasíny.

Svatební outfit můžete ozdobit různými náramky neutrální nebo výrazné, syté barvy. Vhodné jsou i kožené náramky a dlouhé náhrdelníky. Nemusíte se bát sáhnout ani po jemných náušnicích či výraznějších prstenech. Dbejte však na to, aby celkový outfit v kombinaci s květinovou čelenkou, šátkem či kloboukem nebyl příliš přezdobený a kýčovitý.

Účes a make-up v boho stylu

Svatební účes je v tomto případě korunou stylu. K boho stylu se nehodí vyčesané, komplikované účesy. Právě naopak, vlasy by měly působit nedbale, jako by byly rozfoukané větrem.

Skvělou volbou je i culík, do kterého jsou vpleteny živé květiny, či volně rozpuštěné vlasy s pestrobarevnou květinovou čelenkou. Kromě květinové čelenky či věnečku z lučních květů je ideálním doplňkem i velký klobouk.

Make-up by měl být jemný, zvýrazňující přirozenou krásu nevěsty. V případě, že toužíte po svatbě v tomto stylu, rozhodně se vyhněte kouřovému líčení očí či výrazným odstínům rtěnky na rtech.

Stejně snadnou vizáž by měli zvolit i páni. K bohémskému styl rozhodně nepatří nic uhlazeného a příliš strojeného. Vlasy by měly být nedbale rozcuchané a na tváři si můžete nechat několikadenní strniště.

Svatební kytice

Svatební kytice dotvoří celkový outfit a podtrhne bohémský styl. Nevěsty by měly sahat především po jednoduchých kyticích, které působí dojmem, jako by byly právě natrhané na louce.

Nemusíte se bát kombinovat různé barevné kvítky, listy, trávy, peříčka či dokonce makovice nebo obilné klasy.

Bohémský styl je vhodný pro všechny ženy, které nemají strach odlišit se a ukázat svou osobitost. Boho styl je velmi podmanivý, ženský a přirozený. Dozajista v něm nenajdete tuny líčidel, umělé řasy či několika centimetrové nehty. Je výsledkem stavu mysli a srdce. Věříme, že vám tento styl učaroval stejně jako nám :).


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Vláda ode dne 22. října 2020 do dne 3. listopadu 2020 zakazuje volný pohyb osob na území celé České republiky.

  Platí tedy i nová omezení pro pořádání svateb:

  • maximálně 10 lidí
  • roušky jsou povinné ve vnitřních prostorách, pro snoubence v průběhu sňatečného obřadu platí výjimka

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2020.

  Přečtěte si diskusi o tom, jak nová opatření vnímají nevěsty

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Nevíte, čím překvapit nevěstu na rozlučce se svobodou? Připravte jí originální hru a bavte se!
  Nevíte, čím překvapit nevěstu na rozlučce se svobodou? Připravte jí originální hru a bavte se!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?