Svatební minimalismus a boho styl v jedné kombinaci na Chatě Tesanka

 • 13. dub 2021
 • Barbora Babicová
 • Kateřina Krausová

Elegantní a přirozená svatba Dominiky a Libora na Chatě Tesanka kombinuje jednoduchost a boho styl. Připomeňme si tento krásný den.

svatba v lese
netradiční svatební kytice
jednoduché svatební prstýnky

Jak jste se s manželem seznámili a jak proběhlo vaše zasnoubení?

S Liborem se známe ze střední školy. I když se mi od pohledu líbil, do oka jsme si nepadli hned na první dobrou. Cestu jsme si k sobě našli až ve třeťáku, vlastně skrz náš koníček. Pojila nás také společná parta kamarádů, se kterými jsme čas od času vyráželi pod stan. Nakonec jiskra přeskočila.

Zasnoubení proběhlo po téměř 11-ti letech a odehrálo se na moři. Oba jezdíme roky jachtat v partě – on s chlapama, já s dámskou posádkou. Milujeme to. Loni v červenci jsme sebrali odvahu a vyrazili na moře jen ve dvou. Asi se to prostě nabízelo. Úsměvné je, že zasnoubení mělo proběhnout o den dříve, v jedné krásné zátoce, kde jsme byli vyvázaní na bójce. Manžel měl celý večer krabičku s prstenem schovanou v kapse a čekal na vhodný okamžik. Jenže pěkné počasí během pár desítek minut vystřídala pekelná bouře, která nás sejmula. Všechno naštěstí dobře dopadlo a následující večer přede mnou můj muž poklekl. I když jsme se poslední dobou otevřeně bavili o svatbě a zamlouvali termín, nečekala jsem to a dojalo mě to. Byla jsem přesvědčená, že zásnuby asi přeskočíme. Pod dojmem emocí ze mě kromě ,,ano“, vypadla i otázka, jestli to trvalo tak dlouho proto, aby se ujistil, že přežiju i bouři na moři 🙂

svatební přípravy
svatební účes - drdol
elegantní svatební šaty s holými zády
jednoduché svatební šaty
přípravy ženicha

V jakém stylu se nesla vaše svatba a čím ses při jejím plánování inspirovala?

Inspiraci jsem lovila už krátce po zasnoubení a prohledala jsem za ten téměř rok kde co. Největší studnicí nápadů pro mě ale zůstával Pinterest, kde jsem si ukládala hromadu nápadů. Původní alba jsem ale nakonec téměř kompletně promazala, protože s postupem času jsem se stále víc a víc odchylovala od prvotní představy svatby v boho stylu. Vše jsem překopala a začala náš koncept směřovat více do jednoduchosti, ve které jsem zároveň chtěla zanechat odkaz na nás a na to, co máme rádi. Jak ten výsledný mišmaš dopadl, už znáte…

česká nevěsta
elegantní nevěsta
svatební obřad venku
družičky v modrém
kytičky pro družičky
střapatá svatební kytice
družičky v modré barvě

Na který moment svatebního dne nikdy nezapomeneš?

Těžko vybrat jen jeden. Moc jsem si užívala celý den. První velice silný moment jsem prožívala těsně před odchodem z pokoje, kde jsem se připravovala. Ve chvíli, kdy moje družičky odešly a já zůstala v pokoji tak na 10 minut sama, jsem měla čas přemýšlet. Začalo mi docházet, že ,,už je to tu“. Několik měsíců předtím jsem si tyto chvíle snažila představit a měla jsem před očima pouze to, jak budu příšerně nervózní a že celý obřad asi probrečím, protože jsem strašný cíťa, který bulí pomalu i u večerníčku. A teď jsem v tom pokoji stála sama, úplně vyrovnaná, klidná a odhodlaná si to užít. Jen pár minut před odchodem mě napadlo zavolat oběma svým babičkám, které se nemohly svatby účastnit, že půjdu za chvíli k oltáři. To byl strašně silný moment, moci s nimi tento okamžik sdílet alespoň po telefonu. Samotný obřad byl samozřejmě další úžasnou chvílí, po které z nás obou opadly zbytky napětí. A poslední, možná ten nejúžasnější moment celého dne byl ten, když jsem se večer rozhlédla kolem dokola po tvářích našich hostů a uvědomila jsem si, že si to tu s námi opravdu užívají. Tolik lidí mi přišlo říct, že se jim tu líbí a náš den pochválilo. Atmosféra byla skvělá, hosté se dobře bavili a přitom se nikdo neopil. Vidět ty spokojené výrazy, to bylo něco naprosto úžasného a odzbrojujícího. Ještě teď mě při vzpomínce zaplavují pocity štěstí. Takže ano, na tento moment opravdu nadosmrti nezapomenu.

svatba v Chate Tesanka
jednoduchá svatební výzdoba
minimalismus a svatební výzdoba
přírodní svatební výzdoba
jednoduchí svatební stolování
jednoduchý svatební dort
svatba u bazenu

Se kterými dodavateli jsi byla nejspokojenější a ráda by si je doporučila budoucím nevěstám?

Musím říci, že jsem měla obrovské štěstí na všechny dodavatele, protože můžu s radostí a klidným svědomím doporučit všechny do jednoho. Pokud bych však měla vybrat pro mě ty nejzásadnější, tak se mi vždy první vybaví trojice foto, kamera a kapela. Naše senzační fotografka Káťa a pohodový kameraman Vojta se stali nedílnou součástí naší svatby. Celým dnem nás perfektně prováděli a doprovázeli a my jsme se s nimi cítili uvolnění a v pohodě. Cítili jsme se s nimi jako s kamarády. Naše kapela byla jednoznačně a bez pochyb trefa do černého. Těžko to nějak popsat, to se prostě musí slyšet a zažít. Ostatně hosté si kapelu opravdu moc pochvalovali. Nemůžu nejmenovat ani paní Zuzanu, jež mi navrhovala vysněné svatební šaty, které bych za nic na světě nevyměnila. Rozhodně nemůžu zapomenout také na naši sestřenku Nikolku, protože se nám s péčí a láskou jí vlastní postarala o kytičky, které potěšily dámské osazenstvo a vtiskly svatební tabuli duši.

Víc fotografií ze svatby Dominiky a Libora:

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • účastnit se svatby se lze pouze na území okresu, kde má osoba bydliště.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?