Svatba jako z pohádky. Nevěsta Barbora nám prozradila detaily

 • 9. úno 2023
 • Dana Račko
 • Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Nevěsta Barbora: „Jak jsem kráčela, z dálky se ke mně přibližoval prodejce z Bangladéše a podal mi červené růže s milým komentářem…“ Celá svatba nádherné nevěsty Barborky byla jako z pohádky. Od originálních zásnub až po dokonalé princeznovské svatební šaty, pro které cestovala až do Albánie. Přečtěte si rozhovor s nevěstou Barborkou a zasněte se spolu s námi.

luxusní svatba
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Jak jste se s manželem seznámili?

Seznámili jsme se náhodně na Silvestra, kde mě kamarádka s přítelem zavolali na silvestrovskou zábavu. Už tehdy bylo všechno pěkné, jelikož ohňostroj dodává takovou tu pěknou atmosféru. Osud. Po Silvestru mě několikrát kontaktoval a začali jsme spolu chodit ven. Krátce nato jsme oficiálně vytvořili pár.

jednorožec na svatbě
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Jak proběhlo vaše zasnoubení?

Zasnoubení pro mě byl jeden z nejkrásnějších okamžiků. Stalo se to o půlnoci na ulici v Miláně (myslím, že se to jmenuje Galerie Viktora Emanuela). Velice krásné prostředí. Byli jsme na cestě z města Nice, kde jsme trávili dovolenou Nice – Cannes – St.Tropez – Monaco. My jsme takoví cestovatelé. Prý nenašel vhodný okamžik, jak mě požádat o ruku na dovolené. Zase osud? A když jsme se vraceli domů, udělali jsme si zastávku v Miláně (velmi jsem ho chtěla vidět) a už při vstupu na tuto krásnou ulici jsem měla skvělou náladu, ten pocit.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

nevěsta s korunkou
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Jak jsem kráčela, z dálky se ke mně přibližoval prodejce z Bangladéše a podal mi červené růže s milým komentářem. Manžel toho využil a dal mu do ruky mobil, aby nás vyfotil. Na jedné z nejkrásnějších ulic mě požádal o ruku a já s úsměvem na tváři řekla ano. Byl to výjimečný moment. Dostala jsem přesně 27 růží – nevím, jestli to je náhoda, nebo osud, protože je to pro mě šťastné číslo po celý můj život. Prsten byl nádherný, diamantový s modrým safírem. Krásně se třpytil.

svatební boty a náušnice
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Tvá svatební vizáž a celkový vzhled byly jedinečné, přímo pohádkové. Podle čeho sis vybírala šaty a doplňky k nim?

Svatební šaty byly přesně takové, jak jsem si přála. Našla jsem přes internet obrázek šatů, které splňovaly kritéria. Mělo to jen jeden problém. Šaty byly v Albánii. Tak jsem začala komunikovat s manažerkou salonu. Dohodli jsme se na prvním setkání 15. září 2021 v Tiraně. A tak jsme se vydali já, Norik a moje sestra do Tirany. To ráno přišla pro mě a mou sestru manažerka Shila do hotelu a odvezla nás do salonu. Na zkoušku šatů přišla i samotná návrhářka Frida, což mě velmi potěšilo. Strašně jsem si toho vážila.

first look nevěsta a ženich
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Na doporučení jsem si vyzkoušela 5 svatebních šatů, 5 korunek a 5 závojů. Mé vysněné svatební šaty jsem si oblékla jako poslední a přesně tam jsem si řekla, že jsou to ony! Dala jsem si je ušít podle mých požadavků, chtělo to jen menší změny, aby byly jako stvořené pro mě. Korunku mi udělali na míru, také podle mých požadavků a představ. Byla jedinečná. Náušnice jsem dostala jako dárek od Fridina manžela, který má na starosti finance.

svatební kočár
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Šaty, závoj, korunku, čelenku a náušnice vytvořil tým Frida Xhoi & Xhei speciálně pro mě – byly ručně vyrobené. Největší radost jsem však měla 21. června 2022, když jsem si v Tiraně poprvé oblékla už šaty hotové pro mě a viděla tu nádheru poprvé. Jako první mě zaujala barva. Byla nádherná, v odstínu champagne. Měnila se podle světla. Na světle byly šaty jemně třpytivé jako sníh, zdobené bílými perlami a Swarovski krystaly. Cítila jsem se jako princezna, protože tak ke mně i přistupovali. Opravdu krásný zážitek.

svatba na zámku
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Paní Frida nás pozvala také do restaurace, kde jsme měli možnost se poznat. Natáčela se mnou i videa ohledně objednávky šatů a mé spokojenosti. Paní Frida, která šije šaty po celém světě, je uznávaná italská návrhářka žijící v Albánii. Měla velkou radost, protože jsem byla její první slovenská zákaznice.

Poslední, co jsem potřebovala doladit, byly svatební boty. Nakonec se mi podařilo nalézt od značky Custommade – nádherné perlové sandály, které dokonale ladily s korunkou. Ty jsem už měla i na zkoušce šatů. Pochválili mě, jak jsem se sladila. Nošení takové korunky a šatů ale není zcela jednoduché. Jsem ráda, že jsem to zvládla a zároveň jsem si to užila.

Na zámku se o mou vizáž postarali: krásný make-up – Milan Švingál, krásný účes – Michaela Comajová. Na svatební nehty jsem byla podle mých představ v salonu v Levoči u Evy Kamenické.

svatba v zámečku
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Další zvláštností vaší svatby byly živé sochy. Uměla bys nám říct, kde tento nápad vznikl?

Živé sochy jsem si vymyslela sama, jako všechno ostatní. Nebylo to ani těžké, protože je to něco, co už existuje. Jednoduše mi to pasovalo do tématiky pohádkové svatby na zámku – pohádkový jednorožec, pohádková harfa a pohádkové sochy. Co víc by mi pasovalo do tématu jako princezna Sissi na zámku, Franz A. Mozart, Hans Ch. Anderson a pan Sacher s dortem v ruce, protože součástí naší svatby byly i výjimečné francouzské zákusky od Natacha Pacal (Peče celé Česko) a pětipatrový zlatý dort od Moniky Siskové (hodně dlouho jsme hledali cukrářku, která umí upéct takový dort).

svatební focení venku
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Sochy se objevily až po gratulacích na dvoře, kde byly součástí programu a spolu s hosty se přemístily do sálu Dvorany, kde s námi trávily čas a bavily hosty, malé i velké. Bylo to vznešené. Když jsme zkontaktovali pana ředitele Radovana Michalova – Big Names – velmi ho to potěšilo a při společné večeři jsme naplánovali program.

živé sochy na svatbě
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Který moment svatebního dne byl pro tebe nezapomenutelným?

Naše první setkání bylo velmi krásné. Setkali jsme se ve vyzdobené dvoraně, kde mě manžel čekal uprostřed s kyticí v ruce a já k němu odzadu přicházela jako princezna. Manžel mě tehdy poprvé viděl ve svatebních šatech. Šaty pro něj byly také překvapením. Poprvé jsme tehdy viděli i vyzdobený sál, který nám připravila agentura Madelaine.

Nezapomenutelné to však pro mě bylo v kostele, když jsem se podívala na svého manžela před oltářem a uvědomila si, že se mi plní můj velký sen a že už budeme navždy spolu. Velmi hezké pro mě bylo uvědomit si, kolik našich blízkých lidí přišlo v pro nás tak důležitý den. Krásný pocit.

Slzy mi vyhrkly, když jsme už jako manželé spolu vcházeli do sálu dvorany na píseň Christina Perri – A Thousand Years a viděla jsem všechny hosty na svatbě mých snů. Vždy je to o těch lidech, které máme rádi. Po boku mého manžela a mezi lidmi, kteří nás mají rádi. Tehdy mě to dojalo.

Úžasnou zábavu rozproudil Igor Kmeťo, který byl součástí našeho vysněného programu.

luxusní svatební šaty
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Co bys vzkázala budoucím nevěstám?

Každá nevěsta by měla jít za svým snem. Každá svatba může být výjimečná. Jelikož každá představa je jiná, každá si také představuje něco jiného, a proto to musí být jedinečné. Pro každou nevěstu by měla být její svatba ta nejkrásnější.

svatební portréty venku
Foto: Tomáš Mačej & Róbert Petrík

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?