Styly svatebních židlí – jsou i jiné než chiavari

 • 24. úno 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Tohle není antikampaň na chiavari židle. No je fakt, že v posledních letech zažívají takový boom, že se jaksi pozapomnělo, že existují i jiné typy židlí na svatbu. Pojďte si trochu rozšířit svatební obzory a inspirujte se těmito krásnými a originálními židlemi na svatbu.

Ghost židle

Akrylové transparentní židle skvěle vyniknou s bohatou květinovou výzdobou. Velmi dobře se hodí zejména do menších prostor, kde se díky svému transparentnímu vzhledu „ztratí“, ale zároveň vyniknou a dodají prostoru nejen eleganci, ale také vzdušnost. Ghost jsou dostupné v různých stylech, proto se hodí ke všem typům svatební výzdoby.

transparetní židle

Crossback židle

Pomalu vytlačují do pozadí oblíbené chiavari. Jsou přímo stvořené pro greenery, boho nebo industriální svatbu. Charakteristické X na zadní straně neskrývejte pod výzdobu, naopak nechte jej vyniknout. Nejoblíbenější barvou je tmavě hnědá, která učiní krásný kontrast zejména se světlou svatební výzdobou.

crossback židle

Tolix židle

Kovové trendy židle si zamilují zejména moderní nevěsty, které touží po originální městské svatbě v industriálním stylu. Zadní stranu můžete zjemnit mohutnějším květinovým dekorem. Přestože neulahodí oku každé nevěsty, jednoznačně je řadíme do kategorie top svatebních trendů 2022.

Ratanová křesla

Tento styl pravděpodobně pochází z východní Asie, kde byla právě taková křesla určena k sezení pro královskou rodinu. A kdy, ne-li na vlastní svatbě se máte cítit jako skutečná královna? Ratanová křesla tvoří úžasnou symbiózu především s boho svatebním stylem.

boho svatba

Chiavari židle

Kdo by je neznal, vždyť svatební trendy válcují už pěkně dlouho. Mají jemný vintage nádech, proto se výborně kombinují téměř s každým svatebním stylem. Zvláště oblíbené se staly při greenery, vintage a romantické svatbě. Typická pro ně je bílá barva, ale populární jsou také zlaté, transparentní či hnědé odstíny.

chiavari židle

Dior židle

Luxus, luxus a ještě jednou luxus. Už samotný název naznačuje, že se jedná o něco extra. A je tomu opravdu tak. Elegantní a originální design podtrhuje zlaté lemování, oblý tvar nás vrací do dob zámků a zámečků. A přesně na svatbu v těchto prostorách jsou Dior židle jako stvořené. Bohatá květinová výzdoba, vysoké svícny a královský svatební prostor jsou přesně to, s čím vynikne jejich krása nejvíc.

Skládací židle

Toužíte po plážové nebo zahradní svatbě v neformálním stylu? Potom jsou skládací židle to pravé ořechové pro vás. Jsou praktické a pohodlné, skvělé například i pro obřad v přírodě. Díky tomu, že je lze poskládat, jsou výborným řešením do menších svatebních prostor.

prírodní svatba

Bistro židle

Letní svatba v centru města s nádechem francouzského bistra a světelné řetězy… Dokonalá kombinace! Jsou dobrou volbou například také pro svatbu na terase. Bistro židle s podsedákem poskytnou komfortní sezení pro svatební hosty. Právě výrazné podsedáky mohou tvořit nosný dekorační prvek židlí.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Dana Račko (@dana_racko_mojasvadba.sk)

Monet židle

Romantické židle ze dřeva jsou nadčasové, ale nyní více než kdy jindy předtím chytili druhý dech. Byla by velká škoda zakrýt jejich typický oblý tvar dekorem. Jsou tak jedinečné, že je můžeme považovat za naprosté královny, které zřejmě nikdy nebudou out. Typická pro ně je tmavě hnědá barva, ale trendy jsou zejména ty černé. Najdete je také v romantické bílé a také v pastelových barvách.

Acapulco židle

Nejsou vhodné jako hlavní sezení ke svatebnímu stolu, hodí se spíše například do chill out zóny a pánského koutku. Pokud máte v plánu netradiční fotokoutek, neváhejte do něj zakomponovat právě je. Acapulco jsou velice pohodlné, můžete se v nich doslova vyvalit a dopřát si relax uprostřed svatební zábavy.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?