Společenské účesy – tipy, rady, inspirace

 • 4. bře 2016

Účesy, účesy, ach, tie účesy… Že Vám to něco připomíná? Tato populární skladba s příznačným názvem „Účesy“ od zpěvačky Beáty Dubasové zdobila slovenské hitparády na přelomu osmdesátých a devadesátých let. A nejen píseň, ale i trvalá byla tehdy in. Není se co divit, že skladba se stala ze dne na den doslova hitem, který se v rádiích objevuje ještě i dnes. Účesy zkrátka patří k životu. Avšak obzvlášť k tomu společenskému.

Ve společnosti účesů

Ke každé společenské události kromě šatů, bot či kabelek, neodmyslitelně patří účes. Ať už se chystáte na svatbu, do divadla či jednoduše jen na rande, pravděpodobně zvažujete, co z toho svého nezkrotného „hára“ na hlavě vyčarujete, abyste alespoň něco z celkového outfitu zachránila. I když dnes už „karfiol“ na hlavě neletí, možná patříte mezi ty, které se nebojí experimentovat. Je třeba si však uvědomit, že někdy ani extra objem rozpuštěných vlasů nebo pestrobarevné variace nemusejí zanechat dojem, jaký si přejete. Záleží na události. Vezměte si jen takovou romantickou večeři. Zkuste si představit samu sebe, jak byste s rozpuštěnou hřívou à la Tina Turner decentně jedla polévku. Pravděpodobně by to nebylo velmi praktické. Co myslíte?

A přesně to se týká i svateb. Zvolte raději praktický účes, v němž se dobře cítíte, a samozřejmě i dobře vypadáte. Určitě je to lepší, než mít na hlavě honosnou kreaturu, kterou možná budou všichni obdivovat, ale nikdo vám ji nebude závidět. Uvědomte si, že nejdete fotit účes pro katalog, ale jdete v něm na svatbu tancovat a bavit se. Jistě tedy oceníte, když ta koruna na hlavě v podobě vašeho účesu bude držet pohromadě přinejmenším do dalšího rána a přesně tam, kde má, a vy se budete moci celkem svobodně a bez obav bavit ve společnosti rodiny, přátel a známých.

Kadeřník – ano, nebo ne?

Základním pravidlem pro zručnější ženy je – jak si umíte účes vyrobit sama, nemrhejte časem a penězi u kadeřníka. Vězte, že vy své vlasy znáte nejlépe, neboť se o ně dennodenně staráte. Vy nejlépe víte, kolik sponek budete potřebovat, aby vám účes z hlavy nespadl dříve, než přijdete do místnosti pro oddavky. Na internetu najdete množství fotografií a videí, které Vám prozradí postup, jak vyčarovat nejeden překrásný účes. V případě, že si účes netroufáte vytvořit sama doma, nebo jen s pomocí družiček, svěřte se do rukou profesionálního kadeřníka. Zkušený kadeřník dokáže s vlasy hotové zázraky.

Existují dokonce takoví, kteří se specializují na svatební účesy. Správný kadeřník bvy Vám měl ochotně pomoci při výběru toho nejvhodnějšího účesu s ohledem na váš typ postavy, tváře, délku a kvalitu vlasů, a v neposlední řadě poradit s vhodností daného účesu k vašim svatebním či jiným společenským šatům. Rozhodně pomůže, když mu na ukázku přinesete alespoň fotografii šatů, které si míníte na sebe obléci.

Od kadeřníka, který nemá ani jen zájem dozvědět se něco o vašich šatech, rychle utíkejte. Vhodný účes totiž může krásně vyzdvihnout jedinečnost zvolených šatů. Obecně platí, čím jednodušší máte šaty, tím složitější si můžete dovolit účes, a naopak. Nepodceňujte zkoušku účesu. Kadeřník se tak lépe seznámí s vlastnostmi vašich vlasů a i vy se potom budete v den svatby v kadeřnictví méně stresovat.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Ozdoby v účesech – třešničky ve vlasech

Ozdoby do vlasů umějí skvěle vyzdvihnout danosti účesu. Buďte však opatrné. Co se bezpečnosti vašeho manžela týče, určitě ho nechcete ve svatební den při tanci nešikovnou ozdobou ve vašich vlasech připravit o oko. Ale některé účesy malé ozdoby přeci jen vyžadují.

Máte-li delší vlasy a zvolíte rozpuštěné vlasy s ležérně padajícími vlnami na ramena, nebo částečně vypnutý účes, kde vám jen pramínky budou lemovat okraje lícních kostí, můžete využít čelenky a korunky.

Pokud se rozhodnete pro vyčesané vlasy do drdolu, elegance typu ozdobný hřeben, květ nebo spona nemá konkurenci. Květy rovněž překrásně vyniknou v zaplétaných účesech.

Ke krátkým kučeravým vlasům se skvěle hodí malé skřipce s květinkami nebo sponky s perličkami a budete dámou večera.

Jste-li budoucí nevěsta, zvažte použití závoje. Máte-li zdobený a poměrně složitý účes, závojem všechno to krásné zakryjete. Ale na druhé straně je závoj část oděvu nevěsty, který si při žádné jiné příležitosti na sebe už nedáte. Proto, pokud se závoje nechcete vzdát, zvolte jednodušší účes, kterému závoj bezpochyby bude slušet nejlépe.

Pánský styl účesu

Jaký střih či účes na svatbu mohou volit páni? Volit trendy, nebo raději klasiku? Eleganci ve stylu agenta 007, nebo neformální účes podle Davida Beckhama či střapaté hnízdo Roba Pattinsona? Pro muže platí stejné první pravidlo jako pro dámy – volte účes, v kterém se budete cítit pohodlně, líbíte se své drahé polovičce i sobě. Muži mají v podstatě tři základní možnosti, pokud tedy nejsou plešatí.

Prvou je takzvaný hollywoodský styl. Je nedbale elegantním a zároveň chlapecky zvoleným střihem. Co do úpravy i údržby je jednoduchý. Levou zadní si ho během dne každý muž upraví i sám. Hodí se takříkajíc pro každou společenskou událost včetně svatby. A co je ještě lepší, sluší mužům jakéhokoliv typu i věku a je vhodný i pro prošedivělé vlasy.

Druhým typem je klasická elegance. Velmi oblíbený hit posledních let. Jde o to, že vlasy po stranách mají kratší sestřih než na vrchu hlavy, kde je ponechaná delší délka vlasů. To otevírá mnoho možností pro „hru“ s vlasy na vrchu hlavy. Můžete je sčesat dozadu a gelem jim dodat trochu mokrého vzhledu, nebo je jen zlehka stočit. Tento účes sluší zejména mužům okolo třicítky.

Posledním základním střihem pro pány je chlapecký střih. Už z názvu je jasné, že sluší především mladším mužům okolo dvacítky. Jde o postupně sestříhaný styl, kde přechod není tak viditelný jako u klasické elegance. Vlasy by měly být sestříhané do ztracena. Tomuto střihu padne ofina sčesaná do strany nebo pěšinka na boku.

Profesionálové
5
Helena Burešová vizá...
Make-up a účes
Nejdůležitější pro mne je, aby se klientka cítila být sama sebou. Ráda poradím, ale pouze pokud si to klientka přeje :-) Aktuální fotky na fcb
Celá ČR
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov

Co dodat na závěr? Ať už se vidíte jako lesní víly s větrem ve vlasech vedle solného prince, nebo spíše jako elegantní dáma po boku svého Jamesa Bonda, dejte na svou intuici a zdravý rozum. Určitě nebudete litovat. Instinkty ještě nikoho nezklamaly. Zohledněte všechny proměnné a výsledek jistě bude stát za to.

A když už sem jsme zahrnuli představy – jak si představujete svůj svatební účes? Máte svůj vysněný?

Ďalší inspirace pro vás:

[blog-album /blog/tedrezka/album/ucesy-inspirace-8m2e8o“ „DALŠÍ ÚČESY“


Autor článku: Kristína Cimeráková / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?