Jak vybrat svatební spodní prádlo?

 • 23. led 2021
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

I když pod svatební šaty má právo nahlédnout jedině ženich, výběr správného spodního prádla je stejně důležitý jako výběr svatebních šatů či botiček. Poradíme vám, jak vybrat svatební spodní prádlo.

Jak vybrat svatební spodní prádlo

Svatební spodní prádlo by mělo splňovat několik atributů:

 • Vzhledem k tomu, že ve vybraném spodním prádle nevěsta stráví jeden z nejkrásnějších dnů ve svém životě, mělo by být pohodlné a vyrobené z kvalitních, příjemných materiálů.
 • Druhou podmínkou, kterou by mělo spodní prádlo splňovat, je luxusní, sexy vzhled. Při výběru spodního prádla byste měla přihlížet i k temperamentu svého partnera. Romantika určitě okouzlíte v jemném bílém krajkovém prádle, drsný rocker zase neodolá dráždivým podvazkům.
 • V neposlední řadě by mělo spodní prádlo korespondovat s barvou, typem a střihem svatebních šatů. Části podprsenky by v žádném případě neměly vyčnívat ze svatebních šatů a stejně tabu by měla být i silikonová ramínka, výrazná, vzorovaná podprsenka, či silonky v botách s otevřenou špičkou.
V bazaru k tomuto tématu
Krátké svatební šaty
Prodám svatební šaty, délka po kolena, nádherná krajka, tříčtvrteční rukávy...
3500
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8

Podprsenka

Základem celého kompletu svatebního prádla je správná podprsenka, která dokáže vykouzlit plný, sexy dekolt. Po vhodném kousku byste se měla začít rozhlížet až po vyhlédnutí svatebních šatů. Podle jejich střihu a podle typu vaší postavy se můžete rozhodnout pro oblíbenou bardotku – samodržící podprsenku bez ramínek, tvarující push up podprsenku, či pro pohodlnou, nevyztuženou podprsenku.

V případě, že jste si ve svatebním salonu vyhlédla šaty s odhalenými zády, doporučujeme nepoužít žádnou nebo jen silikonovou, samodržící podprsenku. Obecně platí, že ženy s větším poprsím by měly sáhnout po pevnější podprsence s ramínky, která prsa vytvaruje a pozdvihne. Ženám s menším poprsím mohou pomoci vyztužené modely s decentními vycpávkami.

Oblíbené jsou především hladké, případně krajkou nebo saténem lemované modely bílé, béžové či oříškové barvy. Pokud to barva šatů dovoluje, nemusíte se však bát ani méně tradičních, pastelových kousků.

Korzet

Nadčasový korzet je v případě svatebního spodního prádla absolutní trefou do černého Kromě toho, že krásně tvaruje bříško a pozdvihne prsa, působí neobyčejně a velmi svůdně. Pokud na vás vyztužený korzet působí tísnivě a nepohodlně, můžete zvolit pohodlný, elastický nebo krajkový model. Pod svatební šaty je ideální hladký nebo krajkou zdobený korzet bílé nebo smetanové barvy.

Kalhotky

Stejně jako u předešlých kousků i u kalhotek platí, že by měly být kvalitní, pohodlné a měly by ladit s ostatními částmi spodního prádla, tedy s podprsenkou a podvazkovým pásem. Většina nevěst preferuje krajkové nohavičky bílé barvy nebo pohodlné bezešvé kalhotky rovněž bílé nebo smetanové barvy.

Možná nejoblíbenějším typem kalhotek, skrývajícím se pod svatebními šaty, je brazilský střih. Jde o kalhotky, které odkrývají pouze spodní část zadečku a v kombinaci s krajkou působí nesmírně žensky a svůdně. Navzdory trendům by však budoucí nevěsta měla při výběru kalhotek sázet na ověřený typ spodního prádla. Pokud během běžných dní preferuje klasicky typ kalhotek, hrozí, že v těch tangových by se mohla cítit nekomfortně.

Podvazkový pás

Úzké pásy z kůže, saténu nebo krajky, sloužící k udržení punčoch (v minulosti ponožek), jsou etřešničkou na dortu, ukrytou pod svatebními šaty. Tato dráždivá část oděvu zaznamenala největší boom v 30. až 40. letech minulého století a dodnes se těší mimořádné oblibě. V případě, že se pro tento dráždivý kousek rozhodnete, nezapomeňte na to, že by měl být oblečen pod kalhotkami :-).

Podvazkový pás na noze je podle tradice neoddělitelnou součástí nevěstiny garderoby. Podle různých pověr má podvazek nevěstu ochraňovat a přinést jí šťastnou budoucnost. V minulosti lidé věřili tomu, že vlastnit kousek oblečení, které měla nevěsta v den svatby na sobě, přinese vlastníkovi štěstí. Aby se předešlo „násilnému“ získávání kousku svatebních šatů, ujaly se tradice jako hod svatební kyticí, či házení nevěstina podvazku.

Během svatební hostiny ženich bez pomoci rukou nevěstin podvazek sejme z nohy a hodí ho přítomným svobodným mládencům. Ten z nich, který podvazek chytí, by se měl do roka oženit. Některé nevěsty si však chtějí podvazek ponechat na památku, a tak není ničím výjimečným, když jejich nožku zdobí podvazky hned dva. V některých rodinách se dokonce podvazky dědí z generace na generaci, jako cenný rodinný šperk. Podvazek může být různé barvy, ale mezi nevěstami je nejpopulárnější bílý, růžový nebo modrý podvazkový pás.

Punčocháče

Přesto, že punčocháče pod svatebními šaty nejsou příliš vidět, měly by jejich výběru nevěsty věnovat dostatečnou pozornost. Punčocháče by taktéž měly být pohodlné, kvalitní a dostatečně pevné, aby vydržely celou svatební veselici. V posledních letech jsou oblíbené především elegantní samodržící punčochy. Tento typ punčoch, zakončený svůdným, krajkovým lemem, je ověřenou zbraní, kterou si podmaníte každého muže.

Díky silikonovému pásu v horní části punčoch zůstávají „samodržky“ i během taneční zábavy pevně na svém místě. Většinu samodržících punčoch je možné přichytit k podvazkovému pásu, čímž dosáhnete svůdného, sexy výsledku. Pod svatební šaty jsou nejvhodnější jednoduché bílé nebo tělové punčochy, které mohou byť zdobené krajkou, saténem či mašličkami.

Výběru spodního prádla se vyplatí věnovat dostatek času a pozornosti. Díky správným kouskům se budete v průběhu celého svatebního dne cítit pohodlně a sebevědomě a tuto investici rozhodně ocení i váš partner během svatební noci.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?