Rudý vřes jako hlavní kvítí na svatbě Hanky a Ondry

 • 10. čvn 2020
 • Daniela Malá
 • Tereza Pščolková-Febrová

Zářijová svatba Hanky a Ondry v rudých tónech potěší nejednoho podzimního romantika. Celé svatební veselí se odehrálo ve Mlýně vodníka Slámy v okrese Opava.

Hani, co vás spojuje a v čem jste naprosto rozdílní? Začala bych, v čem jsme naprosto rozdílní. Máme rádi doma pořádek, rozdíl je ale v tom, že můj muž nevydrží chvíli v klidu, aniž by něco nedělal, neurovnával, neuklízel. Já jsem naprostý pohodář, vše má svůj čas a přece mi to neuteče. Někdy mi to až leze na nervy, že neposedí, stejně jako já lezu na nervy jemu, že naopak posedím :D. Vztah máme ale založený na kompromisu, takže jednou ustoupím já, jednou on. V čemkoliv. Těch rozdílů je víc, ale tady tomu se vždycky zasmějeme, a právě ty rozdíly nás spojují, protože se učíme jeden od druhého.

Začala sis před žádostí všímat, že je třeba tvůj muž nervóznější? Jak jste se zasnoubili? Manžel neudrží tajemství, takže jsem poznala, že se něco děje. O společné budoucnosti jsme se hodně bavili. Měli jsme stejné představy, že se chceme vzít, založit rodinu, zestárnout spolu. Naše zasnoubení nebylo jak z nějakého romantického filmu (i když se manžel později přiznal, že pořád vymýšlel jak to udělat), ale byla to žádost spontánní a nečekaná, a pro mě o to krásnější. Já byla po vánočním večírku, po celém dni v práci, unavená, neupravená. No prostě žádná krasavice. Jen jsme vyběhli ven, v teplácích s naším psíkem do parku. A v tom najednou muž klečel se slovy, že už to nevydrží déle a chce se mě zeptat, zda si ho vezmu. No jasně, že Anooo.

S jakým předstihem jste začali svatbu plánovat? Měli jste stejnou představu o svatbě, nebo bylo něco vyloženě kompromis? Zasnoubili jsme se už v listopadu 2017 a začali jsme plánovat svatbu na rok 2018. Podzimní svatbu jsme chtěli od začátku. Jenže o týden později jsme zjistili pro nás tu nejkrásnější zprávu a to, že se staneme rodiči. Domluvili jsme se, že se nebudu vdávat těhotná, ale že si splníme podzimní svatbu hned další rok. Řekli jsme si, že v jednoduchosti je krása a od toho se všechno odvíjelo. Domluvili jsme se, že hlavní rostlinou bude vřes. Vzhled a dekorace svatby nechal manžel na mě a mě hrozně bavilo vymýšlet a tvořit. Tvořila jsem oznámení, všechny dekorace na svatbu, hledala jsem dodavatele, kteří splní naše představy a pomůžou nám doladit svatbu k dokonalosti, a to se myslím nám všem dohromady povedlo. A všechno hrálo. Největším kompromisem byly prstýnky, manžel chtěl hladké a lesklé, já naopak matné, takže je máme půl na půl.

Popisovala jsi, že celý den nebylo moc hezké počasí, ale že na obřad se umoudřilo. Měli jste i jinou variantu obřadu, když by pršelo? Ne, prostě muselo být hezky, jiná varianta nepřicházela v úvahu 😀 [forum 637 46] Který moment ze svatby v tobě zanechal nejvíce emocí? Celá svatba byla hodně emotivní, protože jsme se oba moc těšili, až budeme manželé. Svatba pro nás byla oslava našeho vztahu, že se sejdeme celá rodina. Ale nejvíc emocí měl asi obřad. Pan starosta k nám měl proslov, hodně osobní a upřímný. Manželův slib byl krásný. Dojal mě k slzám, protože ještě pár dní před svatbou říkal, že to nezvládne, že se stydí před celou rodinou tak otevřít. Ale plakat jsem nemohla, protože už bych neřekla svůj slib. Ale zvládli jsme to oba. Překvapila mě rodina, která si pro nás v rámci svatebního daru připravila taneční představení, ale i hru pevnost Boyard, jen pro nás Kwasard. Byl to opravdu úžasný den, a ráda budu vzpomínat.

Chceš ještě cokoliv dodat? Co dodat? Hlavně ať si každý plánování své svatby užije, naplánuje ji podle svých představ a nenechá si to nikým zkazit. Od rodiny a přátel vyslechnout rady a vzít si z toho, co komu vyhovuje. Hlavní je si to užít a né šílet z příprav. A hrozně moc bych chtěla poděkovat mojí mamce, že se tak úžasně postarala o našeho Víťulínka. [blog-album /blog/haniinka/album/h-a-o-eq7g1l KOMPLETNÍ ALBUM] Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno dobré!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?