Nevěsta Blanka: „Je to nepopsatelný zážitek mít obřad pod širým nebem. A asi není podstatné, zda se koná v lese, na paloučku, na louce, ve stodole.“

 • 30. led 2018
 • Daniela Malá
 • Radovan Chvíla

Tento rozhovor, který jsme dali dohromady společně s Blankou a Jakubem je můj srdcový. Oba jsou to neuvěřitelně milí lidé a navíc, jejich láska je přímo hmatatelná a okořeněná pořádnou dávkou humoru :-). O tom svědčí i to, že Jakub si svou novomanželku přímo od oltáře odvezl na trakaři a u svatebního veselí nechyběl červený slon…

Jak jste se do sebe s Jakubem zamilovali? Blanka: S Jakubem se známe již od mala, ale naše cesty se spojily až před sedmi lety. A od té doby jsme stále a stále spolu.

Byly vaše zásnuby takové, jaké jste si je představovali? Nebo dokonce lepší? Jakub: Již dlouho jsem si lámal hlavu nad tím, jakým ohromujícím způsobem bych chtěl Blanku požádat o ruku a tak, když jsme se chystali letecky s dětmi na Krétu, objednal jsem zásnubní prsten, ale jelikož jeho zhotovení bylo na míru, nestihli mi prstýnek do našeho letu doručit. Byl jsem strašně smutný, protože Blanička v té době byla těhotná a moc jsem si přál pro ni udělat něco výjimečného. Po návratu z dovolené se jí přitížilo a proto jsem musel opustit od vymýšlení nejrůznějších netradičních způsobů samotné žádosti.

A tak jsem vsadil na jistotu. V krásném Rožnovském hotelu AGH jsem objednal salónek, který jsem naplnil květy. A bylo to. Pozval jsem ji v den našeho výročí na večeři, kde nás číšník s jejím údivem zavedl do salónku, kde jsem později před ní předklekl a zeptal se. Nikdy nezapomenu na ten nádherný moment a hlavně, že její odpověď byla "ANO vezmu si tě". A oba jsme se pak dlouho objímali a plakali štěstím.

Asi pro každou nevěstu jsou důležité svatební šaty. Jak probíhal výběr těch tvých, Blanko? Blanka: Svatební šaty. Tady jsem měla opravdu jasno. Vysnila jsem si hned dva modely. Jeden byl od NANNAY – návrhářky Nally Afandlyevové, kterou jsem objevila na Vašich stránkách Beremese. Byl to krásný krátký model kombinace krajky s průsvitným tylem. Druhý model byl od Very Wang – nádherné dlouhé šaty v barvě blush. Vera Wang vyhrála poté, co jsme si udělali jasno o tom, v jakém duchu si náš svatební den přejeme prožít a proto padla volba na dlouhý romantický model. Ale možnost jej získat byla malá. Teda možností je vždy spoustu, ale nechtěla jsem volit tu přes cizinu, kdy si model nemáte možnost vyzkoušet.

V Praze jsem sehnala salón, kde jej nabízeli k pronájmu, ale jen v bílé barvě a když už jsem se vzdávala naděje šaty sehnat, v Bratislavě se rušil svatební salón Marianny Florekové, která se doposud věnuje světu nevěst a nejen že organizuje svatby, ale vyrábí i okouzlující fascinátory a kloboučky pro nevěsty, stojí to za to na její stránky mrknout. A tak jsme si naplánovali cestu do hlavního města Slovenské republiky, kde jsme si na Dunaji objednali nocleh na lodi a dobrodružství "Svatba" celá tahle naše cesta za vysněnými šaty odstartovala.

Jaké byly Jakubovy reakce, když tě poprvé uviděl ve svatební den? Blanka: Tak tady mě opravdu mile překvapil a z jeho reakce jsem byla dojatá, jelikož jsme celou přípravu podstupovali společně, takže u všeho byl a vše viděl. No a když jsem scházela schodečky ve Ville v doprovodu naších dětí a viděla Jakuba, jak pláče…no…asi bych to přála každé nevěstince zažít. Protože si v tu chvíli opravdu užíváte. Blížíte se k muži, který vám dává najevo tělem i duší, že je tam pro vás. Že čeká jen a jen na vás.

Který moment ze svatby pro vás byl nejvíce emotivní? Oba: Tady jsme se shodli na jednom momentě, byť nás celou naší svatbou doprovázelo neskutečné množství úžasných chvil – od momentu, kdy se naše holky rozplakaly při samotném obřadu, nebo když nám Jakoubek donesl prstýnky. Ale společně jsme si napsali slib a ten nám při obřadu přečetla a přednesla naše svědkyně Alena (sestra Blanky). V našem videu jde vidět slzička, která Blance stéká po tváři.

Tenhle úžasný moment, který se podařilo Jirkovi Dvořákovi dokonale zachytit, tak to byla právě ta chvíle, kdy jsme za doprovodu houslí, pianina a příčné flétny slyšeli náš krásný slib. A srdce nám oběma bušilo 100x rychleji, než obvykle. To byl ten moment, který byl opravdu silným zážitkem. NÁŠ SLIB. SLIB jeden druhému.

Kde jste nejvíce sháněli svatební dekorace? Protože jste je měli opravdu vymazlené. Oba: Svatební dekorace? (Jakub se směje) To byl dlouhý maratón nakupování, shánění a v mnoha případech i zbytečné útraty, protože se nakonec vyplatily hlavně ty dekorace, co jsme si sami vyrobili a tam naše fantazie neměla zábran (smích obou). Jen ne všechny se podařilo odhalit, nezbyl na to čas.

Svatební oznámení jste si navrhovali sami, nebo jste ho přenechali odborníkům? Blanka: Svatební oznámení jsem po dlouhém, dlooouhém vybírání objevila ke stažení (teda jen motiv) někde na webu. Pak už jsme si dali práci s textem, s jeho složením… A za pomoci naší kamarádky Irči byl další zrealizovaný sen na světě. Objednala jsem si razítko-pečeť s našimi iniciály, které jsme pak narazili na kraftové kolečka, dokoupil se jutový provázek a bylo hotovo.

Váš obřad proběhl v lese. Máte nějaký tip, na co si má dát člověk pozor, když takový obřad organizuje? Oba: Je to nepopsatelný zážitek mít obřad pod širým nebem. A asi není podstatné, zda se koná v lese, na paloučku, na louce, ve stodole… Ale dají se pochopit i obavy budoucích novomanželů, protože příprava je náročná a hlavně pokud to máte vše ve vlastní režii jako jsme to měli právě i my. Navíc pokud nevyjde počasí, není úniku (Jakub se směje). Blanka už rok dopředu zadávala do vyhledávače na počasí datum 22. 7. jako by to někdo předem mohl tušit. (Blanka se přidala k Jakubovi a smějí se společně)

A to přesné místo v lese bylo pro vás nějak speciální, nebo jste ho vybírali například z čistě praktických důvodů? Oba: My si pro místo naší svatby vybrali kouzelné místo – Villu 603 v Příboře, protože prostory tohoto objektu vám umožňují mít svatbu i obřad na jednom místě. Kromě nádvoří je k dispozici i krásná obřadní síň. Ale po diskuzi s našim fotografem Radovanem Chvílou jsme usoudili, že pro náš obřad bude lepší venkovní prostor a tím, že jsme již měli určitou představu, volba padla na obřad v lesíku na paloučku kde jsme mohli pověsit hodiny na strom, zrealizovat lesní bar, vyzdobit romantický palouček, postavit nádhernou slavobránu.

Můj další splněný sen byly dveře, kapradí, cítit vůni lesa a představa, kdy Vás po celém obřadu bude doprovázet na živo trio Pukovců – housle, příčná flétna, klávesy… Jen ta představa byla neskutečná. Tak jsme se dali do práce a příprav. A jedno obrovské díky patří manželům Vašínovým, majitelům této krásné Villy, která získala speciální ocenění Nováček roku v soutěži Svatební místo roku 2017, které si náležitě zaslouží. Jsou prostě neskutečně vstřícní a pilní. V životě má člověk opravdu štěstí setkat se s tak úžasnými lidmi a my měli i to štěstí, že byli přímo přítomni našeho obřadu, našeho štěstí.

Z obřadu si tě Jakub odvezl stylové na trakaři. Jak vás tohle napadlo? Jakub: To byl nápad Blanky a mě se hned zalíbil. Všem nevěstám ho mohu vřele doporučit, protože trakař se opravdu líbil a pobavil nás všechny. Hlavně, když nám ho po dlouhém shánění tatínek našel a natřel. Zkoušel jsem si Blanku povozit po dvoře a tenkrát jsme se hooodně nasmáli. Byla totiž víc dole z trakaře, než na něm, takže představa, že se na něj usadí v šatech, které vážily snad 1 tunu a byly neskutečně dlouhé, byla fakt legrační (1 tunu nevážily, dodává s úsměvem Blanka).

Ani jeden z nás nevěděl, jestli vůbec odvoz proběhne bez pádu. Ale Blanička by si nedělala vůbec nic z toho, kdybych ji snad nechtěně vyklopil. Je tak úžasná a sebeiroironická a připravená pro každou legraci, že by se jen náramně na sobě pobavila a popravdě, ta představa jak tam leží krásná, vílí… ale na zemi a pod trakařem baví i mě (smích).

Blani, když jsem si prohlížela vaše fotky, tak mě pobavila jedna, na které máš červený převlek slona. To bylo součástí nějakého překvápka? Blanka: Jéééé, tak to je krásná příhoda. Jelikož Beatrice (má dcera) má svou tetu ve švýcarském Lugáně, letěla jsem ji s ní navštívit no a když jsme po návratu z dovolené vystoupily z letadla a přišly do příletové haly, Jakub nikde nebyl, nikde nečekal, jen tam stál červený slon. Ano, slyšíte správně. Červený slon a v ruce držel obrovské papírové srdce s nápisem "Blani miluji tě nade vše. Tebe i Beátku".

Nedovedete si představit ten úžas, který ve mě vyvolal. A tak, když jsem před svatbou vyprávěla tuhle láskyplnou historku i mé kamarádce Martě, napadlo ji, proč si taky ten oblek nepůjčím. A tak jsem po těch letech jela do stejné půjčovny kostýmů a oblek slona opravdu našla. Až jsem se divila, byl vskutku ošklivý (smích obou) a tohle pak bylo překvapení pro Jakuba v lijáku.

Jakub: Jak jsem ji tam uviděl, jak přichází v tom obleku, myslel jsem, že dostanu infarkt. Nemohl jsem uvěřit svým očím, že ho má na sobě, že ho ještě sehnala. Blanka tam najednou stála přede mnou jako červený slon. Tak jako já před ní před šesti lety. Miluji jí.

Je super vidět, že ani déšť vás nerozesmutnil a užili jste si svatbu plnými doušky. První novomanželský tanec také proběhl pod kapkami deště? Oba: Ano, první novomanželský tanec byl v lijáku. Opět neskutečný moment. Písnička Kryštof Ty a Já, hustý liják a my dva spolu s ostatními jsme se pobavili a zatančili si tak, jako se nám už asi ani nikdy nepoštěstí. Z nebe nám pršelo štěstí a nikomu to nevadilo, nikoho to neodradilo, protože všichni, co jsme tam byli, jsme přirozeně brali to, co nám ten neskutečně krásný den nabízel. Poklona patří i našemu DJ Machymu Liborovi, který si ve všech nečekaných chvílích se vším poradil.

Jak je možné, že ti vydržel v tak hustém lijáku make-up, Blani? Blanka: Tak to pro mě bylo opravdu záhadou, ale samozřejmě, že velké díky patří Kateřině Budinské a asi bychom se měli zeptat přímo jí. Je totiž úžasná a dala si opravdu záležet jak na mém účesu, tak i na líčení. Učesala i ty naše nádherné holčičky.

V kolik jste šli na kutě a co bylo na programu další den? Došlo ti hned druhý den, že jsi vdaná? Nebo jak ses cítila? Blanka: Na kutě jsme se dostali až kolem páté hodiny ranní s odchodem našich posledních hostů. Druhý den jsme vlastně strávili vyklízením Villy a jelikož jsme si do ní navezli opravdu velké množství věcí, bylo naopak potřeba velké množství věcí odnést i ven (a opět smích u obou manželů).

Uffff přípravy svatby už jsou tak dost náročné a i když jsme nakonec vše zvládli, mít svatbu ve vlastní režii není určitě jednoduchá záležitost. Asi už jsme pochopili důležitost svatebních agentek, které vám se vším pomohou a plno věcí vyřeší za vás. A asi se nevěstě s agentkou nestane to, že do pěti hodin ráno chystá prostory a v sedm ráno už je na nohou, zdobí slavobránu, lítá po lese a hledá kapradí. Nebo si poté stříhá svatební šaty ve stuhy, které pak nechá uvázat na svatební kytici (opět se Jakub i Blanka smějí). Stejně jsme se ale shodli na tom, že všechny ty přípravy stejně stály za to.

Velké a opravdu velké poděkování patří i našemu fotografovi Radovanovi Chvílovi. Je to neskutečně charismatický fotograf, který svou pílí a dochvilností je asi tím nejlepším příkladem pro mnohé. Pro nás znamená opravdu mnoho a těšíme se na další spolupráci s ním, protože jeho fotografie jsou skvost jedna za druhou.

A co dodat k našemu svatebnímu klipu od ivideos.cz. S Jirkou Dvořákem, jsme si natáčení užili i proto, že jsme v podstatě nic nezkoušeli, nic nehráli a on jen přirozeně zachytil to, co bylo třeba a ještě dodnes se s Jakubem slyší.

Jakub: Jojo. Jirka je má krevní skupina a byl jsem rád, že jsme si vybrali právě jeho. Stačí se podívat na jeho videa, jsou prostě reálná, jiná… Jsou to prostě videa ivideos.cz. A kdo ještě neviděl náš svatební klip, určitě ho doporučuji shlédnout všem. Ne kvůli nám, ale kvůli tomu, že prostřednictvím tohoto snímku můžete nahlédnout a vychutnat si čistotu s jakou ho Jirka pro nás vytvořil.

A tvoří i pro druhé. A v nekonečné řadě chceme poděkovat i Tobě Danielko, která jsi nás tvými otázečkami vrátila časem do tohoto úžasného tématu jako je svatba – Naše Svatba a mohli jsme zavzpomínat a podělit se s vámi o naše pro nás tak nezapomenutelné chvíle.

Víc fotografií ze svatby Blanky a Jakuba:

KOMPLETNÍ SVATEBNÍ ALBUM A SEZNAM DODAVATELŮ
Kompletní album

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?