Nevěsta Ali: „Kdybych se vdávala znova, tak svatbu ze zahraničí už rozhodně nezařizuji.“

 • 25. čvc 2018
 • Daniela Malá
 • Tereza Pallová - Zapózuj Si

Ali plánovala její a Michaelovu česko-anglickou svatbu ze zahraničí. A už nikdy by to nechtěla absolvovat, protože to byla pekelná dřina. Nicméně na výsledném efektu to svatbě určitě neubralo. Ba naopak! Vše se povedlo do posledního detailu, že hosté nechtěli věřit, že se nejedná o práci profesionála.

Ali, kdy a kde se vaše cesty s Michaelem propojily? Michael vždycky říká, že jsem ho svedla já, já říkám přesný opak :-). Pracovala jsem na recepci v hotelu, kde Michael každý týden dvě noci zůstával kvůli práci, a rok jsem ho každou středu ubytovávala, až z toho bylo pozvání na skleničku.

Kdy jste začali mluvit o svatbě? A jak jste se zasnoubili? O svatbě jsme mluvili tak průběžně asi po roce vztahu, ale spíš tak obecně, než že bychom něco plánovali, navíc já jsem věděla, že Mike moc svatby neprožívá a nepřipadá mu to důležité, takže jsem to brala tak, že k tomu asi nikdy nedojde.

V únoru 2017 jsem složila těžkou zkoušku ve škole a Mike řekl, že půjdeme na večeři do takové velmi drahé restaurace s výhledem na moře a tam mi při dezertu řekl, ať zavřu oči, měl strašně dlouhý proslov, haha (já jsem se u toho bála, že mi dá do ruky pavouka :-D) a na konci proslovu mě požádal o ruku.

S kým jsi trávila svatební ráno? Byla jsi nervózní? Já jsem celou dobu až do snídaně ve svatební den byla přesvědčena, že nebudu nervózní. Byla jsem nervózní samozřejmě, aby to všechno klaplo, ale nemyslela jsem si, že mě nějak rozhodí ten fakt, že se vdávám. Ale nakonec jsem byla nervózní úplně šíleně. Musím říct, že než jsem vyšla z pokoje a sedla do auta, tak jsem se klepala jak ratlík (byla jsem tak nervózní, že jsem zapomněla kytku, takže se řidič s 6ti metrovým cadilacem musel otáčet a jet zpátky do hotelu.

Ráno jsem trávila se svojí nejlepší kamarádkou/svědkyní a potom se připojila mamka. A samozřejmě fotografka a videokameraman, kteří jsou zároveň i moji kamarádi, takže o zábavu bylo postaráno. A nesmím zapomenout na našeho pejska Lucase, který se celé ráno válel v posteli a celé přípravy mu byly úplně jedno.

Svatbu jsi zařizovala ze zahraničí. Co bylo nejtěžší vyřešit takhle na dálku? Kdybych se vdávala znova, tak svatbu ze zahraničí už rozhodně nezařizuji :-). Nejtěžší asi bylo to, že jsem na všechno byla sama, protože se mi nepodařilo najít svatební agenturu. Těžké bylo to, že jsem prostě nemohla nějak skočit a zařídit to, s někým se na půl hodinky potkat a probrat to osobně, co by bylo potřeba.

Takže všechno po emailech, spousta lidí na emaily neodpovídalo, takže jsem neustále někoho uháněla a pak jsem vždy plánovala pravidelné návštěvy v ČR, kdy jsem domluvila schůzky a všechno oběhala v jeden den. Bylo to náročné, ale stálo to za to.

Všimla jsem si, že sis na svatbu nechala udělat parfém na míru. Jaký sis nechala namíchat a kde? Parfém na míru jsem si nechala dělat u Alchymisty v Brně. Byl to skvělý zážitek a určitě se tam vrátím. Ovšem co je v parfému za vůně, si prostě nepamatuji. Je to ale hodně těžký, kořeněný, skoro pánský parfém. Tak jak to mám ráda.

Měl Michael ohledně svatby nějaké přání? Já nevím, zda měl nějaké speciální přání, protože my jsme si na začátku sedli, dali dohromady všechny naše nápady a podle toho zařizovali. Oba jsme měli podmínku, že svatba musí být někde, kde může být náš pes. Vlastně ano, měl speciální přání – chtěl, aby všichni angličtí hosté dostali jako dárek malou láhev slivovice :-).

Jaké bylo svatební menu? My jsme měli veganský catering, což bylo moje přání. Měli jsme na výběr ze tří předkrmů (salát s melounem, tofu se semínky, rajčata plněné tofu a bylinkami) dvou polévek (rajčatová nebo zelenino vývar) a jako hlavní chod byla svíčková s knedlíky a karbanátkem. Na večerní bufet pak různé obložené talíře, grilované hot carrot dogy, ovoce atd.

Trošku jsme se báli reakce lidí na veganský catering, ale i můj čistě masožravý tatínek za mnou pak přišel a chválil si jak to bylo výborné a že to maso vůbec nechybělo.

S čím sis nejvíce vyhrála? Asi s tím, aby tam bylo pro každého něco. Chtěla jsem mix českých a anglických zvyků, jídel, hudby, tak aby tam byl program pro děti, tak aby Angličani poznali něco českého, Češi naopak něco anglického. A dál jsem si samozřejmě vyhrála s výzdobou, kterou jsem všechnu dělala a vyráběla sama :-).

Jaký byl váš první novomanželský tanec? Náš tanec byl praštěný… Vzhledem k tomu, že ani jeden z náš neumí tancovat a celou dobu se tam pomalu ploužit se nám taky nechtělo, jsem dala dohromady choreografii a na mix písniček jsme to odtancovali a sklidilo to neuvěřitelný úspěch.

Který moment je pro tebe z celé svatby ten nejkrásnější? Já mám dva momenty, a to když jsem přišla k oltáři a poprvé se viděla s Mikem a nejednou ze mne spadla všechna nervozita a ten druhý okamžik byl, když mi Michael četl jeho svatební slib, který byl téměř úplně stejný jako ten můj a já jsem si uvědomila, že jsme si opravdu souzeni.

Měla jsi jasnou představu o svých svatebních šatech? Já jsem měla celkem jasnou představu, co chci a jak to má vypadat, i když jsem asi jako každá nevěsta zhruba každý týden měnila názor :-). Rozhodně jsem nechtěla žádné princeznovské šaty s velkou sukní (i když jsem si samozřejmě v salóně nějaké vyzkoušela, abych se ujistila). Vždycky se mi strašně líbily šaty Pronovias a nakonec jsem si koupila první šaty, které jsem si kdy zkusila. Žádné po nich už prostě nebyly ty pravé.

Co na vaší svatbě sklidilo největší úspěch? Já myslím, že máme asi 5 věcí, které hosté nejvíce komentovali a to byl obřad, který byl opravdu nádherný a netradiční. Potom sladký bar, u kterého jsem se bála, že je toho tolik, že se to nikdy nesní a na mě nezbyl ani koláček :-D. Jak už jsem zmiňovala – náš první tanec, výzdoba, u které mi většina lidé nevěřila, že to není dílo profesionála, a poslední, co bych zmínila – naše fotografka a kameraman, kteří byli naprosto dokonalí a i ti hosté, kteří se neradi fotí, si focení užili.

Jak jste si užívali svatební zábavu a do kolika jste vydrželi slavit? Samozřejmě jako asi každá jiná nevěsta bych si přála, abych měla víc času na svatební zábavu a tanec… Ale i tak jsme si to užili neskutečně a tančili jsme asi do půl třetí do rána.

Chceš ještě cokoliv dodat? Holky, nenechte si do toho plánování mluvit, udělejte to tak, jak chcete vy a ženich a bude to ten nejlepší den ze všech.

Víc fotografií ze svatby Ali a Michaela:

KOMPLETNÍ SVATEBNÍ ALBUM A SEZNAM DODAVATELŮ
Kompletní album

Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí!


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?