Jak se připravit na předsvatební „rande“ focení?

 • 28. zář 2020
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Předsvatební fotky zaplavují stále častěji sociální sítě i fotoalba snoubenců. Proč je důležité, co si na něj obléci a kde se fotit, to vše vám poradíme v následujícím článku.

Proč je předsvatební focení důležité?

Mezi nejdůležitější přínosy předsvatebních rande focení můžeme zařadit zejména seznámení se s fotografem. Pokud jste si na svatební focení neobjednali dobrého přítele nebo známého, může se stát, že se před cizím člověkem budete stydět nebo se nebudete umět dostatečně uvolnit.

Pokud se při předsvatebních focení s fotografem poznáte a budete s výsledkem jeho práce spokojeni, na svatební focení se budete těšit bez stresu a vaše uvolněnost a spontánnost bude dozajista viditelná i na výsledných fotografiích.

Dalším velkým plusem je fakt, že si vyzkoušíte pózování před profesionálním fotografem. Zkušený fotograf vám poradí, ze které strany mu máte pózovat, a zjistí, zda je lepší fotit vás zpod úrovně očí nebo z nadhledu. Navzdory množství zkušeností dokáže i profesionální fotograf některé chyby odhalit až na větším monitoru. Při focení svatebních fotografií se díky tomu můžete společně všem chybám vyhnout a vytvořit nádherné fotografie, které vám budou váš velký den připomínat navždy.

Kdy je předsvatební focení vhodné zorganizovat?

V případě, že chcete fotografie z předsvatebních rande focení použít na přípravu svatebních oznámení, doporučujeme vám focení zorganizovat minimálně 4 měsíce před svatbou. Každý fotograf totiž potřebuje určitou dobu na to, aby fotky upravil a odevzdal snoubencům.

Chcete-li předsvatební fotky pouze jako památku, můžete focení zorganizovat kdykoliv, třeba i týden před svatbou.

Profesionální focení trvá přibližně 3–4 hodiny. Pokud plánujete focení v exteriéru, čas focení předem konzultujte s fotografem.

Ideální je focení absolvovat v ranních nebo podvečerních hodinách, kdy sluneční paprsky nejsou příliš agresivní a přirozeně osvětlují okolní přírodu, čímž fotografie získají nádherné, zářivé, avšak ne příliš přepálené barvy.

Kde uspořádat předsvatební focení?

Během focení byste se měli cítit uvolněně a příjemně. Focení byste proto měla absolvovat na místě, které je vám blízké. Fotky mohou odrážet váš charakter či symbolizovat vaše záliby. Pokud patříte mezi milovníky hor, můžete se vyfotit v zeleném lese, pokud milujete květiny, může to být pláň rozkvetlých slunečnic.

V současnosti jsou populární především tematické předsvatební fotky symbolizující například seznámení snoubenců či jejich společné koníčky. Pokud jste se tedy seznámili na hodinách tenisu, můžete se obléci do sportovního oblečení a vyrazit na kurty. Pokud oba milujete vůni čerstvě připravené kávy, můžete se nechat vyfotit ve vaší oblíbené kavárně.

V případě, že máte čtyřnohého miláčka, nebojte se ho do předsvatebního focení zahrnout. V tomto případě je však vhodné přizvat si někoho, kdo se po pár záběrech o pejska či jiné zvířátko postará, abyste se mohli nerušeně věnovat dalšímu focení. Fantazii se meze nekladou a možností je nepočítaně.

Co si na předsvatební focení obléci?

Na předsvatební, méně formální focení si můžete obléci cokoliv, co vás vystihuje a v čem se budete cítit komfortně. Ideální je, když spolu snoubenci barevně i stylově ladí.

Můžete si například oba obléci modré džíny s barevnou košilí a stejnými teniskami. Dámy, které patří spíše mezi milovnice sukní a šatů, mohou zvolit populární, barevnou baletní sukni zkombinovanou s jednoduchým tílkem, přičemž partner může mít oblečené tílko nebo tričko stejné barvy, džíny a tenisky v barvě partnerčiny sukně. I v tomto případě je možností mnoho.

Profesionálové
4
Jan Fiala Fotograf
Fotograf na svatbu
Svatební reportážní fotograf. Na fotografiích se snažím zachytit hlavně emoce a atmosféru Vašeho svatebního dne. Domluva po celé ČR :)
Celá ČR
1
Petr Doležal - profe...
Fotograf na svatbu
Profesionální svatební fotograf z Prahy.
Praha

Oblečení vybírejte podle prostředí, ve kterém se budete fotit. Maskáčové kalhoty se zeleným či béžovým tričkem v přírodě zaniknou. Abyste na fotografiích vynikla, vaše oblečení by mělo být k prostředí kontrastní a pestré.

Ideální je, pokud si do tašky přibalíte několik náhradních outfitů, které můžete během focení vystřídat.

Rekvizity na předsvatební focení

Na seznamu rekvizit, se kterými se toužíte vyfotit, se se svým fotografem dohodněte předem. Některé může mít k dispozici a vy se tak vyhnete zbytečnému kupování či shánění. Vhodné jsou například tabulky, na kterých je napsáno datum sňatku nebo romantické vyznání, balóny, srdíčka či dřevěné nápisy.

Snoubenci se mohou nechat vyfotit v romantických pózách, hledíc si do očí, ale i v bláznivých, v některých případech dokonce krkolomných pozicích, například ve výskoku. Podstatné je, aby bylo z fotografií cítit lásku, radost a štěstí.

Předsvatební focení nabízí množství fotografů v rámci svatebního focení zdarma. Nevyužít takovou příležitost by proto bylo obrovská škoda.

Na předsvatebním focení byste si měli dát dostatečně záležet. Ať je to pro vás dva něco výjimečného a klidně vyzkoušejte i něco odlišného a originálního. Užijte si ho bez stresu, s úsměvem a s dobrou náladou. Ukažte celému světu, že se milujete a směle si vyzkoušejte, jaké to je. Zanedlouho vás totiž čeká opravdové svatební focení.

Inspirace pro romantické předsvatební focení:


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?