7 ozdob do vlasů, kterými oživíte svůj svatební účes

 • 15. čvc 2016
 • Paula Trebatická
 • isifa / Shutterstock

Výběr ozdoby do vlasů je pro nevěstu stejně důležitý jako výběr šatů či kytice. Možností je dnes neuvěřitelně mnoho, a vybrat tu správnou může být stejně náročné, jako vybrat správné šaty. Můžete vsadit na ověřenou klasiku v podobě závoje či korunky, nebo se nechte inspirovat aktuálními trendy v podobě čelenek, květinových věnečků nebo fascinátorů.

Ozdoby do vlasů je třeba přizpůsobit zejména svatebním šatům, ale nelze opomenout ani nevěstin tvar hlavy, barvu a typ vlasů, svatební účes, ostatní doplňky a v neposlední řadě i styl svatby. Zvolit můžete jednoduché či výrazné ozdoby, avšak je třeba dbát na to, že nejdůležitější jsou šaty, a proto by měly vždy hrát v nevěstině outfitu prim právě ony.

1. Závoj

Nejčastější ozdobou do vlasů je určitě závoj. Dnes existuje mnoho druhů, barev či délek a vybrat ten správný může být náročné. Barva závoje by měla korespondovat s barvou šatů, proto je třeba dát si pozor při jeho koupi, zejména při nákupu přes internet, protože existují různé odstíny bílé – krémové, šampaňská, vanilkové či ivory. Rovněž je třeba zohlednit účes nevěsty a způsob připevnění závoje. Některé již mají na sobě přišitý hřebínek, u jiných je třeba použít pinetky.

Závoj třeba přizpůsobit zejména šatům, ale rovněž postavě nevěsty. Může zamaskovat nedostatky a vyzdvihnout přednosti, ale zvolení nesprávného typu může mít přesně opačné následky. Nevěsty nižšího vzrůstu by se měly vyvarovat dlouhých závojů, které ještě více zkracují postavu. Ideální volbou jsou pro ně krátké či polodlouhé závoje. Nevěsty se širokými rameny by měly zvolit závoje nad ramena nebo těsně pod. Důležité při výběru délky závoje je, aby nekončil v místě, které chcete zakrýt. Například nevěstám se širšími boky by neměl končit v oblasti boků. Pro docílení štíhlosti je dobré zvolit dlouhý jednoduchý závoj.

Možností je mnoho. Od výrazných krajkových španělských, přes jednoduché tylové až po krátké francouzské. Mezi klasické patří dlouhé krajkové, tzv. španělské či katedrální závoje, které je třeba zvolit u jednoduchých šatů. Není vhodné kombinovat několik druhů krajek.

Nehynoucí klasikou mezi ozdobami do vlasů jsou také polodlouhé tylové vícevrstvé závoje. Můžete si vybrat z různých typů a délek, ať už zdobené perličkami, flitry, kamínky, výšivkami či peříčky, nebo zvolte jednoduchý nezdobený.

Odvážnější nevěsty mohou zvolit krátký, tzv. francouzský závoj. Jeho charakteristickým rysem je síťka překrývající tvář. Existuje několik druhů, které se liší délkou síťky, zdobením či rozsahem překrytí obličeje.

2. Korunka

Korunka, také nazývaná tiára či diadém, evokuje v mnohém princeznu. Právě svatba je vhodnou příležitostí splnit si dětský sen a stát se na jeden den princeznou. V tom případě je korunka ideální ozdoba do vlasů.

Většinou se kombinuje s týlním či španělským závojem a je vhodná do rozpuštěných vlasů i do složitých účesů. Nejčastěji zdobí nevěsty korunky štrasové či krystalové, existuje však i široká škála různých extravagantních a neobvyklých.

3. Hřebínek, sponky, vlásenky

Pro nevěsty, které chtějí zvolit vyčesané vlasy a ty už jen dozdobit drobným ozdobami do vlasů, jsou ideální štrasové či perličkové hřebínky, ozdobné spony či sponky a vlásenky. Hřebínek upevněný v drdolu shora či z boku působí elegantně a noblesně, sponky a vlásenky se štrasovými nebo perličkovými kvítky a hvězdičkami mohou oživit a odlehčit těžkopádné působící drdol, a udělat tak z něj opravdový šperk.

4. Čelenka

Čelenky jako svatební ozdoby do vlasů nabírají v poslední době na popularitě. Existuje neskutečné množství stylů, druhů, tvarů a mnohdy je těžké vybrat si ten správný kousek. Nejdůležitější při výběru je, aby svatební čelenka správně seděla na hlavě, nepadala, nikde neodstávala a hlavně, aby nikde netlačila, proto je vhodné si ji před koupí důkladně vyzkoušet. Nesmíte totiž zapomínat na to, že ji budete mít na hlavě po celý den i noc. Mašle, květiny, štrasové ozdoby, perličky, krajky… Výběr je rozmanitý a opět je třeba myslet i na to, že čelenku je nutné vhodně zkombinovat s celkovým stylem svatby.

Čelenka ve vlasech nebo přes čelo? Přírodní či folklorní svatba? Výběr květinových čelenek je v dnešní době široký, ať už po velikostní, barevné či materiálové stránce, ale pozor, na velké květinové party ve vlasech třeba odvahu. Je to velmi výrazný doplněk, který bude poutat pozornost všech, a je velmi důležité sladit květinovou čelenku se svatební kyticí a ženichovým pírkem.

5. Věneček z živých květů

Něžně a jemně působící dojem může nevěsta snadno získat květinovým věnečkem. Nevýhodou čerstvých květů je ale jejich krátká životnost, proto pokud nechcete mít v noci na hlavě zvadlé květiny, je třeba se poradit o výběru těch správných s květinářkou. Buď vybrat květiny, které dlouho vydrží čerstvé a svěží, nebo zvolit dva stejné věnečky, které si v průběhu večera vyměníte.

6. Květiny

Velký květ či několik drobných kvítků ve vlasech má své kouzlo a dokáže oživit nejeden účes, ať už se rozhodneme pro umělé, nebo živé květiny. Tak jako u květinových věnečků, i v tomto případě je třeba zvolit květiny, které dlouho vydrží čerstvé, nebo je v průběhu večera můžete vyměnit. Nejčastěji se používá orchidej, frézie, lilie či kala. Pokud však máte obavy, zvolte jistotu v podobě umělého květu.

7. Fascinátor, klobouček

Móda fascinátorů k nám přišla z Velké Británie, Austrálie a Nového Zélandu, kde si fascinátorem ženy zdobí účesy při mnoha slavnostních příležitostech. Slovo pochází z anglického „fascinator“ a jeho funkce je jasná, „to fascinate“ neboli fascinovat. Fascinátory mohou být velmi odlišné, ať už barvou, zdobením, tvarem nebo velikostí. Zdobené mohou být peříčky, síťkami, korálky, květy, perličkami, štrasovými kamínky, stuhami, nebo jsou ve tvaru kloboučku.

Do vlasů se připevňují pomocí hřebínku, sponek nebo jako čelenka, a v některých případech mohou být velmi podobné francouzským závojům. Fascinátor nemusí být ozdobou do vlasů pouze pro nevěstu, ale i pro hosty a družičky.

V bazaru k tomuto tématu
Krátké svatební šaty
Prodám svatební šaty, délka po kolena, nádherná krajka, tříčtvrteční rukávy...
3500
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8

Jak sehnat ozdoby do vlasů?

Možností je mnoho. Vaše ozdoby do vlasů si můžete vyrobit samy, koupit si je v svatebním salonu či přes internet, nebo si je půjčit v salonu, případně od kamarádek. Častokrát to ale není levná záležitost a v případě, že chcete ušetřit, nezapomeňte se podívat v našem bazaru, kde najdete velký výběr všech možných ozdob do vlasů od našich nevěst.

Další inspirace pro váš svatební účes:

DALŠÍ INSPIRACE..
Kompletní album

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?