Osvědčené tipy na nejkrásnější lokality pro svatební focení

 • 9. srp 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Svatební portréty jsou pro většinu novomanželů velmi důležitou součástí jejich svatby. Ať už zvolíte focení přímo v den D nebo si ho necháte na později, výběr lokality pro svatební focení bývá často poměrně náročný.

Víte, že někdy stačí opravdu málo a z běžné louky či zříceniny hradu může být ideální lokalita pro vaše svatební focení? Pokud žijete v domnění, že ve vaší blízkosti nenajdete žádná pěkná místa, rádi vás přesvědčíme o opaku. Přečtěte si naše tipy pro portrétové fotografie.

ženich líbá nevěstu černobílá svatební fotka

V obklopení přírodou

Pokud preferujete focení v přírodě a počasí vám přeje, ve svém okolí rozhodně naleznete lokalitu, která vám pro tento účel bude vyhovovat. Vyberte si kopec s pěkným výhledem, který na pozadí portrétových fotografií krásně vynikne. Pokud bydlíte v blízkosti hor, možností naleznete víc, než by se dalo očekávat. Nemusíte si vždy dopřát turistiku, aby byly vaše fotografie s horami krásné. Co takhle louka s pozadím hor a výhledy na kopce? Louky s pěknými výhledy bývají často velmi dostupné a nemusíte se kvůli takovým místům nejprve pořádně zapotit, abyste dosáhli vytouženého cíle kdesi vysoko v kopcích.

Samotné louky jsou vynikajícím místem pro svatební portréty. Někdy postačí i obyčejná louka plná polních květin za vaším domem a šikovný fotograf dokáže pořídit opravdu krásné záběry v přírodě. Pokud máte svatbu v sezóně kvetení vlčího máku, řepky olejné či slunečnic, taková pole jsou skutečně kouzelnými místy.

svatební focení v horách

Co takhle využít kouzlo lesů? Les je velmi příjemným, tichým, romantickým prostředím, které jistě ocení všichni skuteční milovníci přírody. Vůně jehličí či na podzim barvami hýřící listí vykouzlí neopakovatelnou atmosféru. Pokud najdete v lese také potůček či vodopád, bude to mít ještě větší kouzlo.

U vody ještě zůstaneme, protože právě ta je dalším naším tipem. Vodních nádrží, jezer, tajchů či ples máme opravdu dost. Pokud máte ve svém okolí štěstí na něco takového, určitě neváhejte a vyberte si dané lokality pro vaše fotky. Profesionální fotograf s radostí využije možnosti zrcadlení vašich postav na hladině vody.

Pro městské typy

Někdo miluje přírodu, jiný zase ruch velkoměsta. Každý z nás je jiný, ale stejně jako u přírodních lokalit, i ve městě můžete najít mnoho krásných míst, která vám pomohou s vykouzlením té správné atmosféry pro dokonalé svatební focení.

Kostely či katedrály jsou často velmi pěkné nejen zevnitř, ale i v exteriéru, proto jsou výbornými místy pro vaše svatební portréty.
Ve městech můžete směle využít také parky či fontány. Parky poskytnou například během podzimu velmi pěkná zákoutí, kdy je vše vybarveno do pestrobarevných tónů oranžové, žluté a hnědé.

Ve větších metropolích můžete zkusit také úzké tiché uličky. Ty jsou velmi příjemnými zátišími, kde navíc při focení nebudete rušeni velkým množstvím lidí. Památky a dominanty města také dokážou velmi efektivně posloužit jako kulisy pro vyšperkované fotky. Pokud toužíte po výhledech, najděte si kopec nad městem, vyhlídku či věž kostela. Pro odvážnější jsou zde například i střechy budov, které jsou buď volně přístupné nebo se umíte na jejich využití dohodnout s vlastníky.

svatební focení na střeše budovy

S nádechem historie

Za jedny z nejdokonalejších lokalit pro svatební fotografie jsou jednoznačně považovány historické budovy jako hrady, zámky, zámečky či zříceniny. Kulisy s nádechem historie krásně vyzdvihnou něžnost svatebních šatů a posunou romantičnost svatebních portrétů na jiný level. Hradů a zámků máme opravdu mnoho. Určitě se také ve vaší blízkosti najdou nějaké, které budou vhodné (a dostupné) pro svatební focení.

U mnoha takových objektů lze využít i prostory interiérů. Předem se zeptejte správců takových objektů, zda lze využít pouze exteriér nebo i vnitřní prostory (které umí výborně posloužit například v případě horších povětrnostních podmínek). U exteriérů mívají takovéto budovy mnohdy k dispozici také různé okrasné zahrady, parky, fontány či nádvoří, které působí opravdu romanticky a stylově.

Hledáš svatebního fotografa? Najdi ho přes náš Poptávač!

svatební focení u historické budovy

Kouzlo západu slunce

Západ slunce se obecně považuje za magický. Jeho světelné podmínky ve spolupráci s fotografem dokážou opravdu divy a výsledné fotografie skutečně předčí vaše očekávání. Hru světel využijete v jakémkoli prostoru – ať už jde o město, louku, hory či vodní nádrž. Osvětlení zapadajícím sluncem v kouzelných oranžových tónech poskytne řadu možností pro experimentování.

Využijte například závoj, který poslouží jako vynikající rekvizita.
Při západu slunce lze navíc vytvořit i nádherné fotografie siluet postav. Ať už zvolíte přírodní nebo městské prostředí, romantický západ slunce dodá vašim portrétům tu správnou emoci.

svatební focení při západu slunce

Pro nadšence adrenalinu

Ne každý je zastáncem obvyklých svatebních fotek a běžných lokalit pro focení. Pokud patříte ke skupině lidí, kteří rádi experimentují a nemají problém zažít trochu adrenalinu, zkuste něco méně typického. Bungee-jumping, skok s padákem či slaňování může být tím pravým pro vás. I u nás máme mnoho možností, kde lze zažít právě takové netypické, adrenalinové svatební focení spojené se zážitkem.

Mezi atypická svatební focení určitě patří i fotky pod vodou. Nemusíte být zrovna nadšenci potápění, abyste si zvěčnili váš nejdůležitější den pod vodou. Stačí vhodný bazén, chuť a nadšení pro něco netypického a šikovné ruce fotografa.

Nezapomínejte ani na samotného zhotovitele fotek, který s vašimi neobvyklými nápady musí nejprve souhlasit. 😉

Autorka článku: Michaela Debnárová @itsmishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?