Originální dárky pro svatební hosty, které chytí za srdce

 • 23. čvc 2020
 • Dušana Balážová
 • istock

Podstatou výslužky je poděkování novomanželů. Dárky pro svatební hosty jsou formou drobného daru svatebčanům za to, že při nich stáli a podpořili je na začátku jejich společného života.

V minulosti to bylo jednoduché, každému ze svatebčanů se přichystala výslužka v podobě papírové krabičky s koláčky, v lepším případě vám ještě přibalili i nějakou lahvičku vínka, pokud zůstala. Dnes je však možnost být jedinečným a darovat originální dárky pro svatební hosty, kterými je náležitě uctíte a dáte jim najevo, že vám na nich záleží.

Tradiční výslužka

Kdo by chtěl zůstat u klasiky, i zde je možnost být originálním. Zákusky mohou být zabaleny do krabice s vašimi jmény a datem svatby, a dnes už není ani problém s výrobou takové etikety na láhev vína, řemeslného piva či cideru. Samozřejmě, nejideálnější je, aby to ladilo s vašimi pozvánkami a stylem svatby. Tato forma dárku pro hosty je osvědčenou klasikou a nemusí ani tak zatížit váš svatební rozpočet.

Originální dárky pro svatební hosty

Originální a praktické dárky pro svatebčany jsou zcela dokonalá kombinace. Nikdo z nás přece nechce doma skladovat nevkusné lapače prachu ze všech svateb, kterých se za život zúčastní. Přidejte se mezi novomanžele, jejichž originální dárky pro svatební hosty budou patřit mezi ty, se kterými se s hrdostí pochlubí svým známým, či dokonce je inspirují.

Lžička à la jmenovka

Jedním z takových typů dárků je určitě lžička s vygravírovaným jménem pro každého svatebčana. Tato lžička může sloužit i jako jmenovka na stolech, kterou si pak s sebou odnesou jako hezkou vzpomínku, kterou mohou dále doma používat a vzpomínat na krásné okamžiky vaší svatby. Je to tedy v podstatě dva v jednom, což je výhodně i pro vás, protože náklad na tento dárek pro svatební hosty může být vyšší. Ale kdo by nechtěl lžičku s vlastním jménem? Na lžičku můžete doplnit například také datum svatby či vaše jména, je však třeba myslet na to, že prostor je omezen velikostí. Cena od 200 Kč.

Fotorámeček

Další krásný a originální dárek pro svatební hosty je fotorámeček, do kterého si mohou doma vložit fotografii z vaší svatby. Ideální je spojení tohoto dárku s programem. Můžete zajistit fotobudky nebo instantní fotoaparát s okamžitým tiskem fotografie a o zábavnou část programu máte postaráno. Svatebčané si tak budou moci odnést originální dárek a ještě i vtipné vzpomínky z focení. Cena od 100 Kč.

Voňavé dárky

Dobrým tipem na dárek pro svatebčany mohou být i voňavá přírodní mýdla či krásné svíčky, které zpříjemní svatebčanům domov po návratu ze svatby. S výrobcem se můžete dohodnout na ingrediencích, vůni, barvě či tvaru, aby přesně pasovaly k vám a vaší svatbě. Cena od 60 Kč.

Dárek „pro NI a pro NĚJ“

Svatební hosty můžete překvapit i dárky, které přizpůsobíte podle pohlaví. Dámy určitě potěší nové zrcátko do kabelky a při každém pohledu do něj si díky citátu na jeho vrchní straně vzpomenou na hezké okamžiky vaší svatby. Pro pány si můžete přichystat originální svatební dárek v podobě zátky na láhev, štamprlete či placatky. Cena od 200 Kč.

Dárky k snědení

Dnes si už mohou hosté odnést z vaší svatby i jiné dobroty než zákusky. Trendem jsou například skleničky s domácím medem od místního včelaře, oříšky v medu, pečené čaje nebo poctivý džem. Výhodou je, že si můžete vybrat skleničky podle svých představ a na etikety se vejde kromě vašich jmen a data i milý vzkaz pro svatebčany. Cena od 60 Kč.

originální dárky pro svatební hosty

Originální dárky pro nejmenší

Pokud máte mezi hosty i rodiny s dětmi, bude od vás milé, když si přichystáte i malé originální dárky pro jejich ratolesti. Omalovánka s motivem vašeho svatebního dne s pastelkami bude hezký dárek a zároveň i zábava pro prcka, když ho dospělácké věci začnou nudit. Další možností jsou například ručně šitá zvířátka, která mohou být vyplněna voňavou sušenou levandulí. Cena od 100 Kč.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv dárek pro svatebčany, je dobré, abyste myslela na to, že i takové detaily dotvářejí celkový dojem z vaší svatby. Aby zapadly do tohoto celku, je vhodné sladit dárky s tématem, obdobím či prostorem svatby. Pokud máte šikovné ručky a zbývá vám čas vedle plánování svatby, můžete si některé dárky vyrobit i sami doma. Takový dárek je mnohem cennější a ještě vám i může ušetřit nějakou tu korunu z rozpočtu.

dárky pro svatební hosty

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 1.1.2021:

  • na svatbě může být maximálně 15 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • svatební hostinu není možné pořádat v restauraci
  • účastnit se svatby se lze pouze na území okresu, kde má osoba bydliště.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?