Nevěsta Kateřina: „Oba jsme byli dojatí a bylo cítit silné, temperamentní, ale zároveň klidné pouto mezi námi.“

 • 23. lis 2021
 • Dana Račko
 • Bauer Stories

Když jsem uviděla ty úchvatné fotky nevěsty Katky, neváhala jsem a hned jsem jí napsala. Vyprávěla mi svůj svatební příběh, který může inspirovat i tebe. Začti se do svatebních řádků naší nevěsty…

svatební fotografie
Foto: Bauer Stories

Kde a jak jste se s manželem seznámili?

S manželem jsme se seznámili v práci a nějaký ten rok kolem sebe pouze chodili a spolupracovali spolu. Nakonec jsem nastoupila k němu do firmy a postupně jsme se začali sbližovat.

nevesta se ženíchem
Foto: Bauer Stories

Jak proběhlo vaše zasnoubení?

Letěli jsme na dovolenou na Maledivy, a protože manžel chtěl, abych si to užila, tak jsme letěli business třídou. Před vzletem jsem si zašla na toaletu, a když jsem vrátila, na stolečku jsem měla položenou sklenku sektu a krabičku s prstýnkem.

novomanželé
Foto: Bauer Stories

V jakém stylu a kde se odehrála vaše svatba?

Navštívili jsme přibližně 10 míst, které jsem našla na internetu a odpovídali našim požadavkům. Oba dva máme rodiny na Slovensku, takže bylo potřeba zajistit ubytování o den dříve. A protože se v obou případech jednalo o druhou svatbu, věděli jsme, že nechceme přejíždět z jednoho místa na druhé. Statek Všetice nedaleko Prahy u Netvořic a Slap odpovídal přesně našim požadavkům i rozpočtu. Do tohoto resortu je možné ubytovat až 130 osob, jsou dogs friendly a vše se dá udělat na jednom místě (dokonce i focení, což je obrovskou výhodou pro všechny), nemají časové omezení oslavy, takže party mohla být do časných ranních hodin. Pokud bych mohla něco vypíchnout, tak rozhodně umístění statku, výborný přístup Petra Matějovského jako organizátora Statku a bezkonkurenčního kuchaře, který vytvořil impozantní jídla ať už na večeři, oběd či dva rauty.

svatební místo
Foto: Bauer Stories
svatební výzdoba
Foto: Bauer Stories

Samotná svatba byla laděná do královské modré barvy a mnoho svatebčanů nám vyšlo vstříc, takže tato barva se vyskytovala spíše jako doplňková v dekoracích. Jak jsem zmínila, sňatek to byl pro nás již druhý, proto jsme ho spíše chtěli pojmout jako party s přáteli a rodinou, kde se mimochodem vezmeme. Nikoho jsme do ničeho nechtěli nutit či tlačit, naopak záměr byl, aby se všichni bavili. Proto jsme i měli dva doprovodné programy v podobě aquazorbingu a lukostřelby, které mohli hosté kdykoliv využít. Fotokoutek, který nám poskytla fotografka s manželem jako součást balíčku byl přítomen po celou dobu veselí a máme díky němu a nim mnoho krásných a vtipných vzpomínek.

házení svatební kytice
Foto: Bauer Stories
svatební menu
Foto: Bauer Stories

Místo házení kytice jsem měla pentlování, které jsem našla na internetu a tento nápad se mi zalíbil tak moc, že jsem jej zahrnula do harmonogramu. Další aktivita, která sklidila obrovský úspěch, a to bych ráda doporučila nevěstám, byla hra Rok s novomanželi. Tuto hru jsme s manželem pojali v duchu Karlovarské losovačky, čili jsme připravili dopředu jména účastníků hry a předali DJovi, který byl i moderátorem dne. Dále jsem vytvořila vtipné rámečky s texty a „košíčky první pomoci“ na toalety (Dámy dostaly deodoranty, vodu ve spreji na osvěžení, jednorázové kartáčky na zuby, krém na ruce, hygienické potřeby a pánům jsem nadělila deodoranty, žvýkačky, mentolové bonbony, také jednorázové kartáčky na zuby, krém na obličej a prezervativy).

ženích
Foto: Bauer Stories

Na který moment svatebního dne nikdy nezapomeneš?

Upřímně, Dančo, nezapomenu nikdy na celý den. Vím, že to může znít jako klišé, ale náš svatební den byl tak úžasný a pohodový, že z něj čerpáme s manželem stále a mnoho našich přátel také. Ale pokud bych měla vybrat jeden okamžik z celého dne, tak to byl moment, kdy mě viděl poprvé, v té době ještě snoubenec, manžel. Oba jsme byli dojatí a bylo cítit silné, temperamentní, ale zároveň klidné pouto mezi námi. Jak jsem šla uličkou, tak jsem měla motýly v břiše jako při prvním osobnějším setkání s ním a jeho zvědavost a nahlížení do prostoru, kdy mě uvidí bylo nepopsatelné pro oba dva.

svatební obrad
Foto: Bauer Stories

Se kterými dodavateli jsi byla nejvíce spokojena?

Nejvíce spokojená, to je těžká otázka, protože všichni byli výborní. Ale vyberu 5 dodavatelů, kteří překonali má očekávání.

1. Salón Sofia na Kladně. Sledovala jsem jej na Facebooku a říkala si, jak krásné šaty má a že to zkusím, i když jsou daleko. Navíc jsme s manželem měli dohodu, že pokud neseženu šaty letos, tak uděláme svatbu až příští rok, protože jsme na přípravy měli 3 měsíce. Přijela jsem do salónu s nějakou představou šatů, jak to bývá… Nicméně slečna asistentka, která tam v tu chvíli byla mi přinesla několik šatů a nakonec i úplně jiný styl než jsem chtěla, protože jsem říkala, že nemám postavu na takový styl šatů. OMYL! Absolutně jsem se mýlila a jsem slečně vděčná, že mi tyto šaty „strčila“ do kabinky. Bylo rozhodnuto – nepůjčuji, ale rovnou kupuji. Následná péče, ochota a pečlivost švadlenky jsem nečekala. Salon Sofia vřele a upřímně doporučuji všem i s tím, že jsou na Kladně. Šaty jsem si tam nakonec nechala upravit (zkrátit vlečku), vyčistit a vyžehlit, abych mohla využít na plesy.

svatební šaty
Foto: Bauer Stories

2. Fotografie a video. Tak tady se pozastavím na delší dobu. Hledala jsem opravdu dlouho a byla zaskočena přemrštěnými cenami jednotlivých služeb. Až jednou jsem narazila na Bauer Stories. Byla sobota, a protože čas kvapil, tak jsem byla drzá a zavolala na uvedené číslo. Telefon zvedla velice po hlase sympatická paní a domluvily jsme se na dalším telefonátu a probereme zbytek. Když mi řekla cenu, tak jsem se zeptala: „Kolik bude stát tedy její manžel jako kameraman a fotokoutek?“ Její odpověď byla, že to je vše v ceně a manžel má i dron, kterým natáčí ráno. No páááááni. Dohodly jsme se s Monikou (fotografka) na všem, pomohla mi s tvorbou harmonogramu a v průběhu příprav mě napadla ještě jedna věc – co kdybych nafotila manželovi jako dárek svatební glamour? Monča se této příležitosti okamžitě chytla a dílo se stalo skutečností a dopoledne, v den svatby, jsme ještě hodinu fotily glamour a nádherně se povedly. Monča i Tom jsou naprosto precizně sehraný manželský pár, který si nepřekáží při práci a nikdo o nich neví, a navíc si svou práci užívají. Obdrželi jsme přes 1000 fotek plus glamour, 3 minutový trailer naší svatby a 35 minut dlouhé video z celého dne. S Monikou se z nás staly přítelkyně a určitě ji využiji na další focení.

glamour svatební fotografie
Foto: Bauer Stories

3. DJ Aleš Matoušek – tento DJ není pouze DJ a „pouštěč písniček na přání“, je to velice talentovaný muž, který vám pomůže s moderací, připraví vám na míru básničku (aniž byste to čekali) a veškeré další aktivity doplní znělkami (např. zvedání bot doplnil znělkou známé staré televizní hry „Chcete být milionářem“, či při nasazování prstýnků část z filmu Pán prstenů a sice: „My ho chceme, my ho potřebujeme, musíme mít Miláška“). Nevěřila jsem, že může být DJ takto všestranný, vtipný, inteligentní a ochotný.

svatební kvíz
Foto: Bauer Stories

4. Zásnubní a snubní prsteny nám dělali v JK Kudláčková. Protože jsem nechtěla, aby se mi zásnubní prsten vrstvil a odíral o snubní navrhla jsem, zda by se dala udělat ve snubní prstenu drážka a po stranách dva kamínky, kdy se vytvoří písmeno V při zasazení zásnubního prstenu a vyšlo to perfektně. Další žádost byla o vytvoření manžetových knoflíčků. Ale protože má manžel rád hrochy, tak ve tvaru hrochu a také jsem byla nesmírně překvapená.

svatební prstínky
Foto: Bauer Stories

5. Květiny Spilka – malé květinářství u hřbitova, ale… Milé nevěsty, dokonale odvedená práce s květinovou výzdobou a kyticemi vás okamžitě vyvede z omylu, že se jedná pouze o „hřbitovní věnce“. Paní majitelka se mnou komunikovala od samého začátku, ptala se na představu kytice, jaké květiny mám a nemám ráda, posílala jsem ji mou představu a ona mně zase obratem jednotlivé druhy květin, které by použila. Opravdu profesionální přístup a i po svatbě od ní odebírám květiny.

svatební focení
Foto: Bauer Stories

Co bys chtěla vzkázat budoucím nevěstám?

Udělejte si finální rekapitulaci všeho tak měsíc před svatbou. Nebojte se říct o pomoc kamarádům či rodině a připravte úkoly ve více kopiích. Neberte přehnané ohledy na to, co si kdo pomyslí, co by na to řekli, zda je tohle správné, protože…. Je to správné, protože to vy chcete! Vy jste nevěsta a je to Váš den, který se nebude pravděpodobně opakovat. VY a VÁŠ manžel jste alfou a omegou celého dne, nikoliv hosté, ale VY.

nevesta
Foto: Bauer Stories

Užijte si to a jestli se netrefíte na minutu přesně do harmonogramu? No a co? Vždyť život není řízen minutovníkem a to říká někdo, kdo je puntičkář a perfekcionista, nesnášející nedochvilnost. Ten den bude jen Váš, a pokud některá potřebujete poradit, klidně se na mě obraťte a poradím s vychytávkami, pomůžu s přípravou a případně i se svatebním dnem.

glamour focení
Foto: Bauer Stories

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?