Krásné nehty na svatbu? Prozradíme, jak na to!

 • 26. čvc 2021

Nejedna žena touží mít zdravě vypadající a půvabné nehty. Co však dělat v případě, že vaše nehty nevypadají ani zdaleka dokonale a vám se blíží termín svatby? Moderní kosmetické postupy nám házejí záchranné kolo. V současnosti máme neuvěřitelné množství druhů a metod k docílení žádaného vzhledu nehtů. Následující článek vám poradí, jak mít krásné a zdravé nehty, a též vám nabídneme trendy pro nehty na svatbu.

Zdravé nehty – základ krásy

Hlavním pravidlem pro zdravé nehty je péče o ně. Každá z nás se setkala s lámavými či třepícími se nehty, které jsou důsledkem nedostatečné hydratace. Speciální přípravky mohou zlepšit kvalitu nehtů, my pro vás máme osvědčené a především přírodní tipy. Olivový, kokosový a mandlový olej mají přímo zázračné účinky. Pro silné nehty vyzkoušejte nehtovou koupel z přesličky rolní.

Toužíte mít v den své svatby vlastní dlouhé nehty? Jejich rychlejší růst podporují hlavně vitaminy A, B, zinek a vápník. Příjmem bílkovinové potravy jako například cottage sýrů, ořechů, ryb a luštěnin si vypěstujete dlouhé a silné nehty. V první řadě se vyhněte chemickým prostředkům a nešetrným odlakovačům.

Blíží se termín vaší svatby a vy jste vyzkoušela všechny zmíněné tipy, ale stále se vám nepodařilo dosáhnout vytoužených dlouhých drápků? V tom případě jsou vhodným řešením kvalitní posilovače nehtů ve formě laků a olejíčků. Pokud se vám nepodařilo docílit požadované délky nehtů do svatby, nezoufejte. Francouzská manikúra vytváří dojem delších nehtů a představuje decentní způsob úpravy a zkrášlení nehtů na svatbu.

Japonská manikúra

Pro nehty, které nutně potřebuje zregenerovat, snížit lámavost a celkově docílit zdravějšího vzhledu, doporučujeme japonskou manikúru. Japonská manikúra funguje na bázi past složených z minerálů, parafínu, zinku, včelího vosku, vitamínů A, E a B. Pro dosažení požadovaného zlepšení kvality nehtů je nutné opakovat tuto manikúru alespoň jednou za měsíc. Nevýhodou je, že dosažení žádaného stavu nehtů u japonské manikúry trvá poměrně dlouhou dobu.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Gelové vs. akrylové nehty na svatbu

Termín svatby se nezadržitelně blíží a vaše nehty nevypadají ani zdaleka přitažlivě a půvabně, jak by se patřilo na nevěstu? V tomto případě máte na výběr ze dvou možností, první jsou gelové a druhou akrylové nehty. Oba druhy jsou založeny na bázi umělých látek, připevněných na původní přírodní nehty majitelky.

Gelové nehty jsou vytvářeny z gelu a tvrdnou pod ultrafialovým světlem. Na rozdíl gelových nehtů jsou akrylové nehty tvořeny z hmoty, která ztvrdne na vzduchu. Akrylové nehty jsou odolnější a pevnější, proto máte jistotu, že vám i déle vydrží, případně v dnes svatby vám neodpadne polovina nehtů. Avšak gelové nehty působí přirozenějším a lesklejším dojmem.

Mnohé budoucí nevěsty zajímá vhodná doba, kdy si dát před svatbou udělat gelové či akrylové nehty. Oba druhy umělých nehtů jsou odolné a měly by na přírodních nehtech vydržet dlouhou dobu. Jak jsme už výše zmínili, akrylové nehty z pohledu pevnosti drží prvenství. Gelové či akrylové nehty doporučujeme dát udělat pár dní před svatbou, abyste si na ně mohla zvyknout, zejména když jste dosud umělé nehty nenosila, a druhým důvodem je, že příliš včasná úprava nehtů nemusí vydržet v dokonalém stavu do svatby.

Po aplikaci gelových nebo akrylových nehtů mají ženy obavy ze zničení svých přirozených, resp. přírodních nehtů. Tyto obavy jsou na místě, bohužel umělé nehty zanechávají mechanické a povrchové poškození původních nehtů. Postupným odrůstáním původního nehtu a regeneračními přípravky se nehty dostanou opět do původního stavu. Umělé nehty určitě nepoškodí přírodní nehty natrvalo.

Profesionálové
1
Michaela Kotková - M...
Make-up a účes
profesionální make-up, vlasový styling, dlouholeté zkušenosti a praxe! nově i permanentní make-up obočí, rtů a linek dle nejnovějších trendů. Děkuji
Brno
0
Hair styling Zlatuše...
Make-up a účes
Pro nastávající nevěsty nabízím vlasový styling. Samozřejmostí je konzultace. Nejčastěji jezdím okolí Kutná Hora-Havlíčkův Brod. Po domluvě po celé ČR
Celá ČR

Trendy svatební nehty

Úprava nehtů na svatbu je stejně důležitá jako svatební účes a líčení. Na rozdíl od každoroční změny trendů svatebních šatů, účesů a líčení, úprava nehtů na svatbu nepodléhá častým změnám v trendech. Pro svatební nehty je typická jemnost a jednoduchost.

Rozhodně se vyhněte tmavým a příliš výrazným barvám, mohly by tak pokazit dojem něžné nevěsty. Toužíte-li zaujmout, zkuste například výraznejší šperky a kyticí. Umělé nehty bizarních, příliš špičatých a lopatkovitých tvarů nejsou právě nejvkusnějším způsobem, jak upoutat pozornost. Rovněž se vyhněte vyzývavým malbám na nehtech, nebo dokonce nálepkám, ty jsou přímo vrcholem svatebního nevkusu. Pokud nechcete skončit jako svatební papoušek, nekombinujte pestré barvy, samozřejmě barevné nehty nejsou žádné tabu. Doporučujeme vyzkoušet laky jemných barev, například podle barevných tónů svatební kytice. Vhodné jsou půvabné perleťové, růžové a fialové odstíny.

Vkusnou úpravou nehtů je francouzská manikúra na přírodních nehtech, ale i na umělých. Trendy svatební nehty jsou zdobené drobnými krystalky a laky obsahujícími jemné třpytky.

Ať už se rozhodnete pro přirozené, nebo umělé nehty, neměla byste zapomínat, že nehty jsou vizitkou vaší krásy, a zejména ve svatební den by jejich úprava měla být co nejdokonalejší.


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?