Svatební náušnice podle typu nevěstina obličeje

 • 27. kvě 2021

Každá nevěsta chce vypadat v den svatby nádherně, na tom se určitě shodneme. Právě svatební náušnice jsou doplňkem, který dokáže velmi pěkně dotvořit její outfit. Náušnice padnou do očí všem svatebčanům hned po svatebních šatech. Náušnice by tedy neměly chybět žádné nevěstě. Na co je potřeba se zaměřit při výběru správných náušnic na svatbu? Výběr vhodných náušnic nepodléhá jen sympatiím nevěst, ale závisí i od vícero jiných faktorech.

svatební náušnice

Všeobecně platí, že:

 • Při výběru náušnic je dobré zohlednit velikost hlavy, typ obličeje, délku vlasů, barvu vlasů a postavu nevěsty.
 • Nevěsty by se měly vyhýbat náušnicím, které se tvarově podobají typu jejich obličeje.
 • Napichovací náušnice se hodí pro každou ženu, ale na některých typech obličeje zaniknou.
 • Při výběru vhodných náušnic na svatbu je třeba zohlednit i jiné doplňky, svatební šaty a styl, v jakém se bude svatba konat.
 • Na náušnicích na svatbu je důležité všechno, každý detail – barva náušnic, jejich velikost, jaký mají odlesk, taktéž jakými kamínky jsou zdobené, či z jakého materiálu jsou vyrobeny.
 • Náušnice je třeba vybírat opatrně.
V bazaru k tomuto tématu
Krátké svatební šaty
Prodám svatební šaty, délka po kolena, nádherná krajka, tříčtvrteční rukávy...
3500
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus. Možno koupit i menší množství.
7.5

Pro začátek si určete typ svého obličeje

Významnou roli při výběru vhodných náušnic pro nevěstu sehrává právě typ obličeje. Pokud si chcete vybrat dokonalé náušnice, které vám zvýrazní přednosti a zjemní nedostatky na vašem obličeji, musíte si určit, jaký typ obličeje máte. Různé zdroje však uvádějí různé typy obličejů, my jsme se rozhodli pro těchto šest základních typů ženských obličejů, abyste se v jednom z nich určitě našla. Jde o kulatý, oválný, čtvercový, obdélníkový, trojúhelníkový a srdcový typ obličeje.

1. Svatební náušnice vhodné ke kulatému obličeji

Pro kulatý obličej jsou typické širší lícní kosti a stejná výška obličeje jako jeho šířka. Pro nevěsty s tímto typem obličeje je důležité vybrat si delší a ne příliš rozšiřujíce se náušnice. Nejideálnější volbou jsou dlouhé úzké volně visící náušnice, přičemž se nevěsty nemusejí bát ani hranatějších tvarů, které mají čtvercové, trojúhelníkové a obdélníkové náušnice. Zajímavou volbou jsou i podlouhlé náušnice zakončené výrazným prvkem, či různé jiné náušnice se zajímavým detailem.

2. Náušnice vhodné k oválnému obličeji

Oválný obličej je charakteristický symetrickým tvarem, šířka čela a čelisti je stejná. Nevěsty s tímto typem obličeje jej potřebují opticky rozšířit, právě proto jim dokonale budou sedět všechny oblé tvary, jakými jsou náušnice ve tvaru slziček, kruhy nebo náušnice ve tvaru spirál. Rovněž se k tomuto typu obličeje velmi hodí náušnice ve tvaru jednoduchých perliček či zlaté kuličky. Vyhnout by se měly zejména visacím náušnicím, které obličej nežádoucím způsobem prodlouží.

3. Náušnice vhodné ke čtvercovému typu obličeje

Čtvercový typ obličeje se vyznačuje zejména širokým čelem a hranatou čelistí. Takovýto obličej je potřeba prodloužit, proto mu budou slušet kulaté náušnice, velké kruhy či dlouhé visící náušnice. Nevěsty s tímto typem obličeje by se měly zaměřit na náušnice s elipsovým zaoblením a jinými oblými tvary. Je důležité, aby si vybíraly spíše delší náušnice a také ty, které nejsou příliš široké.

4. Náušnice vhodné k obdélníkovému typu obličeje

Obdélníkový obličej je delší užší obličej, tedy tváře a čelo jsou užší než u jiných typů obličejů. Důležité je, aby náušnice nevěsty s obdélníkovým obličejem byly více široké než dlouhé. Jde zejména o okrouhlé, čtvercové, rozvětvené, trojdimenzionální, různě velké či slzičkové náušnice, které se rozšiřují směrem dolů.

5. Náušnice vhodné k trojúhelníkovému typu obličeje

Pro trojúhelníkový obličej je typická širší čelist, přičemž tvář a čelo jsou užší. Nevěsty s trojúhelníkovým typem obličeje by se měly zaměřit na náušnice, které zjemní jejich rysy. Jde zejména o delší a ne příliš rozšiřující se náušnice. Sluší jim oválné a kruhové náušnice, nebo náušnice pravidelných tvarů. Raději by se měly vyhnout příliš malým náušnicím, protože ostré rysy obličeje by je jen zastínily. Ženy s takovým typem obličeje si mohou dovolit ty nejextravagantnější modely náušnic.

6. Náušnice vhodné k srdcovému obličeji

Pro srdcový obličej je příznačné, že čelo a tvář jsou širší, a také to, že čelist se směrem k bradě výrazně zužuje. Pro nevěstu s přirozeně srdcovým typem obličeje je důležité, aby si nevybrala náušnice, které budou přesahovat délku jejího obličeje. K tomuto typu obličeje se hodí náušnice ve tvaru slziček, obdélníku, oválné, kruhové a různě zdobené náušnice, které jsou shora úzké a směrem dolů se rozšiřují (přesně naopak než obličej nevěsty).

Jaké náušnice jsou nejvíce trendy svatebním doplňkem?

Nejoblíbenějším materiálem je v současnosti bílé zlato. Oblíbené jsou jemné, ale i výrazné druhy náušnic, ale vždy záleží hlavně na vkusu nevěsty. Nelze však zapomínat ani na typ obličeje a samozřejmě musí dokonale ladit se svatebními šaty a ostatními svatebními doplňky nevěsty.

Hledáte dokonalé náušnice na svatbu?

Zeptejte se v našich diskusích ostatních nevěst a uživatelek, určitě se rády podělí o své tipy a rady, jak si vybrat ty správné náušnice. Uděláte si tak průzkum nejen mezi oblíbenými tvary svatebních náušnic, ale i u prodejců, které se skutečně vyplatí navštívit.

Nevíte si vybrat? Inspirujte se zde:

DALŠÍ KRÁSNÉ ŠPERKY
Kompletní album

Autor článku: Veronika Červenská / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?