Víte, jak vybírat náramky?

 • 3. čvn 2016

Šperky jsou oblíbenou ozdobou každé ženy a dokážou zlepšit celkový dojem. Ženy se rády cítí výjimečně a nošení šperku je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout. Ke šperkům patří náušnice, náhrdelníky, prsteny, řetízky či náramky. K nejoblíbenějším a nejčastěji nošeným šperkům patří náušnice, přičemž důvodem jejich oblíbenosti je jejich praktičnost. Často darovanými šperky jsou náhrdelníky či prsteny.

Náramky je zvykem nosit ke speciálním příležitostem, ale některé ženy jimi dozdobí své oblečení například i každý den.

Jak si vybrat náramek

Náramky se nosí buď připnuté nad zápěstím, nebo jsou volně zavěšené a padají směrem k dlani. Délka náramku závisí na tloušťce vaší ruky, proto ještě před výběrem náramku je nutné vaši ruku změřit nebo si náramek vyzkoušet přímo v obchodě.

Pro štíhlé ženské ruce se hodí náramek o délce 17 až 20 centimetrů, pro silnější ruce zvolte délku 20–23 centimetrů. Náramek by měl být o 10 mm delší než obvod zápěstí. Pro silnější ruce je vhodný náramek o průměru 6 a více centimetrů.

Kromě zmíněné délky je důležité myslet i na pohodlnost při nošení náramku. Náramek by neměl být příliš těžký, jinak vám bude při nošení překážet. Stejně by neměl být ani příliš volný ani příliš těsný. Volný náramek vám může lehce sklouznout z ruky a ztratit se, těsný náramek se nebude nosit příliš pohodlně nebo může způsobit drobné poranění.

Náramek jako dárek

Kupujete-li náramek jako dárek své známé či kamarádce a nejste si jisti správným výběrem, zvolte náramek s nastavitelným řetízkem nebo takový, který je z obou stran otevřený. Tak budete mít jistotu, že koupený náramek nebude příliš dlouhý nebo krátký. Pevné náramky, které jsou z jedné strany uzavřené a nedají se prodloužit či zkrátit, se totiž kupují hůře. Správný výběr se však kromě délky týká i typu náramku.

Důležité je znát vkus obdarovávané osoby, někomu se líbí masivní náramky, někdo preferuje stříbro, jiný zlato. Elegantnější typy žen potěší decentní náramek. Všímejte si, jaký styl oblékání obdarovaná preferuje, pomůže vám to docílit správného výběru. Rovněž si předem zvažte, zda půjde o náramek pro každodenní nošení nebo pro společenské události. Dobrým typem je koupě sady náramek + náušnice, případně můžete sadu postupně dokupovat. Výborným řešením je však i dárková poukázka, kdy si obdarovaná bude moci vybrat náramek přesně podle svého vkusu.

Pro každý den i pro speciální události

Mnoho žen nenosí náramky každý den, ale jen pro speciální společenské události. Když se rozhodnete koupit si náramek na běžné nošení, zvolte jednodušší styl, který se lépe kombinuje s běžným oblečením a jinými šperky. Pro každodenní nošení nejsou obvykle vhodné šperky, které na sebe strhávají pozornost. Módním trendům posledních let jsou masivní šperky, které poutají pozornost, ale nehodí se ke každému typu ženy.

Pro takovou příležitost, jakou je například svatba, se nemusíte bát vzít si i výraznější náramek, ale vždy platí, že spolu se šaty nesmí vypadat překombinovaně. Klasikou jsou řetízkové náramky, které nosí i muži.

Materiály

Existuje vícero dražších či levnějších možností pro koupi náramku. Cena se liší především v závislosti na kovu, z něhož je náramek vyroben. Klasickou a levnější možností je chirurgická ocel, která je známá tím, že neoxiduje a nezpůsobuje alergické reakce. Stříbro je též často oblíbeným kovem, a to vzhledem ke své přijatelné ceně a kvalitě. Zlato je už luxusnějším materiálem a zároveň i odolnějším.

Chcete-li do náramku skutečně investovat, platiny určitě nebudete litovat. Má totiž dobré chemické i mechanické vlastnosti a při nošení se nemusíte obávat žádných alergických reakcí.

Profesionálové
0
Ateliér Cubick - des...
Zásnubní prsteny a prstýnky
AtelierCubick.cz se zabývá autorskou tvorbou . Specializuje se na výrobu snubních, zásnubních a designových prstenů a šperkařských setů z DAMASTEELU.
Celá ČR
2
Eppi.cz - SNUBNÍ PRS...
Zásnubní prsteny a prstýnky
Snubní prsteny v tradičních i netradičních designech. Šperky vyrábí zkušený tým zlatníků přímo v Praze. Gravírování na prsten, a doprava zdarma.
Celá ČR

Autor: Stanislava Obložinská, Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?