Skvělé tipy pro vaši svatební manikúru!

 • 25. lis 2016
 • Michaela Forrová
 • isifa / Shutterstock

Výzdoba, šaty, doplňky, kytice či vizáž a úprava nehtů… Budoucí nevěsty touží být v každém směru dokonalé. Krásná svatební manikúra je důležitým detailem, který podtrhne nádherný celek.

Pokud se tedy chystáte pod čepec a toužíte po krásných nehtech, obloukem se vyhněte všemožným ornamentům, vzorům, nálepkám či nalepovacím kamínkům. Nehty by měly působit decentně, jemně a elegantně. Ideální je, pokud si necháte profesionálně upravit vaše přírodní nehty. Manikérka vám upraví nehtovou kůžičku a bezchybně aplikuje vybraný lak. Před samotným lakováním a zdobením nehtů vám doporučujeme absolvovat japonskou manikúru (kúru), která vaše nehty vyživí a budou tak ještě pevnější, zdravější a krásnější.

Na pěkně upravené přírodní nehty si můžete nechat aplikovat gelový lak, který je trvanlivý a odolnější než obyčejný lak, jenomže mnohem šetrnější než umělé nehty.

V případě, že vám příroda nenadělila pevné a zdravé nehty, obraťte se na zkušenou manikérku, která vám vykouzlí nové gelové nebo akrylové nehty. Aplikaci umělých nehtů doporučujeme absolvovat 3 dny před sňatkem, abyste si na nové nehty zvykla, ale aby nedošlo k jejich poškození.

Akrylové nehty

Akrylové nehty jsou v kosmetickém průmyslu používány již léta. Proces „výroby“ akrylových nehtů je následující: pomocí tekutého monomeru a polymerního prášku je na vašich přírodních nehtech vytvořena a formována tvrdá vrstva. Když akryl ztvrdne, poskytuje dokonalé plátno pro nanesení barvy na nehty.

Gelové nehty

Gelové nehty vám poskytují pevnost a sílu akrylových nehtů a přirozenost přírodních nehtů. Gelové nehty tvrdnou při vystavení UV záření. Gelový nehet se skládá z několika vrstev: základní nátěr, barva na nehty a vrchní nátěr. Všechny vrstvy musejí tvrdnout pod UV světlem po dobu dvou až tří minut.

Aplikace gelových či akrylových nehtů vám přinese téměř stejné výsledky. Oba typy prodlouží krátké nehty, posílí slabé a třepící se nehty a vaše prsty budou tak s jejich pomocí vypadat delší, štíhlejší a upravenější.

Tvar a délka nehtů

Svatební manikúra by měla působit přirozeně. Vhodné jsou proto kratší nehty oválného, případně mandlového tvaru. Příliš dlouhé, hranaté či špičaté nehty jsou zbytečně nápadné, někdy dokonce vulgární.

Doporučená délka nehtů závisí na tvaru ruky a na typu nehtového lůžka nevěsty. V případě, že jste zvyklá na krátké nehty a necháváte si gelové či akrylové nehty aplikovat poprvé, s délkou nehtů to rozhodně nepřehánějte. V opačném případě se může stát, že vlastní ruce nebudete umět „používat“ a budete působit neohrabaně a směšně.

Zdobení nehtů

Hitem předchozích svatebních sezon byla francouzská manikúra. Bílé špičky nehtů v kombinaci s neutrálním lakem působí pěstěně a upraveně. Přestože francouzská manikúra je podle odborníků dávno out, mnoho českých nevěst si během svatebního dne nechává nehty ozdobit právě tímto způsobem.

Pokud i vy patříte mezi milovníky takové úpravy nehtů, můžete ji ozvláštnit jemnými třpytkami či nalakováním celých nehtů na prsteníček bílým lakem. Trendy možností je i výměna tradiční francouzské manikúry za takzvaný Baby Boomer (nebo ombré efekt), kdy se bílé špičky nehtů postupně prolínají s nehtovými plotýnkami.

V případě, že máte vyhlédnuté svatební šaty krémové barvy, bílým lakům či ozdobám se vyhněte. V kontrastu s bílými nehty by šaty mohly působit špinavým dojmem, a to přece žádná z nás nechce.

Aktuálním trendem je přirozená manikúra v tělových, takzvaných nude odstínech. I gelové či akrylové nehty tak vypadají jako vaše vlastní.

Jednoduše nalakované nehty můžete dozdobit kreslenou krajkou, kvítkem či perličkami. Velmi oblíbené jsou i kamínky Swarovski. Výsledný efekt je jemný, decentní, elegantní a nepůsobí přezdobeně.

Během jarních či letních měsíců se nemusíte bát ani jemných pastelových barev, které ladí s květy ve vlasech, svatební kyticí či barvou svatební výzdoby.

Trendem svatební sezony 2016 jsou luxusně působící červené nehty. Pokud se vám tato úprava nehtů zamlouvá, nechte aplikaci laku na manikérce. V kombinaci s bílými šaty červený lak vynikne, a proto musí být nanesen skutečně bezchybně.

Péče o ruce a nehty

I tu nejdokonalejší manikúru zabijí zničené, popraskané a suché ruce. Péči o ruce a nehty byste proto měla věnovat zvýšenou pozornost. Ruce byste měla hydratovat kvalitním krémem nebo olejem, a po teplé koupeli byste si měla zatlačit nehtovou kůžičku pomerančovým dřívkem. Nehtová kůžička by se neměla nikdy stříhat, trhat či řezat.

V případě vážnějšího poškození pokožky nebo bolestivých záděr vám doporučujeme absolvovat velmi příjemnou wellness manikúru, která probíhá v následujících krocích – mokrá manikúra, peeling rukou, hydratační maska na ruce a masáž rukou bylinným krémem na ruce. Případně může být spojena i s teplým parafínovým zábalem rukou, který zajistí ještě lepší hydrataci a prokrvení rukou.

I ženich si zaslouží hezké nehty

Manikúra se však netýká jenom nevěst. Pěkně upravené a čisté nehty by měly být samozřejmostí i pro pány.

Pánům doporučujeme mokrou manikúru, kdy je upravena kůžička kolem nehtů, zapilován tvar nehtů a přeleštěn povrch nehtového lůžka. Výsledný efekt je u mužských rukou velmi pěkný a nepůsobí vůbec žensky.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?