Které kosmetické produkty nesmějí chybět ve výbavě nevěsty?

 • 6. led 2024
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Aby váš den D byl bezstarostný a krásný, je důležité nezapomenout na sebe a své potřeby. Co tím myslíme? Přece péče o svou pleť a tělo! 🙂
Určitě jste slyšela o různých kosmetických taštičkách „první pomoci“ či záchranném balíčku, který by měla mít na blízku každá nevěsta během svého nejdůležitějšího dne. Zavírací špendlík, jehla a nit, vložky do bot, vatové tyčinky či leukoplast by měly být v takovém balíčku samozřejmostí. My se však pojďme blíže podívat na to, jaká kosmetika je důležitá pro každou nevěstu, a které kosmetické produkty by určitě měla mít na blízkou v případě nouze.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač! 

kosmetická taštička s kosmetikou

Krém na ruce

Určitě to mnohé znáte. Během dne jsou ruce namáhány různými vlivy či častým mytím a mnohdy pociťujeme deficit hydratace, proto saháme po krému. Určitě si jeden přichystejte také svatbu. Nikdy nevíte, kdy se vám hodí.

Deodorant / vůně

Základní kosmetická péče určitě spočívá i v tom, abyste se cítila vždy svěže a voněla sama sobě. Zejména během namáhavého svatebního dne často trvajícího i dvacet a více hodin se vedle tancování a všech povinností a stresu nevyhnete pocení. Vezměte si deodorant i parfém a zajistěte si tak svěžest během celého dne.

Lak na vlasy

Ať je účes jakkoli kvalitně udělaný, někdy stačí mlha, déšť či pot a vlasy začnou ztrácet svůj tvar. Je proto vhodné mít vždy po ruce lak, kterým si případné nedokonalosti či odstávající malé vlásky upravíte dle potřeby.

nevěsta drží parfém

Lak na nehty

Mnohé z vás určitě namísto gelové manikúry či gel laku sáhnou ve svůj velký den po obyčejném laku. Patříte-li do této kategorie i vy, nezapomeňte si sbalit i lak na nehty, kterým případné vážnější defekty vaší manikúry rychle zamaskujete. V ideálním případě volte lak, který je rychleschnoucí, abyste se vyhnula zbytečnému čekání a problémům se zaschnutím.

Balzám na rty

Naprostá většina nevěst pro svůj svatební den zvolí i rtěnku, která dokonale doplní celé líčení, a make-up tak působí celistvě a elegantně. Mnoho rtěnek však při delším nošení rty vysušuje. S tímto problémem se setkáte hlavně u tekutých rtěnek s matným finišem. Pokud máte při nošení rtěnky po celém dni pocit vysušených rtů, zabalte si do svatební výbavy i balzám na rty, který vám je účinně hydratuje a osvěží.

Rtěnka

Jakoukoliv trvanlivou rtěnku zvolíte, po dlouhých hodinách na rtech žádná nebude vypadat tak, jako když jste si ji na ně nanesla. Vezměte si proto s sebou i rtěnku, kterou si rty přetřete po jídle či pití, kdy se jeho intenzita může značně vytratit.

přírodní balzámy na rty

Make-up / korektor

Zejména pokud vám svatební líčení dělá profesionální vizážistka, nemělo by se stát, že budete potřebovat něco opravovat. Nikdy však nevíte, jak se věci vyvinou, proto je v každém případě vhodné vzít si s sebou na svatbu i make-up nebo korektor. Korektor je velikostí praktičtější a při lepší krycí schopnosti dokáže zakamuflovat i viditelnější nedostatky. Sáhnete-li po make-upu, nezapomeňte si vzít i štětec nebo houbičku, kterými ho budete umět na pleť aplikovat (ruce určitě nejsou vhodným řešením).

Pudr

Pocení a vaše aktivita během celého dne, ale i povětrnostní podmínky mohou způsobit, že se jednoduše budete potřebovat přepudrovat. Pudr je jistotou, která vás zachrání v mnoha situacích. Nezapomeňte proto ani na tento významný kosmetický produkt a opět k němu přibalte i štětec nebo labutěnku, kterými jej můžete na tvář nanést.

Řasenka

V případě, že nebudete mít během vašeho svatebního dne nalepené umělé řasy či trsy, řasenka se v mnoha případech může nepříjemně roztéct. Svatba je dnem, kdy nastane mnoho situací, které vás dojmou k slzám, proto mít po ruce oblíbenou řasenku, na kterou se můžete spolehnout, nikdy není na škodu.

žena s dlouhými hnědými vlasy drží v rukou otevřenou spirálu na oči

Malé doporučení na závěr: Téměř ze všech zmíněných produktů existují tzv. miniatury, tedy balení skladných cestovních velikostí, které vám nezaberou moc místa. Nicméně je vhodné dát vaši „záchrannou taštičku“ na starosti někomu jinému – družičce, mámě či sestře, abyste se zbytečně nemusela zabývat tím, kde ji držet, aby vám nepřekážela.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?