Kam se zásnubním prstenem v den svatby?

 • 12. říj 2021

Milujete svůj zásnubní prsten a neumíte si představit svůj svatební den bez jeho třpytivý lesku? Nemusíte. Může být celý čas na vaší ruce a dělat společnost obroučke.

Zásnubní prsten během focení

Většina nevěst touží po pěkné památce v podobě fotografií svatebních detailů během příprav. Zapojit do tohoto typu focení můžete právě svůj snubní prsten. Krásně vynikne samotě nebo i se svatebními obroučkami. Zkušený svatební fotograf určitě zachytí ty nejkrásnější možné kombinace. Co se týče focení svatebních portrétů, je na vás, jestli budete mít snubní prsten na prsteníku nebo ne. Pokud chcete, aby vynikly obroučky, nechte snubní prsten raději doma v šperkovnici. Při rozhodování přihlížejte i na fakt, že ligovaný kámen snubního prstenu může na fotografiích zastínit obroučku.

zásnubní prsten

Zásnubní prsten během obřadu

V tomto případě máte několik možností:

bez zásnubního prstenu – tato volba je nejpraktičtější a vyhnete se tak možné ztrátě prstenu nebo chaosu s nasazením obroučky. Zároveň patří mezi nejtradičnější a nevěstami nejvíce preferovaný způsob, co se snubním prstenem během samotného obřadu. Váš snubní prsten se vyhne svatebnímu stresu a může klidně odpočívat doma. 🙂

nejprve zásnubní prsten a potom obroučka – k oltáři přijdete se snubním prstenem na levém prsteníku a před nasazením obroučky si dáte snubní prsten dolů. V tomto případě doporučujeme pověřit svědkyni nebo družičku o převzetí a odložení snubního prstenu. Abyste předešli stresující situaci, předem se s ní dohodněte ,. O váš snubní prsten bude postaráno a vy se klidně můžete soustředit na své „ano“.

zásnubní prsten a obroučka – ženich vám nasadí obroučku nad snubní prsten. Pokud preferuje tuto možnost, počítejte s tím, že obroučka by měla být o něco větší, než kdybyste ji nosili bez snubního prstenu. Budete ji mít totiž umístěnou na hrubší části prsteníku.

zásnubní prsten na pravé ruce – obecně platí, že snubní prsten se v den svatby nosí na pravém prsteníčku. Tohoto nepsaného pravidla se můžete, ale samozřejmě nemusíte striktně držet. Na obřadu tím pádem nebudete muset vůbec myslet na to, kam a kdy se snubním prstenem pryč.

zásnubní prsten

Kam se zásnubním prstenem po svatbě?

Zásnubní prsten patří mezi jedinečný šperk, který většinou dostává žena jednou za život. Byla by proto velká škoda, kdyby zapadal prachem někde v zásuvce. Můžete jej nosit na různé, výše jmenované způsoby. Hlavně ho noste a s úsměvem na tváři vzpomínejte na moment, když na vás vykoukl z krabičky poprvé 🙂

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?