5 tipů, jak vybrat perfektní svatební kaderňictví

 • 5. dub 2016

Termín svatby už máte stanoven, ale tím to jen začalo. Dále je nutné rozhodnout o množství služeb a věcí, které budete potřebovat pro svůj svatební den. Mnohé páry si přípravy na svatební den užívají, jiné jsou ve stresu. Ať už patříte do první, nebo do druhé skupiny párů, my vám ulehčíme alespoň výběr správného kadeřnictví. Protože perfektní svatební účes je stejně důležitý jako svatební šaty či svatební líčení, všechny tyto samostatné detaily vytvoří jeden krásný celek.

Prvním krokem při výběru správného kadeřnictví by mělo být zjištění si svatebních portfolií jednotlivých kadeřnictví ve vašem okolí. Ty, jejichž svatební účesy se vám líbí, bude potřeba kontaktovat. Nezapomeňte je požádat o přibližnou cenovou nabídku a též si ověřte jejich dostupnost, resp. zda má kadeřnictví na vás dostatek času a zda už náhodou nemá rezervovanou jinou svatbu na váš svatební termín. Nechcete přeci, aby kadeřník pospíchal z vaší přípravy svatby na jinou, nebo naopak.

1. Co byste měli stihnout před návštěvou kadeřnictví?

Pro začátek je vhodné, abyste měla představu o svém vysněném svatebním účesu. Při výběru pěkného a především vhodného svatebního účesu je potřeba zohlednit tvar vaší tváře. Této problematice jsme se věnovali v článku Svatební účesy podle typu nevěstiny tváře.

Před první návštěvou kadeřnictví byste měla mít vybrané i svatební šaty, které je též potřeba zohlednit při výběru vhodného svatebního účesu. Kadeřnictví tak bude moci pracovat při vytvoření svatebního účesu i s ohledem na váš svatební styl.

Profesionálové
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov
2
Make-up artist Marké...
Make-up a účes
Každá nevěsta se chce ve svůj velký den cítit co nejkrásněji a já vám k tomu ráda pomohu. Profesionální svatební make-up a účes včetně zkoušky.
Praha

2. Kdy navštívit kadeřnictví?

V průběhu příprav na váš svatební den nesmíte nic podcenit. Takže s plánováním svého svatebního účesu je vhodné začít co nejdříve, protože účes dotvoří celý váš výsledný outfit. Kadeřnictví je dobré kontaktovat v časovém předstihu, abyste byla objednaná na určitý časový termín, díky kterému se vyhnete případnému nedostatku času při nerozhodnosti ve výběru svatebního účesu. Konzultace jsou vhodné přibližně jeden až dva měsíce před termínem svatby.

Konzultace by měla trvat minimálně hodinu, abyste si s kadeřníkem přesně vyjasnila svou představu a vyslechla si jeho odborný názor. Názor zkušeného kadeřníka je velmi důležitý, protože bere v úvahu kvalitu vašich vlasů, tvar vaší tváře, styl vašich svatebních šatů a v neposlední řadě má přehled o nejnovějších trendech.

Zkoušku svatebního účesu je dobré si naplánovat na dopoledne, protože pak budete vidět, zda vám účes vydrží skutečně v nezměněné podobě až do večera. Kromě toho je potřeba zvážit i délku vašich vlasů či jejich barvu. Kadeřnictví si s vámi může vytvořit plán, která vám zajistí optimální délku, barvu a též stav vlasů pro váš svatební účes ve svatební den.

3. Jak zjistit, zda je kadeřnictví kvalitní?

Jedním ze způsobů zjištění kvality kadeřnictví a profesionality kadeřníka je představení jeho solidního portfolia svatebních účesů, které už vytvořil pro své předešlé klientky. Protože je velmi dobré, když vidíte, jaké klientky už kadeřnictví navštívily, a jak reálně vypadaly jejich svatební účesy.

Profesionální kadeřník vám také zajistí i zkoušku několika svatebních účesů. Vaše zkušební svatební účesy může vyfotit z několika úhlů a vy si tak budete moci vybrat ten účes, který vám nejvíce sluší a s kterým budete nejvíce spokojená. Zajímejte se také o to, zda se kadeřnictví specializuje skutečně jen na vlasy a tvorbu účesů, protože kadeřnice poskytují i svatební líčení.

My vám doporučujeme vybrat si samostatné kadeřnictví pro vytvoření svatebního účesu a samostatnou vizážistku pro svatební líčení. Také se můžete zajímat o to, zda kadeřnictví stihne vytvořit v podobném stylu svatební účes i vaší družičce i mamince.

4. Jak zjistíte, zda je vhodná poloha kadeřnictví?

Důležitým faktem ke zvážení vhodnosti kadeřnictví je i to, kde se nachází. Jde o to, zda bude kadeřník ochotný ve svatební den cestovat za vámi a svatební účes vám vytvoří u vás, nebo vy budete mít čas navštívit kadeřnictví. Když bude za vámi kadeřník cestovat, předem si s ním nezapomeňte dohodnout, jaký je příplatek v případě jeho vycestování za vámi.

5. Které kadeřnictví dělá krásné svatební účesy?

V Česku působí nespočetné množství kadeřnictví, proto je dobré si nechat poradit. Když si neumíte vybrat to správné kadeřnictví ve svém okolí, nechejte si poradit od svých přítelkyň, známých, rodiny či uživatelek a jiných nevěst v našich diskusích. Rádi vám ochotně pomohou a podělí se s vámi o své nabyté zkušenosti. Vy od nich získáte cenné informace a uděláte si tak svůj malý průzkum.

Nezapomeňte se zeptat na jejich zkušenosti s kadeřnictvím, na ochotu kadeřníků, na komunikaci kadeřnictví na profesionální úrovni apod. Po výběru vhodného kadeřnictví nezapomeňte diskutovat o všech detailech svého svatebního účesu, abyste s ním byla ve svatební den maximálně spokojená.

Inspirace pro váš svatební účes

[blog-album /blog/vendina/album/tipy-na-dlouhe-ucesy-ormxrq“ „DALŠÍ ÚČESY“


Autor článku: Veronika Červenská, Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?