Jaké jsou ceny svatebních DJů napříč republikou?

 • 24. úno 2023
 • DJ na svatbu – Ondra Seidl

Dnes jsem se rozhodl napsat článek o tom, jaké jsou ceny svatebních DJů. Proč právě toto téma? Protože většina nevěst neví, jaká je adekvátní cena za služby DJe. V úvodu bych vám chtěl říct, že není dobré vybírat DJe jen podle ceny, protože je to člověk, který se vám stará o zábavu. Nikdo z hostů si nebude pamatovat, kolik jste měli na svatbě organzy, svíček na stole, zda jste přijeli limuzínou a dokonce ani to, zda byla čokofontána nebo ne. Všichni si ale budou pamatovat, jestli se dobře bavili a jestli byl dostatek jídla a pití. Na službách se obecně nevyplatí šetřit.

Upravené kabely, nasvícené stěny, svatba jako v pohádce. Tak by to totiž mělo v 21. století vypadat. Zapomeňte na ubrus Gambrinus pod technikou DJe. Kdo chce na svatbě stroboskopy a lasery? Už bylo dost nevzhledných kabelů všude, kam se podíváte!

Jaké jsou ceny svatebních DJů
archív DJ na svatbu – Ondra Seidl

Jak poznat dobrého svatebního DJe?

Správný svatební DJ by měl:

 • zahrát muziku všech žánrů (od 50. let po současnost)
 • umět pružně reagovat na dění na parketu i mimo něj
 • brilantně ovládat moderování (svatební tradice, hry, zábavu, uvedení novomanželů…)
 • vlastnit kvalitní vybavení – aparaturu (řádově v hodnotě 100 – 500 tis. Kč)
 • vystupovat kultivovaně
 • být vhodně oblečen dle typu a místa
 • být včasný a zodpovědný

Jaké jsou ceny svatebních DJů

Cena svatebního DJe je dána buď jako „balíček“ nebo hodinově. Každý DJ to má jinak a obvykle tuto informaci získáte na jeho webových stránkách. Pokud na webu cenu uvedenou nemá, je třeba být trochu na pozoru. Občas se stává, že DJ cenu „plácne“ podle toho, jaké máte svatební místo… (Když uslyší „zámek“ nebo „chateau“, může cenu zvýšit). Proto je dobré vybírat z těch, kteří cenu mají veřejně uvedenou.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

Jak poznat dobrého svatebního DJe
Foto: archív DJ na svatbu – Ondra Seidl

Ceny svatebních DJů podle krajů

Udělal jsem menší průzkum a výsledkem je zjištění, že nejnižší ceny jsou zřejmě v Moravskoslezském kraji (ceny cca o 15% nižší). Ostatní kraje jsou na tom podobně a dalo by se říct, že se cena liší v závislosti na zkušenostech DJe, poptávce po konkrétním DJovi, vybavení a nabídky služeb.

Nejlevnější svatební DJ – ceny cca 3.000 – 6.000 Kč

Před touto kategorií bych chtěl důrazně varovat. Je to dokonce ta kategorie, kvůli které jsem se rozhodl tento článek napsat. Nebudu teď řešit to, že tuhle skupinu někteří označují jako „kaziči cen“ – což jsou. Do této kategorie spadají většinou DJové, kteří obvykle hrají na diskotéce (kde se opravdu cena pohybuje kolem 3.000 -4.000 Kč za večer). Tito DJové obvykle nemají zkušenosti se svatbami, nemají tak rozsáhlou sbírku hudby, ale ani nemívají zkušenosti s moderováním.

Dnešní trend je, že DJ na diskotéce kouká do laptopu, vybere muziku, namixuje skladbu, pak hodně mává rukama a pak zase vybírá. Doby, kdy DJ na diskotéce mluvil do mikrofonu a bavil hosty jsou zřejmě pryč. Nicméně, neházejme flintu do žita. Občas mě poptá i nějaký majitel klubu, který chce tuto věc napravit a mít v podniku opět baviče! 🙂

Ceny svatebních DJů podle krajů
Foto: archív DJ na svatbu – Ondra Seidl

Riziko levného svatebního DJe

Levný svatební DJ má většinou nekvalitní aparaturu, při které snáze dojde k poškození a tichu, má nekvalitní mikrofony (jsou špatně slyšet), nevhodná světla, která moc blikají. Patrně nejčastější problém je nespolehlivost. Pokud mi zavolá nevěsta, že jí na poslední chvíli vypadl DJ, je to v 99% případů právě DJ, který chtěl 5.000 Kč za celý večer svatby. Vždy náhle onemocní, nebo má nehodu.

Kdybych byl pojišťovák, tuto skupinu bych nikdy nepojistil, protože mají nejvíce nehod 🙂 . Osobně si ale myslím, že prostě dostali nabídku na svatbu o 1.000 Kč dražší nebo možnost hrát v nějakém prestižním klubu, kam se už léta chtěli dostat.

Většinou jsou tito DJové nápadně mladí 🙂 . Ve 25 letech asi nebude mít 15 let zkušeností. Za mě, NEBRAT!

Střední cenová kategorie svatebních DJů – ceny cca 7.000 – 12.000 Kč (za cca 10 hodin)

V této kategorii je většina svatebních DJů, kteří to dělají na úrovni. Platí daně, je na ně spoleh (většinou) a mají kvalitní vybavení. Svatební DJ v této cenové kategorii má obvykle dostatek zkušeností za mixpultem, ale i s mikrofonem. Určitě mi dáte za pravdu, že správný DJ na svatbě musí mít kultivovaný projev, ale musí také vědět, kdy mluvit a kdy mlčet. Samozřejmě, ne vždy znamená vyšší cena také vyšší profesionalitu, ale vše by mělo jít zjistit na internetu.

DJ by měl mít svoje webové stránky a také reálné recenze od nevěst. Reálné recenze poznáte tak, že jsou na Googlu nebo na Facebooku a profil, který to psal vypadá „opravdově“. Naproti tomu recenze na webu nemusí být reálné. V této kategorii už se dá vybrat velmi dobře.

riziko levného svatebního DJe
Foto: archív DJ na svatbu – Ondra Seidl

První liga svatebních DJů – ceny cca 12.000 – 20.000 Kč (za cca 10 hodin)

I toto je obvyklá cena. Často jsou to opravdoví profesionálové – mají to tedy jako hlavní činnost a věnují svatbám a práci DJe všechen pracovní čas. Zde je už na místě očekávat „trochu“ víc. Tito DJové jsou obvykle velmi žádání – mají i více než rok dopředu obsazenou většinu termínů na sobotní svatby. DJové v této kategorii si jsou schopni vždy a se vším poradit, mají za sebou stovky svateb a jsou si vědomi své exkluzivity.

Ne, že by levnější DJ toto nemohl nabídnout – nicméně DJové v této kategorii to berou ještě o kus vážněji. Často také za tuto cenu dostanete nějaké služby „navíc“ (možnost využití fotokoutku, karaoke, projekce, nějaké drobnosti pro hosty zdarma atd…). Troufám si říct, že zde nemůžete šlápnout vedle.

DJové, kteří si říkají o takovéto částky jsou totiž na svatbách závislí a nemohou si dovolit mít třeba špatnou recenzi. Udělají tedy vždy vše přesně podle představ novomanželů, i když třeba někdy nesouhlasí. Dobré jméno totiž získáváte roky, ale ztratit ho můžete po jedné nepovedené akci.

kalkulace ceny svatebního Dje
Foto: archív DJ na svatbu – Ondra Seidl

Kalkulace ceny svatebního Dje

Proč většina svatebních DJů stojí 10.000 a ne 1.000 Kč?

Svatební DJ se může snažit jak chce, ale svatby má v podstatě cca 4 za měsíc (soboty). Zbytek času se věnuje marketingu své firmy, opravám techniky, výběru nové techniky, sleduje trendy, objednává muziku, jezdí po schůzkách. Pokud DJ pracuje legálně, musí pochopitelně platit pravidelné měsíční platby, investovat do muziky, do aparatury a mnohé další:

Měsíční platby (při ročních jsou rozpočítány na měsíc):

– sociální a zdravotní pojištění 5.000 Kč
– daň z příjmu 1.000 Kč
– nafta/benzin 4.000 Kč  (jezdíme na svatby a schůzky)
– telefon + internet cca 1.000 Kč
– provoz webové stránky 200 Kč
– propagace 300 Kč  (například Profil Profesionála na www.beremese.cz stojí 3.920,40 Kč na rok + 3 měsíce ZDARMA)
– nákup nové muziky 1.000 Kč
– servis a nákup aparatury 3.000 Kč

Měsíční platby svatebních DJů
Foto: iStock

Poslední položka je právě jedna z těch, která u hobby DJe nebude. Když ale vezmete, že v průměru aparatura stojí 200.000 Kč, tak abychom udrželi aparaturu v top stavu, musíme cca 30.000 Kč ročně investovat do nákupu nové aparatury. Občas se něco rozbije, pak je třeba zaplatit opravu. Kupujeme náplně do mlhy, bublin, baterky…

Měsíční náklady profesionálního svatebního DJe jsou tedy cca 15.500 Kč. Když si chceme vydělat 30.000 Kč, je to 45.500 Kč děleno 4 svatbami v měsíci = 11.375 Kč – to je cena za svatbu, abychom se alespoň uživili. Sami jistě uznáte, že 30.000 Kč měsíčně není žádné terno.

Tento článek není o tom, že bychom si chtěli jako svatební DJové stěžovat, jak si málo vyděláme. Kdo se snaží, vydělá si slušně a když je vám práce koníčkem, je to ještě lepší. Všem nevěstám přeji hodně štěstí v životě i při výběru DJe nebo jakéhokoliv jiného dodavatele.

Autor + Foto: Profesionální DJ na svatbu – Ondra Seidl

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?