I vy budete mít děti na svatbě? Takhle je zabavíte!

 • 14. úno 2024
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Budete mít děti na svatbě a vy se určitě obáváte, že to bude katastrofa… Že budou pobíhat po místnosti, motat se číšníkům pod nohama, plakat a nudit se. Jen žádný strach, nevěsty! Připravte jim aktivity, které ocení nejen děti, ale i jejich rodiče.

děti na svatbě

Bez animátora

Nebojte se této volby. Od pradávna platí, že děti se umějí zabavit i samy, když jim k tomu dáte pár podnětů. Vytvořte jim na svatební hostině dětský koutek s dostatečným prostorem a uvidíte, že se nebudou nudit. Co jim do něho dát, aby se zabavily?

Pro nejmenší

Malí svatební hosté ke štěstí příliš nepotřebují. Určitě je potěší barevné balonky. Ačkoliv ve svatební výzdobě jsou už trošku přežitkem, pár kousků přeci jen kupte. Nechejte jim je v košíku i se šňůrkami, aby se zabavili i po nafouknutí. Oblíbenou formou zábavy jsou i omalovánky. Nemusejí být jen se svatební tematikou. A dokonce to nemusejí být ani omalovánky. Stačí papíry a pastelky na kreslení.

Máte-li možnost půjčit si menší tabuli, určitě neváhejte! Nakupte barevné křídy, přidejte houby, a děti budou kreslit na ni. Maličké děti mají rády např. bláto. Ne, to jim do koutku samozřejmě nedáte, ale co plastelína? Zabaví se jí na delší dobu a možná se jim podaří vymodelovat i nevěstu se ženichem.

Děti určitě potěší i bublifuk. Jestli bubliny ještě neumějí vyfouknout, na trhu najdete i automatické bublifuky, které vychrlí bubliny po stlačení tlačítka. Máte doma na půdě stavebnice, které už dávno zapadly prachem? Teď je ta správná chvíle, abyste je oprášila a dala do dětského koutku. Nezapomeňte i na malý koberec, aby se děti při skládání měly kde usadit.

Pro větší

Větší dětské svatebčany potěší společenské hry. Dejte na stůl dětského koutku oblíbené Člověče, nezlob se, karty, pexeso, kvarteto… Je úplně jedno, jaké společenské hry to budou. Prohledejte doma své zásuvky z dětství, jistě najdete spoustu drobností, které dětem udělají radost. Všechny tyto hry zabaví děti na delší dobu a nebudou se jen tak bezcílně potulovat po sálu.

Kupte na stůl i pár dětských časopisů, osmisměrky, nebo vytiskněte dětské vtipy a tajenky. Na internetu najdete množství pěkných inspirací, které vás nebudou stát kromě času a tisku skoro nic. Některé děti rády čtou. Seberte své dětské knihy a dejte dětem příležitost, aby se začetly.

Malé princezny se rády parádí. Co tak miska s korálky? Mohou si na svatbu vytvořit svůj vlastní náhrdelník a ozdobit i svou maminku nebo kamarádku. Chlapci si zase zkrátí svatební chvíle skládačkami puzzle nebo legem. Pro tvořivější děti jsou vhodné i kreativní úlohy. Určitě máte doma i vy staré knoflíky, těstoviny či fazolky. Dejte je dětem do misky, postavte k nim lepidlo a papíry. Uvidíte, jak hezké obrázky vytvoří.

Pro malé i velké

Budete mít na svatbě tichou místnost? Půjčte si promítačku a plátno a udělejte dětem malé kino. Na pozvánku napište čas, místo a název pohádky, která se bude promítat, a připravte pro děti překvapení. Stačí pár židliček, k tomu popcorn a minimálně na hodinu mají děti o zábavu postaráno. A možná na promítání pohádky uvidíte i dospělé hosty, kdoví…

S animátorem

Necítíte se na vymýšlení aktivit pro děti? Sázejte na jistotu a oslovte profesionály. Buď si vyberte klasiku – zábavného klauna, který děti zabaví, nebo na animátora, který jim připraví program. Na internetu najdete širokou nabídku těchto služeb. Ale vhodnou a levnější alternativou je oslovit nějakou střední pedagogickou školu.

Budoucí učitelky totiž pravidelně na praxi připravují dětem aktivity. Vědí, jak na to, a navíc, dáte možnost přivydělat si šikovným studentům. V obou případech nepodceňujte setkání a animátory informujte zejména o počtu dětí a jejich věkovém rozpětí. Jen tak se animátoři dokážou adekvátně připravit tak, abyste byla spokojená vy, ale zejména děti.

Některé z pozvaných dětí možno znáte více, víte, co je baví, jaké mají záliby. To všechno řekněte animátorům, aby děti neseděly znuděné v koutě místnosti. Dejte na rady profesionálů a uvidíte, že děti budou na vaší svatbě usměvavé a spokojené.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?