Jak vybrat dokonalé šaty pro svatební mámu?

 • 13. zář 2020

Šaty pro svatební mámu jsou stejně důležité jako šaty svatební, či šaty pro družičky. Svět trendů se však neustále mění a některé mámy budou chtít něco vhodné pro roční období, nebo se nechat unést vybranou barvou roku. Pokud je to ale člověk, který se neřídí světovými trendy, bude mít mnohem větší výhodu ve svém výběru a umožní to i dostatek času na zkoušku šatů.

Dalším důležitým faktem je, že by si svatební mámy měli začít vybírat šaty ihned, jak si nevěsta stanoví datum svatby. Takto zůstane hodně prostoru na zkoušku různých stylů, střihů a barev a zjistí, co všechno na ní vypadá dobře.

Náš tip: Prohlédni si Bazar a najdi si ty pravé společenské šaty.

Barva je důležitá

Některé mámy používají šaty družiček jako pomocnou paletu. Pokud mají tedy dívky šaty zelené, neměly by být ty pro mámu růžové a lepší volbou by byl jiný odstín zelené nebo modré, která se bude hodit i k doplňkům. Vyhnout by se mělo určitě barvám jako je bílá, černá, červená nebo příliš jasná.

šaty pro svatební mámu

I nákupy dokáží být zábavné

Vytvořte z nakupování něco příjemné a spojte ho například s obědem nebo večeří. Chcete navštívit obchodů více, ale obáváte se, že si nebudete pamatovat kde jste a které šaty jste již viděli? Vezměte si s sebou zápisník, kde si budete vše zapisovat a vezměte si k nakupování někoho, kdo vám dá upřímný názor k tomu, jak na vás šaty vypadají a neposlouchejte názory prodejců, kteří stojí jen o provizi z prodeje.

Rozpočtový strop

Možná vejdete do prvního obchodu s šaty a najdete tam ty, o kterých jste snili. Šaty, které vás udělají o pár kilo štíhlejší a o deset let mladší. Je tu ale jeden problém, stojí dvakrát tolik, kolik jste původně chtěli utratit.

Vědět, kolik jste ochotna utratit, než projdete dveřmi obchodu, je docela užitečné. Trávit trochu času navíc nad vybíráním perfektních šatů je v pořádku, ale rozšiřovat zbytečně již dříve stanovený rozpočet, není velmi dobrá volba. Ptáte se proč? Zkuste si položit klasickou otázku při výběru kteréhokoliv oblečení – kde tyto šaty ještě využijete?

Pokud je ve vaší rodině další svatba, je pravděpodobné, že si koupíte nové společenské šaty, nebo vyberete ty, které jste si koupili už dávno předtím (některé mámy nechtějí mít tytéž šaty na každé svatbě svých dětí). Pokud se chystáte navštívit několik dalších svateb nebo formálních událostí (a jste si na 100% jisté, že tyto šaty nebudou křičet „matka nevěsty se blíží!“), pak je možná moudré investovat do šatů trochu víc.

Švadlena versus obchody

Pokud jste nedokázali v obchodě najít to, co hledáte, nebo nejste ochotna zaplatit horentní sumy ve svatebních obchodech, můžete se obrátit na zručné švadleny. Avšak stejně jako při obchodech i při švadleně se setkáváme s různými výhodami a nevýhodami.

Zeptejte se kohokoliv, zda nezná skvělou švadlenu, která by vám ušetřila práci a ušila přesně to, o čem jste snili. Musíte být však ochotna vysvětlit přesně to, co chcete, a to bez toho, abyste byli příliš náročná nebo nereálná. Dobrá švadlena má obvykle plné ruce objednávek a pravděpodobně nebudete jejím jediným klientem. Dejte své vybrané švadlence vědět tak šest až osm měsíců před svatbou, nebo dokonce dříve, pokud je po ní opravdu velká poptávka.

Výhodou obchodů je samozřejmě to, že si šaty pro svatební mámu můžete zkusit a získat představu o tom, jak vám sedí konkrétní střih či barva. Jejich nevýhodou je, že šaty z takových obchodů mohou být velmi drahé a svůj výběr značně omezíte. Mohou vás však inspirovat při krejčovských pracích, a tak můžete dostat šaty, které vám padnou střihem i barvou.

Máma druhé strany

Pokud máte s mámou ženicha nebo naopak nevěsty dobrý vztah, udržujte svůj kontakt, aby se nestalo, že si na svatbu obléknete stejné šaty. To je další dobrý důvod pro to, abyste začali s výběrem co nejdříve a pokud jsou vaše vztahy opravdu dobré, můžete toho využít a jít nakupovat společně. Vyhnete se tak zbytečným hádkám a podráždění, které by mohly později narušit svatbu.

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?