Jak vybrat DJe na svatbu

 • 16. srp 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Ke každé správné svatbě neodmyslitelně patří i zábava. Mnozí snoubenci si rádi zvolí kapelu či lidovou hudbu, která se jim stará o zábavu během celého svatebního večera/noci. Častou volbou je ale zejména DJ, který vám zahraje písně různých žánrů přesně podle vašich představ.

Časy, kdy v celém kraji působilo jen pár osob, které se aktivně věnovaly DJ-ingu jsou dávno za námi. Dnes je trh přímo přeplněný lidmi, kteří se této profesi věnují (ať už profesionálně nebo pouze v rámci hobby během volného času). Jak rozeznat profesionála od amatéra? Jak vybrat DJe tak, abyste svého výběru později nelitovali? Co všechno je důležité vědět, o čem všem by vás měl DJ informovat, na čem se s ním domluvit a jak najít toho správného? Pojďme si rozebrat několik důležitých faktů…

DJ se sluchátky mixuje hudbu

Recenze jsou důležité

Podle čeho si budete téměř na sto procent jisté, že vás svatební DJ nezklame? Rozhodně jsou to recenze! Bez ohledu na to, na jakém portálu či sociální síti DJe naleznete, jedním z prvních kroků, které uděláte, by mělo být přečtení recenzí. Ty hodně prozradí o tom, jakou zábavu DJ udělal, jestli se lidé bavili, zda se jim líbil výběr písní v playlistu nebo jaký byl jejich celkový dojem z atmosféry. Pokud samotný DJ neklade velký důraz na správu svých sociálních sítí, ústní podání také postačí. Pokud vám většina z dotázaných řekne, že s daným DJem měli jen dobré zkušenosti, jděte do toho!

DJ je základní buňkou celé svatební zábavy. Hlavně na něm závisí, zda se lidé na svatbě dobře zabaví a odnesou si z ní příjemný dojem, protože si budou moci říci, že si skvěle zatancovali. Pokládejte proto důraz na názory a reálné zkušenosti lidí, kteří dokáží objedktivní zhodnotit kvality DJe, o jehož služby máte zájem.

Profesionalita a vystupování

Dalším důležitým krokem při výběru toho správného DJe pro vaši svatbu je poznat jeho vystupování. První dojem je důležitý. Pokud jde o telefonický hovor, samotný DJ by vám měl objasnit, co vše od něj můžete očekávat, jaké služby se nacházejí v jeho balíčku pro běžnou svatbu a měl by se zajímat o detaily jako je místo, čas příjezdu do sálu, harmonogram večeře, počet lidí a jiné.

Není DJ jako DJ a jde-li o profesionála, budou pro něj důležité všechny informace. Přijít, rozložit se, pustit nějaké písně a odjet dokáže dnes už téměř kdokoli. DJ, kterému na vaší spokojenosti opravdu záleží, se bude zajímat o váš vkus. Zeptá se, jaký styl hudby se vám líbí či které písně vám vysloveně vadí a nepřejete si je slyšet. Důležitá je i jeho komunikace s lidovou hudbou a kapelou – v případě, že máte na vaší svatbě přítomnou kromě DJe také takovou hudební složku.

Ať už komunikujete prostřednictvím telefonických hovorů, emailů či zpráv na sociálních sítích, pokud se vám něco nezdá, potřebujete si věci ujasnit také tváří v tvář nebo vás zajímá vystupování daného člověka, je vhodné i osobní setkání. Z celkové komunikace s DJem si musíte být jisté, že ví, o čem mluví, je seriózní, zkušený a rád vám poradí.

Hledáš DJe na svatbu? Najdi ho přes náš Poptávač!

mikrofon položený na mixážním pultu

Nabídka služeb

DJ není všechno. Za touto jednoduchou větou se skrývá mnoho zásadních záležitostí. Kvalitní DJ by vám měl kromě ozvučení poskytnout také osvětlení či nasvícení svatebního sálu, což by mělo být samozřejmostí. Zatímco někteřý DJ vám zajistí jen běžná světla pro zábavu na parketu, další dokáží efektně nasvítit celý sál do odstínů, které si vyžádáte.

Existují ale také mnohé další, často doplňkové služby, které nemá v nabídce každý DJ či zvukařská firma automaticky. Jedná se například o ozvučení sňatku v místě, kde se koná i zábava. Pokud plánujete svatbu s takovou variantou, je velmi důležité promluvit si o tom s DJ-em. Zejména jde-li o větší prostory s větším počtem lidí, je třeba, aby všichni hosté měli ze sňatku adekvátní zážitek a jeho ozvučení je nutností.

Mezi další doplňkové služby mohou patřit efekty jako například plíživý kouř, který vytvoří kouzelnou atmosféru při prvním novomanželském tanci. Pokud mezi hosty budete mít větší množství dětí, někteří zvyknou mít k dispozici bublinkovací stroj, který dětské osazenstvo na svatbě jistě potěší. Mnozí novomanželé v rámci svatebního programu během večera promítají různé společné fotografie či videa o tom, jak se poznali. Zeptejte se vašeho DJe, zda má k dispozici také možnost videoprojekce.

Některý DJ vám zároveň dokáže celý večer i odmoderovat. Pokud zvažujete takovou možnost, vybírejte si DJe, který vám je tuto službu schopen zajistit.

novomanželský tanec plíživý kouř

Vyplatí se investovat

Zásadní položkou pro mnohé novomanžele je právě cena, ale ne všechno levné je i výhodné. Při výběru svatebního DJe určitě natrefíte na mnoho takových, kteří vám budou nabízet stejné služby za různé ceny. V tomto případě ale není zrovna ideální volbou sahat po nejlevnější verzi. V každém odvětví to funguje stejně – za kvalitu se platí.

I levný vesnický DJ s jedním malým reproduktorem a blikajícím světlem ve stylu devadesátých let udělá zábavu. Pokud ale chcete mít svatbu na úrovni, doporučujeme sáhnout spíše po dražší verzi se zárukou kvality a profesionality. Lišit se může kvalita techniky, rozsah poskytovaných služeb i samotný přístup DJe. Nezapomeňte, že svatba je jedinečným dnem, na který chcete mít jen krásné vzpomínky. Jedná se o příležitost, při které se opravdu vyplatí investovat do zásadních položek jakými je ozvučení a osvětlení.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?