Svatební plánovač (56): 8 tipů, jak si vybrat svatební účes

 • 23. bře 2017
 • Zuzana Maliníková
 • isifa / Shutterstock

Svatební účes z vás může udělat dokonalou nevěstu, ale může také pokazit celý dojem. Jak tedy vybrat ten správný svatební účes ideální pro vás?

1. Ujasněte si představu

Jednou z největších chyb, které nevěsty dělají při výběru svatebního účesu, je, že se neumějí rozhodnout pro jeden typ či dokonce styl. Nejhorší, co můžete udělat, je přijít ke kadeřnici s 20 fotkami na ukázku. Výběr pak zůstává na ní. Ideální je přijít s jednou, případně 2–3 fotkami.

Pokud se nemůžete rozhodnout pro jeden typ účesu, poraďte se s kamarádkami, rodinou, přátely, kadeřnicí, případně vyzkoušejte několik účesů, dokud se nerozhodnete. Právě proto se dělají zkoušky účesu. Určitě se nesnažte vybrat si z každého něco – „na této fotce se mi líbí toto a tu zas tohle a ofinu bych chtěla jako na tomto třetím obrázku…“ To je totiž ta nejlepší cesta, jak účes pokazit. Kadeřnice se sice může pokusit pro vás vytvořit nějaký mix, nemusí to však vždy dopadnout dobře.

2. Nenechte se splést fotkami

Další velkou chybou při výběru svatebního účesu je rozhodovat se výlučně podle fotky. Účes, který vypadá úžasně na modelce na obrázku, nemusí slušet vašemu typu obličeje, nemusí ladit s vašimi šaty, či dokonce nemusí být vhodný pro váš typ vlasů.

Nesnažte se proto násilím přesvědčit kadeřnici, aby vám vytvořila účes, který podle ní pro vás není vhodný. Často se pak stává, že nevěsty nejsou s účesem spokojeny, přesto, že je to stejný jako na obrázku.

3. Přizpůsobte se účesu, který právě nosíte

Ne všechny účesy se dají vytvořit na každém typu vlasů či z každého střihu. Některé účesy vyniknou na rovných vlasech, jiné na kudrnatých, některé jsou vhodné pro krátké vlasy, jiné pro dlouhé, a některé vypadají krásně na blondýnkách, jiné na brunetkách.

Proto, když si vybíráte účes podle fotografií na internetu, v knize či v časopise, hledejte takové, na kterých mají dámy podobný střih, barvu a délku vlasů jako vy. Pokud se zamilujete do nějakého účesu, který neodpovídá vašim vlasům, poraďte se s kadeřnicí, jak by se dal přizpůsobit na vás.

4. Mějte realistická očekávání

Každá nevěsta chce vypadat na své svatbě nádherně, a proto se občas stává, že od kadeřnice očekává nemožné. Například, pokud s velmi jemnými řídkými vlasy očekáváte bohaté velké vlny, nebo s krátkými vlasy velký drdol. Samozřejmě, vlasy lze zahustit či prodloužit, jejich kvalitu však nezměníte.

Vy nejlépe víte, jak se chovají vaše vlasy za jakých podmínek a jak reagují na které přípravky, proto se nejprve zamyslete, zda účes, po kterém tak toužíte, je opravdu možné vytvořit i z vašich vlasů, a zda je možné, aby vám vydržel několik hodin.

Kadeřnice vám může vytvořit jakýkoliv účes, otázka však je, jak v něm pak budete vypadat, jak se v něm budete cítit a jak dlouho vám vydrží.

5. Buďte otevřená kompromisům

Nezaměřujte se výlučně na jeden účes, který musíte mít za každou cenu. Tvrdohlavost se někdy může nepěkně obrátit proti vám. Poslouchejte odborníky, pokud vám chtějí poradit, a buďte otevřená novým možnostem. Možná jste si představovala na svatbu vypnutý pevný drdol, pokud se vám však tento styl nehodí, nedržte se své představy za každou cenu.

6. Postarejte se o vlasy večer před svatbou

Večer před svatbou byste si měla vlasy umýt a dobře rozčesat, abyste je připravila na úpravu, která je druhý den čeká. Nedoporučuje se používat žádné stylingové přípravky, kúry či velké množství kondicionéru. Vlasy by mohly být potom příliš jemné a kluzké, a sponky či jiné doplňky by na nich nemusely pořádně držet.

Také není dobré si na noc vázat vlasy do ohonu či zaplétat do copu, protože to na nich může zanechat různé otisky či změnit tvar vlasů, a pro kadeřnici s nimi pak bude těžší pracovat. Vlasy se jí nemusí podařit „zkrotit“ a účes bude vypadat jinak, než jste chtěla.

7. Zamyslete se nad počasím a místem

V teplém počasí jsou lepší účesy s vyčesanými vlasy a v chladném naopak se spuštěnými vlasy. V horkém letním počasí vám určitě vyhovuje, že vám vlasy nepadají do obličeje, a účes bude vypadat lépe, než kdybyste měla rozpuštěné vlasy, ve kterých se budete potit. V zimě je zase lepší, pokud vám budou vlasy zakrývat krk a trochu vás tak zahřejí.

Rovněž se zamyslete nad lokalitou. Pokud máte svatbu venku, myslete na to, že účes možná bude muset odolávat větru, vlhkosti a podobně.

8. Zvažte roční období

Některé účesy jsou ideální pro jedno konkrétní roční období a do jiných se příliš nehodí, proto se zkuste zamyslet i nad touto drobností.

Například účesy s květinovými věnci jsou výborné v létě, případně na jaře, ale v zimě by takový účes mohl vypadat velmi zvláštně. Také doplňky, které plánujete mít ve vlasech, přizpůsobte sezóně.

Další inspirace pro váš svatební účes:

DALŠÍ INSPIRACE
Kompletní album

Autor článku: Zuzana Maliníková (Svadby podľa Ely)


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?