Víte, jak si vybrat správnou svatební podprsenku?

 • 15. lis 2020
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Věděla jste, že až 8 z 10 nevěst si vybere špatnou podprsenku pod svatební šaty? Pokud nechcete patřit mezi ně, nechte si poradit a zazařte i díky dokonalému výběru svatební prádla.

Přestože ji není na první pohled vidět, její správný výběr dokáže udělat s celkovým dojmem víc, než si myslíte. Na druhou stranu, špatná volba ji může až příliš zviditelnit a pokazit dokonalý vzhled vašich vysněných svatebních šatů. Nedovolte, aby váš svatební den zničila obyčejná podprsenka. Vyberte si tu pravou pro vás a pro vaše svatební šaty.

jak si vybrat správnou svatební podprsenku

Správná velikost

Zvolit si správnou velikost je základ úspěchu. Teprve když si ji určíte, můžete se soustředit na další detaily výběru. Vaši ideální velikost zjistíte díky těmto dvěma parametrům:

1. Obvod hrudníku – měří se těsně pod prsy a určuje číslo podprsenky. To znamená 70, 75, 80, 90 a vyjadřuje to obvod hrudníku uvedeného v centimetrech.

2. Obvod přes prsa – ten určuje vaši velikost přes prsa a označuje se dobře známými písmeny A, B, C, D.

Je velmi důležité, abyste se při koupi automaticky nespoléhala na svou dosavadní velikost podprsenky. Tvar a velikost prsou se neustále mění, a proto je nutné, abyste si doma poctivě změřila obvod hrudníku a ověřila si velikost košíčků na jiných podprsenkách.

Nevěsty s většími prsy

Nevěsty, které mají větší prsa, by měly zvolit podprsenku bez push-up efektu (doporučuje se do velikosti C). Kostice jejich podprsenky by měly mít tvar U.

V případě, že si můžete dovolit i ramínka, raději si vyberte ty širší a pevnější.

Nevěsty s menšími prsy

Dámy s menšími prsy si sice mohou dopřát push-up prádlo, ale nesmějí přitom zapomenout na střih svatebních šatů. Kostice jejich podprsenky by měla mít miskovitý tvar.

Podprsenka podle střihu svatebních šatů

Při výběru správné podprsenky musíte kromě dobré velikosti přihlížet i ke střihu svatebních šatů. Ne každý typ podprsenky je univerzálně vhodný pro daný typ a střih šatů.

Podprsenka a šaty musí tvořit vzájemnou symbiózu, která zaručí dokonalý vzhled nevěsty.

Korzetové šaty

Tento střih šatů sám o sobě udělá mírný push-up efekt. Takže, pokud máte velká prsa, na podprsenku s vycpávkami určitě rychle zapomeňte. Prsa by se vám doslova vylévala z výstřihu a vulgárně upozorňovala všechny kolem, že si neumíte koupit dobrou podprsenku.

Do korzetových šatů se hodí podprsenka bez kostic a push-up efektu.

Šaty bez ramínek a šaty s odhalenými zády

Velmi oblíbenou volbou je podprsenka, která se zapíná na břiše. Umožní stabilitu a nehyzdí odhalené části pokožky.

V žádném případě ani nepomyslete na průsvitná ramínka nebo podprsenku s průhlednými částmi. Je to snad ta nejhorší věc, kterou můžete při koupi svatební podprsenky udělat.

Pokud silikon, tak pouze v podobě samodržicí silikonové podprsenky. Mnoho nevěst má před ní respekt, protože neví, jak ji správně nasadit. Bojí se, že jim spadne, a mají pocit, že nedrží jak má. Pravdou je, že jejím úkolem není ani tak stabilita, ale především držení krásného a přirozeného tvaru prsou.

Základem její správné aplikace je mít před jejím nasazením omytou, suchou, nenakrémovanou a neparfémovanou pokožku. Pokud dodržíte tento princip, nemusíte se obávat, že se vám uprostřed novomanželského tance odlepí.

Přiléhavé svatební šaty

Jelikož přiléhavé šaty zvýrazní každou křivku vašeho těla, zvýrazní i každý detail vaší podprsenky. Proto si pořiďte bezešvou podprsenku s hladkým a nekrajkovým povrchem. Krajkové spodní prádlo si odložte raději na svatební noc.

Šaty se zavazováním na krku

Zde není lehčí volby, než vsadit na podprsenku s jedním dlouhým ramínkem, které vede za krk a připne se k druhému konci podprsenky. Hlavně si takto nezapínejte obyčejnou podprsenku, protože ramínko nebude dostatečně dlouhé, ani kdybyste se rozkrájela.

Ramínka na svatební podprsence

Dobrá ramínka na podprsence musejí být tak akorát. Co to znamená? Nesmějí být příliš krátká, protože se vám budou neesteticky zařezávat do pokožky, ale ani příliš dlouhá, protože by vám neustále padala.

Barva svatební podprsenky

Ta musí být jednoznačně totožná s odstínem vašich svatebních šatů. Jinak se dopustíte opravdu ošklivého prohřešku.

Proto, pokud máte šaty v odstínu ivory, určitě si neberte sněhobílou podprsenku, a naopak.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?