Jak si vybrat ideální svatební líčení?

 • 8. zář 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Každá nevěsta chce ve svůj den D vypadat krásně. Touží být na několik hodin nádhernou princeznou, do které se jí nastávající ve svatební den podruhé zamiluje. Není to jen o šatech, ale také vizáži, protože právě ta vytvoří dokonalý základ pro celkový dojem. Volba svatebního líčení není pro každou nevěstu zcela jednoznačná.

Pokud i vy patříte k těm, které si neumějí poradit a potřebovaly by pár rad a užitečných tipů, jaké svatební líčení se pro nevěstu hodí, věříme, že vám následující řádky dokážou zodpovědět všechny vaše dotazy.

svatební líčení

Elegance spočívá v jednoduchosti

Nevěsta by měla vypadat v první řadě elegantně, půvabně a jemně. Proto, drahé dámy, nezapomínejte na fakt, že vaše svatební líčení by mělo být spíše jednoduché – s tím, že zvýrazní, co zvýraznit má, a zakryje případné nedokonalosti. Vypadat a cítit se příjemně je jedna věc, ale určitě byste nechtěla zažít pocit, že vás nastávající vůbec nepozná. Dbejte na to, že základním pilířem celkové vizáže nevěsty je jemnost.

U očních stínů vybírejte neutrální tóny ideální pro nevěstu – odstíny hnědé, růžové či meruňkové tóny. Kombinovat je můžete s tzv. metalickým stínem („třpytivým“) – ve stříbřité barvě či se zlatavým nádechem. Metalický stín skvěle doplní celkový svatební look a stíny díky němu budou působit slavnostně, ale zároveň elegantně a jemně. Vaše vizážistka už jistě bude vědět, jak na to.

atraktivní nevěsta blondýna s červenými rty

Těmto prvkům v líčení řekněte rázně ne

Vyhnout byste se měla hlavně příliš tmavým očním stínům. Ty se totiž pod vlivem pocení či povětrnostních podmínek dokážou postupem času po několika hodinách nepříjemným způsobem rozmazat či „slít“ na víčkách, což v konečném důsledku nebude působit ani elegantně, ani jemně a přívětivě.

Zásadní ne byste měla dát i výrazným a nepřirozeným umělým řasám (pro nevěsty jsou vhodnější spíše jemné trsy – tedy samostatně lepené části řas), rtěnkám příliš vyzývavých barev a tlustým černým očním linkám. Rtěnky v příliš vyzývavých tónech, jakými jsou sytá „křiklavá“ červená či cyklámenová, mohou působit zbytečně vulgárně. Volte tóny co nejvíce přirozené k vaší původní barvě rtů – tzv. nude odstíny. Samozřejmě, pokud máte svatbu například v retro stylu a vaše šaty a celková vizáž si červenou rtěnku a jemné oční linky doslova žádají, proč ne ;-).

Oční linky jsou samozřejmě přípustné a poměrně běžné. Nicméně – není linka jako linka. Vykreslit ji je třeba s ohledem na tvar vašeho oka a nezapomínat na to, že méně je víc. Jemné, tenké linky, případně linky vytvořené očními stíny působí stylově, elegantně a vkusně. Tlusté tmavé čáry ale určitě ne.

ruka vizážistky líčí ženu, výrazné černé oční linky

Inspirace pro svatební líčení je důležitá

Hledáte v bouřlivých internetových vodách fotky různých líčení pro inspiraci pro vaši svatební vizáž? Nezapomínejte, že velké procento z toho, co uvidíte, nebude úplně korespondovat s realitou. Dávejte pozor na příliš vyretušované fotky líčení, které ve skutečnosti nikdy nebudou vypadat úplně stejně jako na obrázcích z pinterestu či instagramu. Zkuste si prohlédnout fotky svatebních líčení od skutečných vizážistek. Drtivá většina z nich již dnes má své profily na různých sociálních sítích. Při reálné tvorbě nejlépe uvidíte, co by se vám skutečně zamlouvalo, a jaká líčení nevěsty reálně nosí.

Dalším důležitým faktorem při výběru vašeho líčení na den D je, že ne všechna líčení jsou vhodné pro stejný typ obličeje, očí a pleti. Kvalitní a zkušená vizážistka vám zaručeně bude umět poradit, jaký typ líčení se hodí, máte-li například povislá víčka, příliš velké nebo malé oči, nosíte brýle či máte problematickou pleť.

paletky nude očních stínů a štětec

Nechejte si poradit a absolvujte zkoušku líčení

Na závěr je důležité poznamenat, že komunikace s vaší vizážistkou je základ. Nechejte si od ní poradit. Zkušená osoba vám v této oblasti bude umět pomoci s výběrem líčení, stínů, produktů, umělých řas i péčí o pleť před svatbou či během ní. Budete-li mít k dispozici inspirační fotky z internetu, ukažte je své vizážistce a spolu prodiskutujte všechny možnosti.

Každá solidní vizážistka dělá před svatbou také zkoušky svatebního líčení. Taková zkouška slouží přesně k tomu, abyste spolu vymysleli, co bude pro vás nejlepší a v čem se budete cítit dobře. Popřemýšlejte nad stíny, rtěnkou, řasami, stylem líčení i přípravou pleti. Promluvte si o tom, jak běžně o svou pleť pečujete, případně jaké kosmetické procedury ještě plánujete před svatbou absolvovat. Pokud vás čeká návštěva solária, nezapomeňte se o ní zmínit své vizážistce, aby uměla přizpůsobit odstín make-upu vašemu aktuálnímu tónu pleti. Zkouška líčení je velmi zásadní součástí přípravy na svatbu, proto je rozhodně na místě ji absolvovat v zájmu vaší spokojenosti.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?