6 nápadů, jak ozvláštnit vaše prstýnky

 • 26. bře 2018
 • Dana Račko
 • isifa / Shutterstock

Každý pár touží po těch nejkrásnějších a hlavně originálních svatebních prstenech, které ho co nejvíce vystihují. Někoho okouzlí jednoduchá klasika, další potřebuje prsteny co nejvíce vyjádřit společné pouto či svou osobnost. Pokud patříte k těm, kteří přemýšlejí, jak dát svým prstýnkům ten správný punc jedinečnosti, máme pro vás několik celkem milých nápadů. Vždyť posuďte sama…;)

1. Otisky prstů

Co je originální více než otisk prstu vašeho partnera? Na světě neexistují dva stejné otisky prstů, dokonce i jednovaječná dvojčata je mají rozdílné. Představte si, že jej můžete nosit po zbytek svého života na své ručce. Zda zvolíte gravírování na vnější nebo vnitřní straně prstenu, je jen na vás. Takto zdobený snubní prsten už nevyžaduje nic víc a bude dokonalý.

2. Portrét

Díky detailnímu gravírování můžete mít na ručce i skutečné mistrovské dílo – portrét vašeho milovaného. Chce to však ruce šikovného odborníka, který svému řemeslu opravdu rozumí. Naštěstí, současný český trh je má hned několik, proto se nemusíte bát. Je to nádherná a precizní práce, kterou na prstech nenosí každý.

3. Citát

Vystihuje vaši lásku konkrétní citát nebo zkrátka jednoduché „Miluji Tě?“ Mezi oblíbené texty patří například „V dobrém i zlém“, „Navždy tvůj / Navždy tvá“, manželský slib nebo úryvek z básně, písně a Bible. Jedním z delších, ale velmi oblíbených je První List Korintským, kde se píše: „Láska je trpělivá, laskavá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá. Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy. Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy. Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. Láska nikdy nezanikne.“

Vyberte si z něj část, která se vám líbí nejvíce, a připomínejte si ji kdykoliv, když se na svůj prstýnek podíváte. Co se týče výběru jazyka, v kurzu je spíše čeština než angličtina a latina. Ty jsou sice na ústupu, ale i když se rozhodnete pro některý z těchto jazyků, v konečném důsledku nic nezkazíte.

4. Vzácné kameny

Pokud patříte mezi straky a milujete třpytky, ideálním zdobením vašeho prstenu jsou právě kameny. Tradičním a často používaným zdobením jsou zirkony. V případě, že nemáte omezený rozpočet, zkuste si vybrat perly, krystaly Swarovski, rubín. Nebojte se ani barevných kamenů, jako jsou safír, jantar, smaragd, opál a achát. Čím netradičnější kámen zvolíte, tím originálnější prsten bude zdobit váš prsteníček.

5. Datum

Které ze všech dat vaší lásky je pro vás to nejvzácnější? Svatební? Nemusíte se fixovat pouze na toto datum. Na chvíli se zamyslete, přemýšlejte a vzpomínejte… Můžete si na prsteny dát vygravírovat datum vašich narozenin, prvního polibku či požádání o ruku. Vaší fantazii se meze nekladou. Nikde není psáno, že pokud má být na svatební ručce datum, tak jedině den vašeho sňatku.

6. Jméno

Jaké jméno je nejkrásnější na světě? No přece to, které patří vaší milované osobě. Stručné, jednoduché, dokonalé… Ať každý, komu padne pohled na vaši ruku, vidí, koho milujete natolik, že si jeho jméno nesete s sebou vždy a všude … Další z možností je vygravírovaná přezdívka, kterou se vzájemně oslovujete. Trošku bláznivé, ale musíte uznat, že milé a osobní.

Věděli jste, že…?

Japonský návrhář Sakura Koshimizu vynalezl originální typ svatebních prstenů? Namísto tradičního způsobu gravírování nápisu do prstenů vyřezává pomocí laseru do kovu zvukové vlny. Díky tomu je možné mít prsten se zvukem hlasu vašeho manžela při vyslovování sladkého „Miluji tě“ :-).


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?