Jak dosáhnout dokonalé svatební fotografie?

 • 19. led 2016

Svatba je životní událost, kterou si chtějí novomanželé zapamatovat do konce svého života. Skvělým způsobem, jak udržet živé vzpomínky ze svatebního dne, je zachytit tyto jedinečné momenty na obrázky – fotografie. Svatební fotky jsou především plné emotivních pocitů, romantiky a krásy. Zvěčnění svatebního dne prostřednictvím fotografií si vyžaduje jasné představy nevěsty a ženicha, a především kvalitního a kreativního fotografa.

V následujících řádcích vám poradíme, jaké prostředí si vybrat pro dokonalé svatební fotky, co všechno zahrnuje sérii svatebních fotografií. Taktéž vám nabízíme návod, co dělat v případě, že vaše fotky ze svatby nejsou podle vašich představ.

Svatební fotografie od začátku až po svatební veselici

Svatební fotografie se nevztahují pouze na několik ,,pózovaček“ svatebního páru, ale představuje celou řadu sérií fotek. První fotografie vznikají už při přípravě nevěsty, jsou to momenty, kdy je nevěsta v kruhu nejbližší rodiny včetně kadeřnice, vizážistky měněna na okouzlující nevěstu. Příprava ženicha není častým jevem na svatebních fotkách, avšak i takové fotky se nechávají zhotovit.

Ženich je hlavní postavou svatebních fotek při takzvaných námluvách. Série fotek z námluv jsou velmi tradiční, zachycují atmosféru našich svatebních zvyků a tradic. Fotografování svatebního obřadu v kostele nebo jiném k tomu určeném místě, například na matrice, patří mezi nejdůležitější a zároveň nejkomplikovanější. Každý novomanželský pár si přeje dokonalé fotky z momentu, kdy si řekli své ano a slíbili si věčnou lásku a věrnost.

Fotografie gratulací a svatební veselice vyzařují štěstí a radost. Po svatebním obřadu je zvykem zhotovit společnou svatební fotografii a také fotografie novomanželů s rodiči, prarodiči a jiné skupinové fotografie. Nevěsty se fotografují se svými družičkami, jsou to fotky něžné a ženské. Fotky novomanželů s kompletní družbou jsou často veselé až humorné. Samozřejmě závisí na povaze svatebního páru, zda chtějí, aby byly jejich svatební fotky čistě romantické, nebo okořeněné vtipnými pózami.

Svatební foto novomanželů – portréty

Svatební fotografie novomanželů v minulosti byly jednoduché, jednolité a téměř bez špetky nápadu. V minulosti neexistovaly tak skvělé fotoaparáty a počítačové programy na úpravu fotek, jaké známe dnes. Sépie a černobílé svatební fotografie jsou již na ústupu. Aktuální svatební fotografie nevěsty a ženicha dýchají uvolněnou romantikou a můžeme tvrdit, že v současnosti už nenajdeme svatební fotky jednotlivých párů, které by byly navlas stejné.

Interiér nebo exteriér?

Nad touto otázkou mnohé zasnoubené páry dlouho nepřemýšlejí a mají už předem jasnou představu o svých svatebních fotkách. Přírodní scenérie oplývá rozmanitou pestrostí, která vytváří přirozené kouzlo romantiky na každém záběru fotografie. Pro svatební fotky s přírodní scenérií jsou perfektní louky, zříceniny hradů, jezírka nebo polní cesty. Toužíte po fotografiích, které jsou foceny venku, ale zároveň dýchají atmosférou historie? Mezi takové svatební fotografie svatebního páru patří fotky z historických městských částí, ať už z různých uliček, případně náměstí. Doprava v kočáru, veteránu, je skvělým doplňkem svatebních fotografií. Chcete svoje svatební fotky okořenit? Vyberte si na fotografování jedno z kuriózních míst, například let balonem, seskok z letadla, nebo svatbu ve vodě.

Pro interiérové svatební fotografie jsou adekvátní místa a prostory, které v sobě nesou kouzlo romantiky, jako například hrady a zámky. Interiér hradu a zámku je unikátní proto, jak dosáhnout, aby vaše svatební foto vyniklo ve stylu pohádkové královny a krále. Ať už se rozhodnete pro jakékoliv místo pro zvěčnění neopakovatelného dne, neměli byste zapomínat, že kvalitní svatební fotky vyžadují i dobrého, zkušeného a především kreativního fotografa.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Nespokojenost se svatebními fotografiemi, co teď?

Dostaly se vám konečně očekávané svatební fotografie a zůstali jste nemile překvapení? Vaše svatební fotky nejsou ani zdaleka takové, jaké jste si přáli? Fotograf nereaguje na vaše stížnosti a reklamaci?

Dodací doba finálních svatebních fotografií je přibližně tři až pět týdnů. Delší doba dodání svatebních fotografií je ze dvou důvodů, a to pro velké množství fotek a pro rozsáhlé úpravy. Zanedbaná úprava fotografií může způsobit doslova katastrofu. Při vylepšování svatebních fotek se využívá retuš, odstranění červených očí, různé filtry zesvětlení, podsvícení, změna jasu, kontrastu a v neposlední řadě ořezávání. Díky různorodým programům se dají fotografie zachránit, dají se odstranit a vychytat jejich nedokonalosti. Interiér, ať už kostela nebo úřadu je mnohokrát nedostatečně osvětlen a to může způsobit snížení kvality fotek. Fotografie mohou být příliš tmavé, nevýrazné, jednoduše ne podle představ novomanželů. Zesvětlení a zvýšení jasu tmavých fotografií patří mezi lehčí úpravy fotek. V jiném případě – záběry na fotkách ze svatby, kde jsou například odřezané části těla, se už těžko mohou vylepšit.

Profesionálové
0
Roman Branda
Fotograf na svatbu
Jsem fotograf právě pro Vás!
Náchod
28
ZZ Production Foto -...
Fotograf na svatbu
Nabízíme přijemné focení - natáčení a spousty zajímavých nápadů včetně přijatelných cenových balíčků, akčních slev a dalších přání zákazníka ....
Brno

V případě reklamací se postupuje podle autorského zákona, protože jde o dílo. V případě nespokojenosti můžete jako objednavatel odstoupit od smlouvy, a tak uplatnit reklamaci. Při odstoupení od smlouvy máte jisté povinnosti, a to vrátit zhotovené fotografie, a vaším právem je žádat vrácení finanční odměny od zhotovitele svatebních fotografií.

Svatební fotografie jsou vzácné, zachycují jednu z nejhezčích a nejvzácnějších radostných životních událostí. Zhotovení kvalitních fotek předchází výběr přiměřeného prostředí a zejména zkušeného a kreativního fotografa. Dejte si záležet!

Inspirujte se těmito svatebními fotografiemi:

DALŠÍ INSPIRACE NA FOCENÍ
Kompletní album

Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?