Jak se připravit na svatební focení?

 • 22. úno 2016

Na internetu najdete mnoho jmen fotografů a fotografií a z toho množství si jako fotografa své svatby můžete vybrat jen jednoho. Tedy, úplně lehká úloha to nebude, protože chcete vybrat toho nejlepšího, a navíc i cenově dostupného.

Na co je třeba myslet před focením?

Před focením jděte za fotografem se svou vlastní představou, tak předejdete zklamání a zbytečným očekáváním. Prohlédněte si na internetu nebo v časopisech velké množství svatebních fotografií a sami si zvolte, jakým směrem byste se chtěli ubírat. Udělejte si výběr těch nejlepších a nebojte se je ukázat vašemu fotografovi. Není v pořádku, když klient nemá žádnou představu, a ani, když ji má přehnanou a promyšlenou do detailů. Nechejte se unést atmosférou, jen tak může focení dopadnout výborně.

Neočekávejte však, že fotografie bude vypadat přesně tak, jako na obrázku. Má sloužit jen jako inspirace a pro sladění představ fotografa a klienta. Vy budete čelit jiným okolnostem, jiným podmínkám, a zejména vaše osobnost a osobnost fotografa je jedinečná, proto důležitější, než udělat přesnou kopii, je nechat vaše osobnosti vyniknout.

Příprava na svatební focení

Co nejdříve odhoďte zábrany a věřte tomu, že to je to nejvíc, co můžete pro dobrou fotku udělat. Nejvíce vám pomůže, když se pokusíte co nejvíc poznat sami sebe. Zkuste se proto na fotografování připravit i tak, že si uvědomíte, které pózy vám nejvíce svědčí, jaký výraz tváře vás nejvíce vystihuje. Klidně si nějaké pózy nacvičte před zrcadlem, ale nepřehánějte to a nechejte vyjít najevo vaše přirozené vlastnosti.

Obrovskou výhodou při svatebním focení, zejména když se fotí v den svatby, je, že vše je dokonalé. Nevěsty mají krásné šaty, make-up, účes, a ženich též není k zahození. To přidá na sebevědomí a vám se bude fotit lehčeji.

Jak učinit focení výjimečným

Každý fotograf má svůj osobitý styl focení, proto ho je třeba akceptovat a zároveň mu důvěřovat a též do toho vložit i sebe samých. Na svatebních fotografiích je nejkrásnější, když je z nich cítit atmosféru vztahu a jiskru, která mezi vámi jako svatebním párem je.

Proto se nebojte projevit se a přichystat si například i rekvizity, které se k vám nejvíce hodí. A v neposlední řadě se na focení těšte, Mnoho lidí se nerado fotí, a proto to chtějí mít co nejdříve za sebou. Podívejte se však na to takto. Investovali jste do focení nemálo peněz, a proto jimi neplýtvejte jen za to, že máte strach, že budete špatně vypadat.

Setkání s fotografem

Je dobré, když se s fotografem ještě před focením setkáte a popovídáte si. Někdy i krátký obyčejný rozhovor o běžných věcech může odstranit zábrany či bariéry. To samé platí i u focení.

Správný fotograf je tak trochu psycholog a všimne si, kdy se cítíte nekomfortně, a bude se vás snažit rozesmát či jinak dostat do psychické pohody. Najděte si fotografa, který to dělá s vášní, a dělejte to s vášní i vy.

Profesionálové
0
Roman Branda
Fotograf na svatbu
Jsem fotograf právě pro Vás!
Náchod
28
ZZ Production Foto -...
Fotograf na svatbu
Nabízíme přijemné focení - natáčení a spousty zajímavých nápadů včetně přijatelných cenových balíčků, akčních slev a dalších přání zákazníka ....
Brno

Spolupráce s fotografem

Focení svatby má jednu nevýhodu – fotí se jen jednou. Občas je třeba nechat vztah mezi fotografem a fotografovaným nějak rozvinout a absolvovat několikeré focení. Ale při svatebním focení to tak většinou nebývá. Zkuste do toho jít naplno, nebojte se a neřešte, že budete vypadat hloupě. Neočekávejte od fotografa nemožné. Když se nebudete snažit vy, darmo se bude snažit vydat ze sebe i z vás maximum.

Inspirujte se těmito svatebními fotografiemi:

DALŠÍ INSPIRACE NA FOCENÍ
Kompletní album

Autor článku: Stanislava Obložinská / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?