13 věcí, které by měla udělat dokonalá družička

 • 7. kvě 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Vaše nejlepší kamarádka vás jednoho dne, dříve či později, požádá, abyste byla kromě její vrby, velké opory či partnerky pro velkou party, i její družičkou. Je to velká pocta a vy v hlavě plánujete, co všechno a jak zorganizujete a jako své dobré kamarádce odlehčíte od množství povinností při plánování svatby.

Jelikož všichni dobře víme, že plánování svatby může nevěstě přerůst přes hlavu (a ostatním kolem ní místy pěkně lézt na nervy), přinášíme vám 13 jednoduchých pravidel, která vám při pomoci nevěstě určitě pomohou.

Během plánování

Od nevěsty jste dostala krásnou krabičku s různými milými drobnostmi a mimo jiné i otázku: „Budeš moje družička?“ Jste jako na jehlách a už se nemůžete dočkat pomoci s přípravami. Ale jak začít?

Trpělivost

Pravděpodobně nejdůležitější radou je: buďte trpělivá. Plánování svatby přináší nevěstě velké množství stresu, takže právě vy musíte být tou klidnou uprostřed celého svatebního šílenství. Buďte po nevěstě a ženichovi další v pořadí a pomozte jí s mnoha náročnými úkoly – co se týče rozhodování a vybírání. Vaše kamarádka bude ohromená velkým množstvím rozhodnutí, které musí provést, a vy musíte být jejím pomocným hlasem.

Diplomacie

Buďte laskavá a taktní, pokud jde o výběr šatů pro družičky. Nejde totiž o to, co budete mít oblečené, ale o to, že nevěstě splníte její představu a budete při ní stát v tento důležitý den v jejím životě (tak proč byste jeden den v tom svém životě nevydržela v růžových šatech s obrovskou mašlí ? 🙂

Buďte diplomatická i v ostatních oblastech plánování. Vyjádřete svůj názor, ale když máte prostě odlišný vkus než nevěsta, netřeba jí hned vymlouvat všechny drobnosti, které se jí líbí.

Rozloučení se svobodou

Naplánujte své kamarádce tu nejlepší rozloučenou se svobodou. Jelikož jde o vaši nejlepší kamarádku, určitě víte, jakým tipem zábavy nic nezkazíte a čemu se raději vyhnout. Bude to nezapomenutelná noc a připravíte ji vy.

Inspirace

Společně s nevěstou hledejte na internetu množství inspirací, které by se daly využít i na její svatbě. Vytvořte pro ni blok, kde budete ukládat vaše nápady, tipy a dekorace, které vás oslovily. Určitě ji vezměte i na svatební veletrh, kde nasbíráte také množství inspirace, a zjistíte, jakým směrem se plánovaná svatba bude ubírat.

Překvapte ji

Pokud někdo z pozvaných hostů nemůže na svatbu přijít, zkuste s nimi potají natočit video s blahopřáním a přehrajte ho novomanželům během svatby. Určitě je potěší. Stejně emotivní může být i prezentace fotografií s ženichem – co všechno spolu zažili a na jakých místech byli.

Plánujte, organizujte

Navštivte s nevěstou místo plánované svatby, seznamte se se zaměstnanci a zapamatujte si, kdo je kdo, aby v den svatby nevznikl žádný problém, a vy jste věděla, kdo má za úkol se o co starat. Projděte si spolu všechny dodavatele jednotlivých části svatby, které mají zajistit. Před jejich výběrem můžete spolu s nevěstou absolvovat případnou ochutnávku, či ukázku jejich prací.

V den svatby

Po náročném plánování, připravováni, pomáhání a rozhodování, konečně přišel den D. Bohužel, jak říká zákon schválnosti, nikdy nic nevyjde stoprocentně podle představ, a tudíž je potřeba se na to připravit. Jste to vy, kdo musí za každou cenu vyřešit každý vzniklý problém a udržet celý průběh svatby na jedničku s hvězdičkou, na což se určitě zaměřte.

Svatební přípravy v den svatby

Ve svatební ráno pomozte nevěstě, ale i její matce či sestře, s plánem příprav. Kdo kdy půjde na vlasy, či make-up nebo jak bude probíhat oblékání. Pozvěte ostatní kamarádky nevěsty a připravte malé občerstvení. Šampaňské jistě potěší a navodí tu správnou atmosféru.

Navození příjemné atmosféry

Ranní přípravy na svatby jsou nabité emocemi. Snažte se stát při nevěstě a podporovat ji ve všem. Pokud se vám podaří navodit příjemnou atmosféru, vyhnete se zbytečnému stresu.

Záložní plán

Určitě nezapomeňte na kufřík první pomoci pro nevěstu. Je velmi důležité připravit se na různé nežádoucí situace jako například očko na punčošky, natržené šaty či rozmazaný make-up.

Vždy perfektní vizáž nevěsty

Dbejte na dokonalý make-up nevěsty během svatebního dne. Ranní make-up se postupem času vytratí a nevěsta by jistě nechtěla mít na fotografiích rozmazanou řasenku či nevýraznou rtěnku. Mějte proto po ruce věci potřebné k jeho dotažení.

Výzdoba podle představ

Pokud se nevěsta rozhodla vyrobit si některé dekorace sama, musela je naaranžovat den před svatbou (možná i s vaší pomocí). Ujistěte se tedy, zda je vše na svém místě a svatební dekorace vyjde podle představ.

Spokojení hosté

Během hostiny přehoďte pár slov s každým ze zúčastněných. Zjistěte, zda se dobře baví a mají vše potřebné. Svatba tak získá úplně jiný nádech a nevěsta vám za to bude vděčná.

Rozpruďte zábavu

Buďte první, kdo se po tanci novomanželů a tanci s rodiči připojí na parketu k nevěstě a ženichovi. Jde přece i o velkou party :-).

Může to všechno vypadat hrozivě, ale nelekejte se. Není vaší povinností dodržet všechna uvedená pravidla. Inspirujte se jimi, případně vytvořte nová, které zaručeně platí. Vždy zde buďte pro nevěstu a snažte se jí pomoci ve všem, co bude potřebovat.


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 10.5.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • můžete se však v okruhu blízkých setkat např. doma, i zde však platí omezení počtu účastníků, tedy 30 osob
  • od pondělí 17. května 2021 se pro veřejnost otevřou zahrádky restaurací

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?