Jak si vybrat správného svatebního dýdžeje?

 • 7. bře 2016

Svatební přípravy jsou v plném proudu a dostali jste se k plánování svatební zábavy v podání svatebního DJ? Stojíte uprostřed rozběhnutého svatebního kolotoče a neumíte si vybrat mezi množstvím nabídek? Při rozhodování a vybírání nejlepšího dýdžeje byste si měli projít několik důležitých bodů, které vám pomohou při rozhodování.

1. Jak najít dobrého svatebního DJ?

Nejpreferovanější způsob hledání svatebního dýdžeje je na různých svatebních fórech a na základě doporučení známých. Svatební fóra jsou vhodným místem, kde se lidé dělí o své zkušenosti s konkrétním dýdžejem. Takto si můžete jednotlivé dýdžeje porovnávat a vybrat si. Doporučení přátel, rodiny nebo známých je nejdůvěryhodnějším zdrojem hodnocení dýdžeje. Třetím způsobem jsou hudební agentury. Ať už se rozhodnete využít jakýkoliv způsob oslovení dýdžeje, vymezte si kritéria, která by měl váš svatební dýdžej splňovat.

2. Jaký je optimální finanční honorář dýdžeje?

Prvním faktorem je finanční oblast. Samozřejmě finanční stránka není jediným rozhodujícím bodem při výběru dýdžeje, avšak svatba má i finanční plány a finanční limity. Proto je pro mnohé páry finanční stránka nejdůležitější. Obvykle se cenové rozpětí pohybuje v rozmezí od 3 000 do 15 000 Kč. Výšku svého honoráře si DJ nárokuje podle náročnosti požadavků, závisí též na délce zábavy atd. Ve velké míře finanční ohodnocení ovlivňuje i lokalitu, v níž má DJ bavit.

2. Co očekávat od dýdžeje?

Platí – není DJ jako DJ. Kvalitního dýdžeje poznáte podle kvalitní aparatury, svítidel a podstatný je i talent dýdžeje bavit hosty, udělat pořádnou zábavu a show, jak se na svatební veselici patří. Ideální DJ by měl být člověk charizmatický, zábavný, výřečný a víceméně extrovertní.

Pokud očekáváte náročnější zábavu včetně hudby i zábavu ve formě her, případně uvedení a moderování programu, musíte hledat dýdžeje s danými výše zmíněnými vlastnostmi. Nakolik někteří novomanželé nemají žádného člověka pověřeného vedením svatební hostiny, může tuto roli převzít výřečný DJ. Dobrý DJ neodmítne zahrát na přání hostů, aby si každý ze svatebčanů přišel na své.

3. Jaké by mělo být vybavení dýdžeje pro pořádnou veselici?

Správný DJ by měl disponovat rozsáhlou hudební výbavou různých hudebních stylů od klasických lidovek přes rock až po disco. Kvalitní zvuk vyžaduje i dobře vybavenou hudební aparaturu skládající se minimálně z několika reproduktorů, zesilovače a mikrofonu. K oživení atmosféry slouží světelné efekty. Tuto službu však nenabízí každý DJ, proto je lepší informovat se předem.

Profesionálové
7
Harfistka Simona Voř...
Hudební kapely
Dopřejte si živý hudební doprovod na harfu pro Váš svatební obřad a hostinu. Vytvoříme Vám nezapomenutelnou atmosféru přesně podle Vašeho přání.
Pardubice
5
Martin Láska - Láska...
Hudební kapely
Jsme skupina mladých muzikantů, kteří rádi zahrají i na Vaší svatbě! Můžete slyšet pestrost různých nástrojů, mnoho hudebních stylů a ještě víc...!
Přerov

Svatba je radostnou událostí, k níž neodmyslitelně patří zábava s hudbou. DJ je právě tou osobou, která buď zanechá nezapomenutelný zážitek, anebo naopak nudný prožitek v očích svatebních hostů. Úsilí vynaložené do pečlivého výběru dýdžeje se vám rozhodně vrátí v podobě kvalitní svatební zábavy.


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 10.5.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • můžete se však v okruhu blízkých setkat např. doma, i zde však platí omezení počtu účastníků, tedy 30 osob
  • od pondělí 17. května 2021 se pro veřejnost otevřou zahrádky restaurací

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?