Deník ex nevěsty: 5 věcí, které jsem zapomněla udělat na svatbě

 • 9. pro 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Tak moc toužíme, aby bylo vše na naší svatbě dokonalé, až to neustříhneme. Jakkoli bychom se snažili, vždy se najdou věci, které jsme zapomněli udělat na svatbě. Vždy se něco pokazí nebo na něco zapomeneme, přestože znám nevěsty, které tvrdí, že vše do poslední tečky na svatbě jim vyšlo. Ze srdce ten pocit přeji i vám, a aby se naplnil, přečtěte si, na co všechno můžete zapomenout. A nejsou to jen obroučky na nočním stolku… Na co nevěsty zapomínají na svatbě?

na co zapomínají nevěsty

1. Chodit s ženichem všude spolu

Podle společenského bontonu by se nevěsta a ženich měly během celého svatebního dne pohybovat spolu, zejména během svatební hostiny a zábavy. Teoreticky jsem měla tuto formulku zvládnutou, horší bylo, když se měla uvést do praxe. Během večera za mnou chodili hosté s požadavky, dotazy, občas bylo třeba jít něco zkontrolovat či přinést.

V tu chvíli jsem zapomněla na společenské pravidlo a odběhla jsem od manžela na kratší chvíli a on taky. Už si nevzpomínám, kdo ze svatebních hostů mě na to taktně upozornil, ale byla jsem mu vděčná. Promluvte si o tom s ženichem ještě před svatbou, možná i díky tomu se vám podaří od sebe „neodbíhat“.

držanie za ruky

2. Tančit s každým hostem

Nevím, jestli je to tak docela moje chyba. Pozici nevěsty vnímám jako klíčovou a přirozeně by ji měli vyzvat do tance v první řadě svatební hosté. Myslím, že každý host by si měl najít příležitost alespoň pro jeden tanec s nevěstou. Jedná se o milé zdvořilé gesto, které potěší většinu nevěst. Píši většinu, neboť zřejmě ne každá nevěsta se touží vykrucovat například po boku strýce – parketového lva. Přesně toho strýce, který už co to vypil a jeho taneční rytmus se změnil v zoufalou snahu udržet se na nohou.

tancovanie so svadobnými hosťami

3. Požádat fotografa o fotku se závojem

Prohlížím si album se svatebními fotkami a něco mi v něm chybí… Ano, vydala jsem se i bez fotky se svatebním závojem, ale dodnes mě trochu skří, že jsem o ni zapomněla poprosit našeho fotografa. Sice řadím tento typ fotek do složky „svatební odrhovačky“, ale přece jsem po ní toužila. Ještě štěstí, že nás fotograf Jožko vykompenzoval moji zapomnětlivost celou desítkou skvělých fotek.

svatební závoj

4. Připít si a popovídat si s každým hostem

Když jsme byli na svatbě našich dobrých přátel Majky a Paľa, obdivovala jsem jejich schopnost věnovat se všem hostům. Popíjela jsem šampaňské a pozorovala ty dva, jak fantasticky vypadají, těší se a všechno levou zadní zvládají. Loktem jsem strčila do mého vyvoleného a řekla jsem mu, že až se my jednou budeme brát, chci, abychom byli tak super jako oni dva. Nebyli jsme.

Celý večer jsme čekali na správný moment, kdy se vydáme na okružní jízdu kolem svatebních stolů. Nakonec jsme prošvihli ten pravý čas a než jsme se vzpamatovali, mnozí hosté už spali v posteli. Najděte si čas na osobní přípitek a pár vět s hosty ještě před devátou hodinou večer.

svatební hosté

5. Dát zákusky milé paní matrikářce

Možná vás po přečtení napadne „a to se dává?“. Nevím, jestli je zvykem dát svatební výslužku i úředníkům, ale v menších obcích a přátelských komunitách zřejmě ano. Výslužka je již od nepaměti kontroverzně diskutovaným tématem. Jsou nevěsty, které by ji dali i chlapovi, který jim otevřel dveře na svatební autě a najdou se takové, které váhají, jestli patří fotografovi.

Ať už je váš názor na zákusky a výslužky jakýkoli, neváhejte je zanést lidem, kteří k vám během svatebních vybavovaček byli milí. Pokud se nějakou intergalaktickou shodou náhod dostane tento článek k paní matrikářce v Kysaku, srdečně ji pozdravuji a 🙂 dosud lituji, že jsem krabici se zákusky zapomněla na kuchyňské lince…

svatební zákusky

Na co nevěsty zapomínají na svatbě

 • Obroučky na svatební focení
 • Svatební kytici a pírko
 • Křížek
 • Občanský průkaz
 • Házení kytice
 • Krájení svatebního dortu

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?