Originální tipy na svatební dekorace

 • 17. úno 2016

Hledáte inspiraci pro svatební dekorace? Máme pro vás několik originálních tipů a rad, jak sladit svatební dekorace do posledních detailů. Mnohým párům záleží na dokonalém vzhledu, a proto svatební dekorace ladí s prostředím v místě svatebního obřadu i s obřadní síní.

Svatební dekorace se v mnoha případech přizpůsobují ročnímu období a v neposlední řadě je dekorace i obrazem nevěstina a ženichova stylu. Svatba je společenskou událostí, a proto by se i dekorace měla ubírat v noblesnějším stylu. Avšak existují i výjimky, kdy konvence jdou stranou. Volný styl svatebních dekorací se akceptuje například na svatbách pod širým nebem, na pláži nebo na výletní lodi.

Dekorace v obřadní místnosti a svatebním sálu

Obřadní místnosti, jakými jsou například kostel, zámek nebo úřad, bývají tradičně vyzdobeny jemnou květinovou a stuhovou dekorací. Množství svatební dekorace by nemělo zastínit původní atmosféru v obřadní místnosti, především v kostelích a zámcích, které už samy o sobě dýchají romantikou, kterou stačí jen jemně zkrášlit dekorací z květů.

Svatba pod širým nebem představuje nejnáročnější obřadní místo v přepočtu na množství dekorací a celkovou přípravu. Kromě květinové a stuhové dekorace a potahů na skládací židličky je potřebná hlavní svatební dekorace – slavobrána. Budoucí manželé musejí počítat s tím, že čím náročnější a větší je celková dekorace, tím vyšší jsou i svatební náklady.

Dekorace ve svatebním sálu ovlivňuje více faktorů. Prvním faktorem je barevné provedení. Bílý svatební sál je nejméně komplikovaný při barevném sladění s květinovou a další okrasnou dekorací. V případě barevného svatebního sálu by měla dekorace navazovat, případně oživit sál, avšak příliš křiklavé a výrazné barvy by mohly pokazit romantický dojem svatby. V rámci českých poměrů se svatební hostina odehrává ve velkých, prostornějších sálech.

Vhodnou dekorací pro zútulnění, zpestření a dotvoření dokonalého vzhledu doporučujeme svatební kulisy. Svatební kulisy se vyrábějí v různých barevných variacích a motivech, záleží jen na vás, jaké si zvolíte.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
8
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Dekorace inspirované ročními obdobími

Originální náměty a inspirace pro svatební dekorace nabízejí i jednotlivá roční období. Každé roční období má své typické kouzlo a jedinečnou krásu.

Jak vyzdobit jarní a letní svatbu

Pro jarní a letní svatbu jsou charakteristické květinové dekorace jemných růžových, žlutých a bílých tónů. Výjimečnou dekorací jsou dřevěné ozdoby a nápisy, například často používanou svatební dekorací jsou dřevěné rekvizity slov LOVE, MR&MRS.

Svatba v období podzimu

Podzimní svadba může být hravá v tónech teplých barev červené, oranžové, hnědé i žluté. Podzim je obdobím sklízení úrody a plodů, které mohou sloužit jako nádherné dekorace.

Aranžované dekorativní svícny se nemusejí skládat z čistě bílých svíček a květů, ale můžete do nich zakomponovat okrasné dýně, jablka, šišky, kaštany, žaludy a další přírodní sortiment, z něhož se dají vytvořit umělecké dekorace na váš svatební stůl. Listí je možné použít do květinové dekorace, případně tvar listů může být inspirací pro jmenovky a svatební stoly.

Dekorace pro svatbu v zimě

Svatební dekorace se dají pojmout i motivem ledového království. Na rozdíl od podzimního období, je pro zimu charakteristická bílá barva, přičemž dekorace metalických barev jsou ideálem noblesy a luxusu. Ústředním motivem zimní svatby jsou dekorace ve tvaru sněhových vloček a ozdobných koulí. Rovněž třpytky, krystalky a perličky bílé, stříbrné a modré barvy jsou pro zimní svatební dekorace dobrou a vkusnou volbou zkrášlení stolů. Zimní dekorace jako ozdobné koule a vzor sněžných vloček mohou být inspirací u jmenovek a svícínků.

Stolní dekorace

Hlavní stolní dekorace jsou především kvalitní ubrusy a štóly z organzy či vlizelínu, svatební sklenice pro novomanžele, svícínky, perličkové girlandy, krystalky a jiné ozdobné kamínky, které jsou volně rozsypané po středu stolu. Svatební svícny jsou nádherné díky květinovým dekoracím, různým svíčkám, které po zapálení vytvoří úžasnou romantickou atmosféru. Krásné dekorace jsou i lucerny a lucerničky.

Originální jmenovky na svatebních stolech tvoří součást stolní dekorace. Dnešní jmenovky se už neomezují jen na obyčejný kousek papíru. Nechejte se inspirovat a vyzkoušejte některý z výše uvedených tipů originálních jmenovek na vaše svatební stoly.

Svatební sklenice novomanželů jsou výsadní dekorací stolu. Kromě klasických svatebních sklenic s vygravírovanými jmény a datem svatby jsou velmi trendy svatební sklenice, které jsou zdobené i swarovského krystaly, nebo luxusní postříbřené sklenice se stopkou ve tvaru srdce. Svatební sklenice s animovanými postavičkami novomanželů, takzvané „oblečené“ sklenice ve stylu ženicha a nevěsty jsou veselé a stylové dekorace.

Profesionálové
10
GregorEvent
Výzdoba a dekorace
Půjčujeme potahy na židle, ubrusy, světelné řetězy, svatební chiavari a další druhy židlí, stoly, slavobrány, Klubové talíře, zlaté příbory atd.
Celá ČR
0
Wood & Wedding
Výzdoba a dekorace
Svatební půjčovna dřevěných dekorací. Slavobrány, obřadní stolečky, sudy, lucerny, krabičky na prstýnky a jiné dekorace. Koordinace svatebního dne.
Praha

Dekorace na svatební auta

Nepostradatelnou dekorací je výzdoba na svatebním autě nevěsty a ženicha. Klasická dekorace svatebního auta se skládá ze stuh na přední kapotě, anténě i na klikách od dveří. Kromě stuh se na přední kapotě auta umísťuje i květinová dekorace větších rozměrů, dekorace ve tvaru srdce, figurky nevěsty a ženicha, nebo roztomilé plyšové postavičky.

Populární dekorace na svatební auta jsou takzvané svatební SPZtky. Na výběr je více nápisů, například jména ženicha a nevěsty, nebo jednoduchý a výstižný nápis „novomanželé“.

Svatba je významnou životní událostí, kterou si chce každý pár zapamatovat jako dokonalý den zpečetění lásky. Svatební dekorace hrají důležitou roli při zkrášlování interiérů a svatebních aut. V neposlední řadě svatební dekorace dotvářejí dokonalou romantickou atmosféru.

Inspirace pro svatební dekorace:


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?