Originální tipy na svatební dekorace

 • 17. úno 2016

Hledáte inspiraci pro svatební dekorace? Máme pro vás několik originálních tipů a rad, jak sladit svatební dekorace do posledních detailů. Mnohým párům záleží na dokonalém vzhledu, a proto svatební dekorace ladí s prostředím v místě svatebního obřadu i s obřadní síní.

Svatební dekorace se v mnoha případech přizpůsobují ročnímu období a v neposlední řadě je dekorace i obrazem nevěstina a ženichova stylu. Svatba je společenskou událostí, a proto by se i dekorace měla ubírat v noblesnějším stylu. Avšak existují i výjimky, kdy konvence jdou stranou. Volný styl svatebních dekorací se akceptuje například na svatbách pod širým nebem, na pláži nebo na výletní lodi.

Dekorace v obřadní místnosti a svatebním sálu

Obřadní místnosti, jakými jsou například kostel, zámek nebo úřad, bývají tradičně vyzdobeny jemnou květinovou a stuhovou dekorací. Množství svatební dekorace by nemělo zastínit původní atmosféru v obřadní místnosti, především v kostelích a zámcích, které už samy o sobě dýchají romantikou, kterou stačí jen jemně zkrášlit dekorací z květů.

Svatba pod širým nebem představuje nejnáročnější obřadní místo v přepočtu na množství dekorací a celkovou přípravu. Kromě květinové a stuhové dekorace a potahů na skládací židličky je potřebná hlavní svatební dekorace – slavobrána. Budoucí manželé musejí počítat s tím, že čím náročnější a větší je celková dekorace, tím vyšší jsou i svatební náklady.

Dekorace ve svatebním sálu ovlivňuje více faktorů. Prvním faktorem je barevné provedení. Bílý svatební sál je nejméně komplikovaný při barevném sladění s květinovou a další okrasnou dekorací. V případě barevného svatebního sálu by měla dekorace navazovat, případně oživit sál, avšak příliš křiklavé a výrazné barvy by mohly pokazit romantický dojem svatby. V rámci českých poměrů se svatební hostina odehrává ve velkých, prostornějších sálech.

Vhodnou dekorací pro zútulnění, zpestření a dotvoření dokonalého vzhledu doporučujeme svatební kulisy. Svatební kulisy se vyrábějí v různých barevných variacích a motivech, záleží jen na vás, jaké si zvolíte.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Dekorace inspirované ročními obdobími

Originální náměty a inspirace pro svatební dekorace nabízejí i jednotlivá roční období. Každé roční období má své typické kouzlo a jedinečnou krásu.

Jak vyzdobit jarní a letní svatbu

Pro jarní a letní svatbu jsou charakteristické květinové dekorace jemných růžových, žlutých a bílých tónů. Výjimečnou dekorací jsou dřevěné ozdoby a nápisy, například často používanou svatební dekorací jsou dřevěné rekvizity slov LOVE, MR&MRS.

Svatba v období podzimu

Podzimní svadba může být hravá v tónech teplých barev červené, oranžové, hnědé i žluté. Podzim je obdobím sklízení úrody a plodů, které mohou sloužit jako nádherné dekorace.

Aranžované dekorativní svícny se nemusejí skládat z čistě bílých svíček a květů, ale můžete do nich zakomponovat okrasné dýně, jablka, šišky, kaštany, žaludy a další přírodní sortiment, z něhož se dají vytvořit umělecké dekorace na váš svatební stůl. Listí je možné použít do květinové dekorace, případně tvar listů může být inspirací pro jmenovky a svatební stoly.

Dekorace pro svatbu v zimě

Svatební dekorace se dají pojmout i motivem ledového království. Na rozdíl od podzimního období, je pro zimu charakteristická bílá barva, přičemž dekorace metalických barev jsou ideálem noblesy a luxusu. Ústředním motivem zimní svatby jsou dekorace ve tvaru sněhových vloček a ozdobných koulí. Rovněž třpytky, krystalky a perličky bílé, stříbrné a modré barvy jsou pro zimní svatební dekorace dobrou a vkusnou volbou zkrášlení stolů. Zimní dekorace jako ozdobné koule a vzor sněžných vloček mohou být inspirací u jmenovek a svícínků.

Stolní dekorace

Hlavní stolní dekorace jsou především kvalitní ubrusy a štóly z organzy či vlizelínu, svatební sklenice pro novomanžele, svícínky, perličkové girlandy, krystalky a jiné ozdobné kamínky, které jsou volně rozsypané po středu stolu. Svatební svícny jsou nádherné díky květinovým dekoracím, různým svíčkám, které po zapálení vytvoří úžasnou romantickou atmosféru. Krásné dekorace jsou i lucerny a lucerničky.

Originální jmenovky na svatebních stolech tvoří součást stolní dekorace. Dnešní jmenovky se už neomezují jen na obyčejný kousek papíru. Nechejte se inspirovat a vyzkoušejte některý z výše uvedených tipů originálních jmenovek na vaše svatební stoly.

Svatební sklenice novomanželů jsou výsadní dekorací stolu. Kromě klasických svatebních sklenic s vygravírovanými jmény a datem svatby jsou velmi trendy svatební sklenice, které jsou zdobené i swarovského krystaly, nebo luxusní postříbřené sklenice se stopkou ve tvaru srdce. Svatební sklenice s animovanými postavičkami novomanželů, takzvané „oblečené“ sklenice ve stylu ženicha a nevěsty jsou veselé a stylové dekorace.

Profesionálové
277
SVATEBNÍ DEKORACE s....
Výzdoba a dekorace
Nabízíme svatební dekorace a výzdobu na klíč po celé ČR https://www.svatebnidekoracesro.cz/
Olomouc
10
GregorEvent
Výzdoba a dekorace
Půjčujeme potahy na židle, ubrusy, světelné řetězy, svatební chiavari a další druhy židlí, stoly, slavobrány, Klubové talíře, zlaté příbory atd.
Celá ČR

Dekorace na svatební auta

Nepostradatelnou dekorací je výzdoba na svatebním autě nevěsty a ženicha. Klasická dekorace svatebního auta se skládá ze stuh na přední kapotě, anténě i na klikách od dveří. Kromě stuh se na přední kapotě auta umísťuje i květinová dekorace větších rozměrů, dekorace ve tvaru srdce, figurky nevěsty a ženicha, nebo roztomilé plyšové postavičky.

Populární dekorace na svatební auta jsou takzvané svatební SPZtky. Na výběr je více nápisů, například jména ženicha a nevěsty, nebo jednoduchý a výstižný nápis „novomanželé“.

Svatba je významnou životní událostí, kterou si chce každý pár zapamatovat jako dokonalý den zpečetění lásky. Svatební dekorace hrají důležitou roli při zkrášlování interiérů a svatebních aut. V neposlední řadě svatební dekorace dotvářejí dokonalou romantickou atmosféru.

Inspirace pro svatební dekorace:


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: isifa/Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?