Už máte vybrané dárky pro družičky? Máme pro vás 9 nápadů!

 • 24. srp 2020
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

V Česku již není nic výjimečného mít na svatbě zástup družiček. Jde sice o americký zvyk, ale není nad to, když požádáte své nejlepší kamarádky o pomoc a zahrnete je do svých svatebních plánů a příprav.

Družičky často pomáhají nevěstě téměř s celou organizací svatby, či svatební výzdobou. Pro to by bylo určitě na místě se jim za jejich ochotu a pomoc nějak revanšovat. Už máte vybrané dárky pro družičky? Máme pro vás 9 nápadů!

Budeš mou družičkou?

Velmi oblíbeným způsobem oslovení potenciálních družiček bývá milá dárková krabička s více předměty a tou podstatnou otázkou: „Budeš moje družička?“ Nevěsty v tomto případě volí kombinaci více dárků, kterými své družičky obdarují.

Personalizované dárky pro družičky

Ať už dáte do vaší družičkovské krabičky cokoliv, podstatné je, abyste do ní dala i kousek ze sebe. Napište každé družičce, proč jste si vybrala právě ji, co pro vás znamená a jak by vám případně mohla pomoci. Vždyť jde o plánování vašeho velkého dne a žádnou z vašich družiček z toho nechcete vynechat, jsou to přece vaše nejlepší kamarádky a určitě byste jim to měla říct.

Náramek nebo věneček pro družičky

Mezi nejfrekventovanější dárky patří náramek pro družičky. Jde o květinový náramek, který si družičky „oblékají“ i v den svatby. Tento náramek vyrábějí nevěsty často samy a volí barvy a styl, který koresponduje s jejich představami o plánované svatbě. Pokud plánujete svatbu v boho stylu, zajímavým dárkem bude i květinová čelenka / věneček do vlasů. Ten však můžete využít i na rozloučenou se svobodou nebo jiné společné setkání či focení.

Kosmetika

Dalším častým dárkem bývají různé kosmetické pomůcky jako rtěnky, lesky na rty, mini voňavky, laky na nehty, případně tvářenky či oční stíny. V tomto případě však své kamarádky musíte dokonale znát, abyste trefila výrobky do jejich vkusu, stylu a zejména typu pokožky. Samozřejmě, krásným doplňkem družiček mohou být právě stejně namalované rty.

Šperky

Žádnou ženu na světě neurazíte šperkem. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, na internetu najdete řadu personalizovaných kousků. Dejte například každé družičce stříbrný náhrdelník s iniciálou jejího jména. Dalším oblíbeným šperkem bývají náušnice. Obdarujte své dívky kouskem, který využijí rovnou i na vaši svatbu. Alespoň spolu budou krásně ladit a možná zapadnou rovnou i do vašeho popůlnočního outfitu.

Oblečení

Společné oblečení družiček samozřejmě není žádnou podmínkou, ale pokud ho plánujete a vaše finanční možnosti vám to umožňují, každou družičku jistě potěší nový kousek. V tomto případě ještě vyřeší dilema, co si obléci na vaši rozloučenou se svobodou nebo dokonce svatbu. Můžete si tedy vybrat od různých triček s nápisy „Družička“, jmény vašich dívek nebo textem „Tým nevěsty“, případně můžete sáhnout po stejných županech na dopoledne vašeho svatebního dne.

Samozřejmě, sáhnout můžete i po společenských šatech určených na vaši svatbu. Buďte však opatrná. Na výběr dokonalých šatů pro své kamarádky je skutečně nutné je důkladně znát. Pokud se bojíte, že byste netrefila jejich velikost, správný střih či vhodnou barvu, darujte jim poukaz, kde jim sdělíte, že tyto kousky oblečení s nimi ráda vyberete a nakonec i uhradíte.

Upomínkové předměty

Velmi pěkným dárkem pro družičky mohou být například šálky se zajímavým nápisem nebo jménem každé družičky. Stejně zajímavá jsou například personalizovaná zrcátka se jménem každé družičky nebo označením „družička“. Každá žena přece jedno takové v kabelce potřebuje mít!

Krásným a originálním dárkem je rovněž věšák se jménem dané družičky. Zejména pokud plánujete společné focení dopoledne v den svatby, během vašeho oblékání. Takový detail může dotáhnout vaše společné fotografie do dokonalosti. Co takhle stejné kabelky? Pokud by se vám podařilo sehnat univerzální kousky, hodící se k jakémukoliv oblečení, máte vyhráno. Pokud by ještě byly speciálně personalizované pro každou družičku, například s originální výšivkou nebo přívěskem na zapsání, bude váš dárek dokonalý.

Zážitek

Tak, jak vám, stejně i vašim kamarádkám se před vaší svatbou určitě hodí chvilka relaxu. Darujte jim společný wellness víkend, či masáž a saunu. Vyrazte společně na manikúru, pedikúru nebo kosmetiku a ke kadeřnici. Vždyť jde o úkony, které jistě budou chtít absolvovat před vaší svatbou i ony samy. Pozvěte je tedy a užijte si to společně s nimi.

Stejně zajímavé může být například společné focení. Pozvěte své kamarádky v rámci rozloučení se svobodou na nafocení speciálních fotografií, společně se pěkně oblečte, naličte, učešte a užijte si parádní zážitek.

Vlastní tvorba

Představivosti se meze nekladou a jediným vaším limitem může být finanční strop. I v tomto případě však platí, že si můžete pomoci sama. Vždyť například šálky různých barev a dekorů koupíte téměř v každém velkém obchodě a v kreativních potřebách seženete barvy na porcelán. Pak už je jen na vás, co z toho vytvoříte. Vaše dílo však bude určitě jedinečné.

Stejně můžete postupovat i u různých triček či županech. Stačí koupit obyčejné bílé kousky a pomocí nažehlovacího papíru vykouzlíte originální předměty. Tak či onak, vaše děvčata budou jistě ráda za jakýkoliv dárek a uchovají si ho na památku krásných chvil, které společně při plánování vaší svatby zažijete.

dárky pro družičky

[forum ]


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?