„Cítila jsem se jako ve filmu.“ Letní svatba nevěsty Terezy byla pohodovou zahradní párty.

 • 24. úno 2023
 • Dana Račko
 • Jakub Hasák

Dvakrát odložená, vytoužená letní svatba naší nevěsty Terky byla plná přírody, světýlek a letní pohody. O tom, že i ve svatebních šatech lze hrát badminton, si můžete přečíst v následujících řádcích.

letní svatba
Foto: Jakub Hasák

Kde a jak jste se s manželem seznámili?

Seznámili jsme se, když jsem byla ještě středoškolačka. Jeli jsme s kamarády na koncert kapely, ve které hrál jeho bratr. (Ale to, že to byl jeho bratr jsem zjistila až později.) Tam mě oslovil a pak kolem mě celý večer motal, i když se mé kamarádky snažily, aby se ode mě držel dál. 😄 Když jsme se loučili, zeptal se na kontakt. Pak jsme si psali asi měsíc, než jsme si dohodli první rande. Od té doby uběhlo už přes 9 let.

zahradní svatba
Foto: Jakub Hasák

Jak proběhlo vaše zasnoubení?

Samotné zasnoubení nebylo nijak speciální. Proběhlo v jeden večer v našem pokoji, který jsme měli pronajatý v bytě v Petržalce. Mnohem raději vzpomínám na to, co bylo předtím. Vybírání prstenu. V té době jsme spolu byli už dlouho, o svatbě jsme si už nějakou dobu povídali a oba jsme věděli, že je to přirozený další krok v našem vztahu. Neřešili jsme tedy nějaká překvapení a tajnosti, ale když jsme věděli, že jsme rozhodnuti, rovnou jsme se vydali vybrat si prsten spolu.

houpačka na svatbě
Foto: Jakub Hasák

Oběhli jsme pár obchodů a společně jsme přišli na to, jakou mám velikost, jaký prsten se nám oběma líbí, i jaké jsou ceny. Docela dobře jsme se během toho bavili a i prodavačky z nás měly celkem srandu, protože se asi často nestává, že si pár vybírá prsten spolu. Nakonec jsme jeden na místě koupili. Ale i přesto, že jsme toto celé absolvovali spolu, tak jsem se neubránila slzám, když si poklekl.

luční svatební výzdoba
Foto: Jakub Hasák

V jakém stylu a kde se odehrála vaše letní svatba plná přírody?

Původně měla být naše svatba úplně jiná. Kvůli koroně jsme přesouvali dvakrát termín. První datum bylo v prosinci a svatba měla být ve vánočním stylu. Oba máme rádi zimu a já mám moc ráda Vánoce. Bylo to už téměř celé naplánované. Jehličí, svíčky, třpytky, ozdůbky, svařené víno, punč a teplé deky. Ale přišla korona a plány na zimní svatbu se rozplynuly.

svatba v zahradě
Foto: Jakub Hasák

Druhé datum bylo na jaře. Těšila jsem se na šeřík, frézie a narcisy. Ale ani druhé datum nám nevyšlo a zjistili jsme, že pokud chceme svatbu, na které budou moci být i naši kamarádi, bude zřejmě muset být v létě. Ani jeden jsme z toho nebyli moc nadšení, protože nejsme moc letní typy. Nakonec to ale dopadlo úžasně. Naše letní svatba byla v uvolněném lučním stylu, v prostorách Palírny Jelšovce, která má velkou zahradu. Na zahradě pod stromem byl i samotný obřad. Celé to působilo jako jedna velká, slunečná, zahradní párty. Letní svatba plná přírody jak se patří.

zábava na svatbě
Foto: Jakub Hasák

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

prskavky na svatbě
Foto: Jakub Hasák

Na který moment svatebního dne nikdy nezapomeneš?

Celý svatební den byl naprosto perfektní a řekla bych, že i jedinečný a opravdu neumím vybrat pouze jeden moment, tak snad nevadí, že jich zmíním víc. Pro začátek to, že jsme si vůbec nestihli nacvičit svatební tanec, takže jsme si ráno než přišla kosmetička a fotograf nacvičovali tanec na zahradě u rodičů. Nakonec jsme to odtancovali ani nevím jak, ale hosté nás chválili, že jsme to měli úžasně nacvičené.

svatební tanec
Foto: Jakub Hasák

Velmi silný moment byl, když jsem měla jít k oltáři. Stáli jsme s mým otcem sami dva za dveřmi a já si uvědomovala, že je tu jeden z nejdůležitějších momentů mého života – když mě můj otec vede k oltáři. A když jsme za zvuku písně Thousand Years kráčeli uličkou, vím, že mnoho lidí mělo slzy na krajíčku. Jelikož jsme si písně k celému obřadu vybírali sami, mám v hlavě o to více zafixované momenty spojené s nimi. Například když oddávající vyslovil tu formulku „Vaše manželství je právoplatně uzavřeno“, my jsme vykročili uličkou už jako manželé a hrála nám píseň Capital Letters, cítila jsem se jako ve filmu.

A další moment spojený s písní byl tanec s tátou. U nás to není moc zvykem, bývá pouze tanec se všemi rodiči najednou. Já jsem si ho ale speciálně vyžádala. Hrála nám píseň I Loved Her First. Vždy, když jsem tu písničku slyšela, byla jsem z ní dojatá a věděla jsem, že mi jednou musí hrát na svatbě. Bylo to krásné a pomohlo mi to zpracovat emoce, které jsem z toho dne měla.

Rovněž nezapomenutelný byl i půlnoční tanec, kdy nám hrála píseň Close to you od Carpenters. Tenhle jsme už neměli nacvičený a jen jsme se pohupovali do rytmu. Hosté kolem nás ale zcela neplánovaně vytvořili kruh a já jsem se v tu chvíli zcela ponořila do kouzla tohoto momentu. No a na odlehčení zmíním ještě poslední moment, a to ten, když jsem hrála badminton ve svatebních šatech.

nevěsta a táta
Foto: Jakub Hasák

Co bys chtěla vzkázat budoucím nevěstám?

Bylo to asi řečeno už mnohokrát, ale řeknu to znovu – je to váš den. Pro vás. Kašlete na řeči ostatních o tom co se patří, co se má a co je zvykem. Neposlouchejte kritizování a nepřející lidi (a připravte se na to, že vždy se nějací najdou). Pokud nechcete tradice, nemějte je. Jestli chcete udělat něco speciálního, udělejte to.

novomanželský tanec
Foto: Jakub Hasák

Naplánujte si to podle sebe, užívejte si to a neřešte moc maličkosti. Svatba bude úžasná, i když něco nevyjde podle představ nebo harmonogramu a hosté si svatbu užijí, když si ji budete užívat vy. A ještě jedna pragmatická rada na závěr – svatební den uteče nenormálně rychle, je dobré ho mít pořádně zdokumentovaný.

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?