Chiavari židle – ani vy si bez nich neumíte představit svou svadbu?

 • 1. čvn 2024
 • Stanislava Obložinská
 • isifa / Shutterstock

Zkuste si vzpomenout na jakoukoliv filmovou svatbu. Také se vám v hlavě vynoří elegantní židle s vintage nádechem dozdobené bílou či růžovou stuhou?

Tyto oblíbené židle, známé pod názvem Chiavari židle, se využívají k různým společenským událostem, ale díky své jednoduchosti a nadčasovosti dokonale zapadnou právě do svatebního prostředí.

Historie Chiavari židlí

Někteří z nás už na Chiavari židlích určitě seděli, ale možná nikdy neslyšeli tento název. Elegantní Chiavari židle pocházejí z malého italského městečka se stejnojmenným názvem a mají historii sahající až do roku 1807.

Městečko Chiavari, ve kterém se narodil vynálezce židlí Giuseppe Gaetano Descalzi, se nachází v severozápadní části Itálie na pobřeží Ligurského moře.

chiavari židle

Giuseppe Gaetano Descalzi si v roce 1795 spolu se svými bratry otevřel truhlářskou dílnu a v roce 1807 navrhl první židli Chiavari. Možná tehdy ani sám netušil, jaký bude mít jeho vynález obrovský úspěch. Ve městě a v okolí začaly vznikat nové továrny na jejich výrobu.

V roce 1855 řemeslník zemřel, ale Chiavari židle se stávaly stále známějšími. V té době na jejich výrobě pracovalo už kolem 600 pracovníků.

Na výrobu současných Chiavari židlí se používají různé materiály a druhy dřeva. Původně však bylo základem dřevo z divoké třešně a javoru v kombinaci s bukovým a jasanovým dřevem. Všechny tyto kvalitní druhy dřeva navíc pocházely z vnitrozemských italských lesů.

Z čeho jsou Chiavari židle vyrobeny?

Tyto krásky sice na první pohled působí velmi křehce, ale ve skutečnosti se na jejich výrobu používají kvalitní a pevné materiály. Základem je kvalitní dřevo, jako například buk či bambus, z jiných materiálů se používá mosaz, trvanlivá ocel, hliník či kvalitní plast.

Možností je několik i v rámci povrchové úpravy – mahagonová, ořechová, limewash, bílá, tmavě hnědá, černá, kovové úpravy zlata či stříbra.

Descalzi navrhl systém otvorů určených na sestavení židle a také systém na upevnění vrbových pásů, které tvoří její opěradlo. Každý díl židle byl navíc navržen tak, aby snesl dostatečné množství tlaku.

Jak se dají Chiavari židle pořídit?

Pronájem Chiavari židlí

Pokud se rozhodnete, že Chiavari židle budou tím pravým doplňkem na vaši svatbu, máte několik možností, jak si je pořídit. Nejjednodušší je jejich pronájem, kterým se zabývají svatební a dekorační studia. Kromě možnosti osobního odběru nabízejí i možnost přímého dovozu na místo svatby.

Svatební studia nejčastěji nabízejí židle v limewash a bílém provedení, najít je však můžete i ve stříbrné, tmavě hnědé, zlaté či černé barvě.

Koupě Chiavari židlí

Určitě nebudete jediní, kteří by si rádi po svatbě vzali Chiavari židle k sobě domů. Místo pronájmu si můžete židle rovnou zakoupit a mít z nich radost i po svatbě.

Najdete je buď v bazarech, v internetových obchodech se židlemi, nebo si je můžete objednat ze zahraničí.

Možnost pronájmu Chiavari židlí v Čechách

Svatební potahy – nabízí k zapůjčení bílé chiavari židle vyrobené z bukového dřeva, s koženkovým polstrováním v bílé barvě.

Svadobné a dekoračné štúdio Ewelyn – nabídka pronájmu Chiavari židlí v barvě limewash a v tmavě hnědé.

Decor2Love – originálny svadobný dizajn – svatební agentura nabízí židle Chiavari k pronájmu nebo ke svatební výzdobě grátis.

I takto mohou vypadat zlaté Chiavari židle na svatbě:

[blog-album /blog/decor2lovecz/album/svadobne-chiavari-stolicky-na-prenajom-u-qjr6st“ „DALŠÍ ŽIDLE CHIAVARI“


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?