Když bolerko není to pravé ořechové. Co si obléci na svatební šaty?

 • 3. říj 2018
 • Silvia Blahovcová
 • isifa / Shutterstock

Už jste uvažovala nad tím, zda si budete něco oblékat na svatební šaty? Že ne? No, řekněme si na rovinu, že počasí je strašákem každé nevěsty, a jde o jedinou věc, která se nedá naplánovat podle vašich snů a přání. Co když bude příliš chladno, případně se berete v měsíci, kdy je, případně už není příliš teplo?

Dalším zajímavým bodem je i etiketa a slušné mravy. Mnozí faráři nesouhlasí se vstupem nevěsty do kostela s odhalenými rameny. Jak se v těchto případech zařídit, jaké máte možnosti a mnohem více se dozvíte v následujícím článku.

Bolerko

Jedním z nejzákladnějších možností svatebního svršku je bolerko ušité na míru k vašim svatebním šatům. Jde tedy o stejný materiál, barvy a celkový styl. Případně si ho můžete dokoupit od jiného prodejce, a tedy nebude svým zpracováním doplňovat vaše svatební šaty, což samozřejmě není žádný problém.

Ale, co když bolerko není pro vás to pravé ořechové? Máte několik možností.

Mnohé z vás si určitě řekly, že bolerko je nehynoucí klasika a dokáže nadělat divy. Máte pravdu :-). V dnešní době existuje množství alternativ, jak zmíněné bolerko může vypadat, a věřte, že vám mnohokrát vyrazí dech.

Například takový jemný průsvitný tyl s miliony drobných kamínků a krystalků nebo přenádherná ruční krajka protkaná perličkami, či bolerko utkané z labutích pírek. Jak se říká, kdo hledá, najde, a v tomto případě tak zanecháte něco tradičního a obohatíte to moderním a nevšedním.

Svetr

Nejoblíbenějším svrškem nevěst se poslední roky staly svetříky. Většinou šlo o hladké pletení v barvě výzdoby, což dodalo nevěstě nevídaný rozměr. I vévodkyně Kate na své svatbě sáhla po překrásném romantickém bílém svetříku a toto provedení se okamžitě stalo hitem svatební sezóny.

Svetry však mohou být i v romantickém duchu a v bílé barvě dozdobení drobnými kamínky, či výšivkami nebo perličkami a dokonale doplní vás outfit. Nemusíte však zůstávat ani u jednobarevných kombinací a odvázat se pestrobarevným svetříkovým doplňkem, pokud se to ke stylu vaší svatby hodí. A v případě jednobarevných verzí se můžete naopak odvázat ve střihu, přes konkrétní vzory pletení nebo ozdoby. Fantazii se meze nekladou, a tudíž je jen na vás, pro jaký směr se rozhodnete.

Sako

Dalším velmi oblíbeným prvkem je sako. Ať už sáhnete po elegantním, které dotvoří například i váš svatební kalhotový kostým, či sukni nebo jej doladíte k šatům tón v tónu, nikdy netrefíte vedle. Jde o velmi elegantní kousek, avšak i z něj dokážete vytvořit i ležérní doplněk, případně zajít do pánského stylu.

Riflová či kožená bundička

Pokud toužíte po bundě, kterou si jen přehodíte na vaší boho svatbě přes rameno, určitě sáhněte po džínovině nebo kůži či kožence. I v tomto případě platí, že důležitý je střih a dozdobení daného kousku, které dodají vašemu oděvu potřebný charakter.

Kožešinová pelerína

Luxusní nádech vašemu výslednému oděvu dodá kožešina. Velmi vhodným doplňkem na přehození přes ramena je v tomto případě například kožešinová pelerína (samozřejmě nemusí jít o pravou kožešinu, v současnosti je na trhu množství krásných napodobenin, případně přiznaných pestrobarevných umělých kožešin, výběr je jen na vás).

V tomto případě je však třeba trošku myslet na uchycení. Jako nevěsta nebudete mít neustále k dispozici volné ruce, abyste si tento svršek mohla přidržovat. Vhodné jsou různé saténové stužky či šňůrky.

Pončo

V závislosti na stylu a ročním období svatby, můžete sáhnout i po netradičnějších vrchních kouscích, a zaměřit se na pončo. V obchodech určitě natrefíte na různá provedení až po luxusní kousky s kožešinami, či různými výšivkami a aplikacemi.

Pončo je velmi praktický kus oblečení, protože si ho dokážete jednoduše zapnout jedním knoflíkem, máte volné ruce a sedne na jakýkoliv typ postavy. V tomto případě však musíte dodat, že jde výlučně o vnější oděv a po příchodu na místo hostiny si ho zřejmě budete muset odložit.

Kabát nebo kožich

Stejně jako v předchozí možnosti, jsou i kabáty či kožichy vhodné spíše do chladnějšího počasí a do venkovního prostředí. Musíme však dodat, že podobné kousky jsou výborně využitelné i jako rekvizity na focení a vašim fotografiím dodají tu pravou atmosféru. Stejně platí, že vašemu vkusu nikdo v cestě nestojí, a tak můžete sáhnout po nesčetných možnostech provedení, střihů a barev. Vše závisí na stylu vaší svatby.

Boa

Další možností je využití péřového boa. V případě tematické svatby může jít o velmi výrazný a vhodný doplněk. Výběr je jen na vás. Ať už se rozhodnete jakkoliv, nezapomínejte, že důležitá jste vy a váš pocit. Darmo vám budou ostatní doporučovat a radit, jakým směrem se máte vydat, je to váš den, a proto dělejte vše tak, abyste se cítila jako princezna.

Více inspirací na to, jak se zahřát či zahalit své ramena:


Komentáře

  Přidej příspěvek

  Svatba a koronavirus - aktuální opatření

  Aktuální podmínky pro svatby platné od 31.8.2021:

  • na svatbě může být maximálně 30 účastníků (počítají se i snoubenci, oddávající a matrikář)
  • v případě, že všichni přítomní (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží negativní test, potvrzení o očkováni nebo onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu, může se svatby konané venku účastnit 2000 osob, uvnitř je pak limit 1000 osob
  • svatební hostinu je možné pořádat v restauraci, pokud se hosté prokáží negativním testem na covid-19 nebo srovnatelným potvrzením.

  Více informací přinášíme v průběžně aktualizovaném článku o opatřeních pro svatby v roce 2021.

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?