Bereme se radí: Co dělat s květinami po svatbě?

 • 16. čvn 2020

Jsou všechny vaše svatební kytice, květiny nebo aranžmá tak krásné, že nemůžete snést myšlenku, že je po skončení svatebního dne vyhodíte do koše? Poradíme vám, co dělat s květinami po svatbě.Kromě toho, že květinové dekorace ze svatebních stolů poslouží jako dárek pro některé hosty, existuje spousta dalších způsobů, jak tyto květinové krásky znovu využít a dát jim nový život.

Svatební kytice z hortenzie, růže a pivoňky v růžové a mořské zelené barvě

Ať se z toho stane umělecké dílo

Když nevíte, co dělat s květinami po svatbě, máme pro vás inovativní nápad. Co tak vytvořit unikátní přívěsek? Ten by měl být vyroben ve spolupráci s fotografem a květinovým designérem. Je moderním způsobem, jak proměnit vaši kytici v elegantní a nadčasové dědictví. Po velkém dni se květiny, které jste použili ve vašem aranžmá upraví a vytvoří se z nich medajlónek, do kterého se ukryje například svatební fotografie.

Udělejte hezčí den starším lidem

Doručení vašich barevných a stále zářivých květin do místního pečovatelského domu nebo do zařízení s pečovatelskou službou je ušlechtilé opětovné použití svatebních květů a to z dobrého důvodu. S květy po svatbě rozjasníte místnost, ať už je to na recepci nebo v jednoduché jídelně, kde se starší lidé shromažďují při jídle. Další příjemci mohou být útulky, nemocnice a hospice.

Náš tip: Najdi svého Profesionála – Výzdoba a dekorace

co dělat s květinami po svatbě

Nezapomeňte, že po svatební hostině se vydáte na místo vaší svatební noci, takže se zeptejte někoho, kdo je zodpovědný, aby vyzvedl květy, dal je do vázy naplněné vodou nebo je nechal přes noc na chladném a suchém místě a přivezl je na určené místo další den. Nezapomeňte se předem domluvit na doručení i s vedoucím zařízení.

Vytvořte si vlastní umění

Nasměrujte svůj vnitřní umelěcký cit a pomocí lisovaných květin vytvořte originální umělecká díla, která vám budou viset na vybraném místě ve vaší domácnosti. Chcete-li to vyzkoušet, použijte těžkou knihu a nejlépe na voskový papír uložte jednotlivé lístky a lupeny. Položte další těžkou knihu na vrch a knihu ponechte uzavřenou po dobu jednoho týdne až 10 dní. Květiny by pak měly být zbaveny vlhkosti. Vytvářejte různé vzory, srdce, monogram, abstraktní tvary a každý samostatný design zavěste do jednoduchého bílého nebo stříbrného rámu.

Holčička dělá herbář

Uchovejte kytici ve stínu

Jak to udělat? Nejprve je potřebné nechat kytici vyschnout. Okolo stonků omotejte gumičku nebo provázek a zavěste kytici vzhůru nohama a mimo přímé sluneční světlo. Okvětní lístky se po týdnech budou jevit jako změněné a barvy budou taky jiné, no i přesto bude kytka i nadále nádherná.

Náš tip: Diskuze – Výběr svatební kytice

Vytvořte zajímavé ozdoby

Existuje spousta způsobů, jak použít pěkně zachovalé okvětní lístky. Vystavte si je ve vašem oblíbeném zápisníku, na táckách nebo podnosech. Pokaždé, když budete mít doma párty, můžete vytáhnout malou vzpomínku na váš šťastný svatební den. Pokud hodláte zasílat poděkování, přilepte na ně několik lisovaných květin.

Pamatujte na svoje blízké

Tohle je sice sentimentální, no krásné. Posypte okvětní lístky na náhrobky svých nejbližších. Některé nevěsty to dělají jako způsob, jak si například uctít své prarodiče a učinit je součástí svatebního dne.

Krásné svatební kytice ležící na pařezu

Autor článku: Michaela Recht

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?