Když auto nestačí, obstarejte si svatební autobus…

 • 22. dub 2016

Znáte to. Datum svatby je stanoveno, restaurace zarezervovaná a seznam hostů připraven. Chcete, aby se na vaši svatbu ještě dlouho vzpomínalo, nakonec i to je jeden z důvodů, proč zvete své nejbližší přátele. Partu, která nepokazí žádnou zábavu a umí „táhnout“ do rána. Chcete, aby byl tento den pro ně stejně výjimečným jako pro vás. Jedním z originálních nápadů, jak se postarat o jejich rozptýlení a zároveň zvládnout organizaci přesunu vícerých lidí najednou, je pronajmout si svatební autobus.

Autobus jako dopravní prostředek

V případě, že jste všechen čas a energii věnovali zarezervování hotelu, restaurace, výzdobě, svatebním oznámením a doprava se nachází až na konci vašeho svatebního seznamu, zřejmě berete přesun z místa A (kostela, radnice, matriky) na místo B (tam, kde se bude konat svatební hostina) jako čistě praktickou záležitost. V tomto případě se můžete obrátit na mnohé svatební agentury, které poskytují autobusy na pronájem.

Když se obřadu a následné hostiny zúčastní menší počet osob, je dost možné, že vám bude stačit mikrobus pro 8 až 20 osob. Za předpokladu, že potřebujete převést na svatební hostinu více než 30 lidí, zvažte, zda se vám vyplatí objednat dva nebo více mikrobusů nebo rovnou celý autobus.

V případě klasického autobusu, do něhož se vejde cca 50 osob, je třeba brát do úvahy nejen cenu, ale promyslet, kde se bude dát nejlépe parkovat. Parkovací místo by nemělo být příliš daleko od kostela / radnice / matriky, zejména když se obřadu zúčastní starší členové vaší rodiny, malé děti nebo tělesně postižení. V dnešní době je stále více dopravních prostředků přizpůsobených handicapovaným pasažérům, neváhejte se poptat ve vámi vybrané agentuře, ať jsou jejich dopravní prostředky bezbariérové. Pokud ano, máte výhodu, bohužel to však i může znamenat vyšší cenu.

Většina agentur však na svých stránkách nabízí „online“ kalkulačku, kde si ještě před objednáním konkrétního autobusu můžete cenu vypočítat a rozhodnout se, do které agentury investujete.

Autobus jako zábavní prostor

A nyní se trochu vrátím k příkladu, který jsem uvedla na začátku tohoto článku. Chcete-li, aby se na vaši svatbu ještě dlouho vzpomínalo, jedním z nejlepších a nejoriginálnějších nápadů, jak udržet vaše přátele v dobré náladě během celého svatebního dne, je právě objednat si autobus.

Vaši přátelé v něm mohou nadělat křiku a nepořádku, kolik se jim jen bude chtít, navíc se okolojdoucím naskytne jedinečný pohled na svatební karavanu, jíž bude kralovat právě autobus plný dobře naladěných lidí. Nemluvě o tom, že se budou moci napít bez zbytečných obav z toho, že by se na oslavě nemohli úplně odvázat, protože by museli později řídit domů a podobně.

Profesionálové

I v tomto případě platí především projít si dostupné nabídky agentur a zainvestovat do prostorného a pohodlného autobusu. To však neznamená, že si nemůžete dovolit být originální – můžete se inspirovat Američany a objednat si žlutý „school bus“ nebo anglický červený „doubledecker“.

Protože se však orientujeme převážně na Čechy, v našich končinách se zřejmě nejčastěji setkáme s různými značkami, od moderních Mercedes Exclusive po starší „retro“ typy jako Škoda 1203 TAZ (řadí se k minibusům, protože maximální kapacitu má 8 míst) nebo autobusy značky Ikarus. Rozhodně byste autobusu měli před svatbou věnovat pozornost, zkontrolovat, zda není ošuntělý, ale čistý, zda funguje tak, jak má, a zda jeho kapacita vyhovuje vašim podmínkám.

Výzdoba svatebního autobusu

Tato část je věnována hlavně těm, kteří uvažují nad výzdobou svého svatebního autobusu. Za předpokladu, že chcete, aby vaše vozidlo bylo dostatečně nápadité a výrazné, právě v případě autobusu se můžete při výzdobě více „vybláznit“ než při výzdobě svatebního auta. Protože autobus je obecně větší než auto, můžete pokrýt větší povrch a zároveň dbát na to, aby výzdoba nezabraňovala šoférovi ve výhledu, čímž samozřejmě nechceme říci, že v případě autobusu můžete pokrýt větší plochu předního okna.

V bazaru k tomuto tématu
120 kusů vývazků
Prodám 120 kusů vývazků. Cena za 1 kus při koupi celého množství. Možno kou...
11
Svatební panenka na auto
Starší, ale krásná panenka, délka panenky 45 cm. Má dvě malé vady na kráse ...
490

Můžete například použít obligátní nápisy „just married“ nebo „pán a paní novomanželé“, boční strany autobusu však snesou i více, takže je můžete vyzdobit hesly nebo celými větami, které mají pro vás zvláštní význam. Když si výzdobu netroufáte udělat sami nebo vám na ni nezůstane čas, můžete poprosit o pomoc svatební agenturu, která vám dopravní prostředek obstará a patřičně vyzdobí.

Svatební stuhy (bílé, růžové, stříbrné, zlaté nebo jiné barvy, výběr je na vás), květy (raději umělé než živé, ale samozřejmě i zde je výběr hlavně na vás) a / nebo svatební SPZtky a nápisy jsou milým doplňkem, které podtrhnou váš svatební den.


Autor článku: Jana Červenková / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?