Akrylové nehty na svatbu jsou ta správna volba!

 • 25. dub 2016

Určitě mi dáte za pravdu, že v ten velkolepý den, kdy svému vyvolenému řekneme „ano“, chceme všechny vypadat úžasně. Záleží na každém detailu – účes, líčení, šperky a také nehty. Ruce si obzvlášť zaslouží zvýšenou pozornost, ostatně právě na vašem půvabném prsteníčku spočine prstýnek, na něj se budou upírat všechny oči hostů, proto je důležité, aby vaše nehty byly v nejlepším pořádku. Elegantní manikúra je nezbytností. Zásadní otázkou proto je – ponechat nehty přirozené, nebo se svěřit do péče manikérek? Vybrat si gelové nebo akrylové nehty? Přikláním se k druhé možnosti. Proč? Čtěte dále.

V první řadě: jaký typ nehtů nejlépe sluší vašim rukám?

Hranaté nehty: hranaté, rovně zastřižené nehty jsou vhodné pro ruce se širšími prsty, které se díky tomu opticky zúží

Oválné nehty: zabezpečí optické prodloužení a zeštíhlení, hlavně pro ženy s krátkými prsty

Kulaté nehty: působí přirozeně na širším nehtovém lůžku, vhodné i pro dlouhé, štíhlé prsty

Hranatě–kulaté nehty: vrch nehtu je poměrně rovný, pouze jeho hrany jsou zjemněné do náznaku oblouků, nejlepší pro kratší prsty

Proč právě akrylové nehty?

Akrylové nehty jsou odolnější než gelové. Většinou déle vydrží a jejich aplikace je poměrně levnější než aplikace gelových nehtů. Akryl je odolnější, při správné péči vám nehtíky déle vydrží a jsou robustnější.

V případě, že je budete potřebovat odstranit, ať už je důvod jakýkoliv, můžete tak učiniti bez návštěvy profesionála, stačí je rozmočit. Navíc, když nanesený akryl ztvrdne (na vzduchu), můžete na něj nanést barvu laku podle vlastního výběru. Lak na akrylovém nehtu vydrží déle a většinou je odolnější, samozřejmě vyplatí se aplikovat ještě jednu vrstvu krycího průsvitného laku na úplné zocelení.

Akrylové nehty správné délky zjemní vaše ručky

Je důležité stanovit si správnou délku nehtů. Příliš krátké mohou opticky zkracovat prsty a naopak příliš dlouhé zase mohou být nepohodlné při vykonávání jakékoliv činnosti. Samozřejmě, výběr je na vás.

Příliš krátké si navíc můžete pěstovat a udržovat i sama a ještě k tomu zadarmo. Proto si myslím, že když už investovat do manikúry, volte délku nehtíků střídmě, možná pár milimetrů přerůstajících přes prsty. Ruce tak nabydou elegantního vzhledu, navíc takováto délka prsty krásně zeštíhlí.

Profesionálové
4
Make-up artist Lucie...
Make-up a účes
Milé nevěsty, ráda bych Vám nabídla své služby svatebního líčení a účesu, převážně Benešov, Praha a Středočeský kraj, po domluvě celá ČR.
Benešov
2
Make-up artist Marké...
Make-up a účes
Každá nevěsta se chce ve svůj velký den cítit co nejkrásněji a já vám k tomu ráda pomohu. Profesionální svatební make-up a účes včetně zkoušky.
Praha

Jakou „svatební“ barvu zvolit na akrylové nehty

Protože akrylové nehty mohou působit méně lesklým dojmem než nehty gelové, navrhovala bych výrazné barvy, pochopitelně takové, které se budou dát zkombinovat s doplňky. Pokud jste spíše vyznavačka klasiky a na svůj velký den jste rozhodnuta obléci si klasické bílé svatební šaty, můžete své akrylové nehtíky nalakovat pastelovými barvami, k něžné klasice se krásně hodí jemná růžová nebo bílá.

V případě výraznějších barev je třeba být dvakrát tak opatrná – rozhodně nekombinujte například červené květy ve vlasech s lakem výrazně oranžovým jen proto, že právě tato barva je vaší oblíbenou. Jinými slovy – volte raději jemné, pastelové barvy, které vás zženští (bílá, růžová, světle fialová) než prvoplánové agresivní barvy (červená, černá, tmavě modrá). V dnešní době však už můžeme narazit i na nevěsty, které se vyhýbají bílé barvě. Znala jsem dívčinu, která se vydávala po 35ke a bílá barva se, podle jejího názoru, k jejímu věku už velmi nehodila. Proto si vybrala jemné saténové šaty blankytné barvy a s nimi elegantně sladila akrylové nehty – blankytný podkladový lak a bílé květované vzory na okrajích nehtů.

Vzory, kamínky, či dokonce šperky – vyzdobte si nehtíky

A právě zde bych chtěla přemostit na téma „výzdoba akrylových nehtů“. Na internetu najdete množství návodů a článků, jak si vyzdobit své nehtíky. Protože nás zajímá hlavně svatební dekorování, od běžné francouzské manikúry se můžete setkat i s různými geometrickými a květovanými vzory. Z barev i v tomto případě nadále převládá hlavně jemná růžová v kombinací s bílou, přičemž požadovaný vzor je barvy bílé. Mně osobně se nejvíce líbí akrylové nehty, které na první pohled působí jako francouzská manikúra, ale všímavému pozorovateli neunikne, že ve skutečnosti se dívá na květinkový, srdíčkový nebo hvězdičkový motiv. Květované motivy jsou však stále nejpopulárnější, působí dívčím dojmem a nevinně.

Troufáte-li si na vytvoření vlastního ozdobného motivu, určitě se do toho nepouštějte pár dní, či nedejbože v předvečer svatby. Váš první pokus nemusí být hned nejvydařenější, bez ohledu na to, kolik návodů přečtete. V den svatby přeci musí být všechno tip top! Proto si zvolte tuto možnost jen, když patříte k „profíkům“ a máte se zdobením (vlastních) nehtíků bohaté zkušenosti. V opačném případě se raději objednejte k profesionální manikérce, která ve svém portfoliu jistě bude mít založenou i položku „svatební zdobení akrylových nehtů“. Ze vzorů, které jsou mezi nevěstami nejpopulárnější, za všechny jmenuji už výše zmíněné květinové vzory doplňující francouzskou manikúru.

Ozdobné kamínky jsou rovněž velmi populární, nejčastěji krystalového charakteru, přičemž jsou na nehty doplněny buď po bočních stranách nehtu, nebo vyplňují nehtový oblouk. Samozřejmě, fantazii se meze nekladou – nebojte se prezentovat své představy ideální svatební manikúry, nebojte se být jiná.

Je vícero možností – jít na akrylové nehty do „asijského studia“, nebo k „profesionální manikérce“?

V tomto případě se názory trocha odlišují. Mám dobrou kamarádku, která chodí pravidelně na akrylové nehty ke své profesionální manikérce, podnikatelce slovenského původu. Prozradila mi, že se o její nehty a celkovou pokožku rukou příkladně stará. Protože já si chodím dávat upravovat nehtíky do asijského studia (jehož pracovníci mají právoplatné, dokonce slovenské, vyškolení, soudě podle všech těch diplomů zavěšených na stěně), ptala se mě, jak dlouho to asi trvá, než je celkový výsledek hotový. Řekla jsem, že celý proces trvá asi tak hodinu. Její reakce byla, že v tom případě se o moje nehty nestarají dobře, neboť u její manikérky to vždy trvá aspoň tři hodiny.

Tento případ zmiňuji proto, neboť ať už jste se rozhodli věnovat své svatební manikúře více hodin, určitě si ji nenechejte na poslední chvíli, tj. pár hodin před svatbou. Pamatujte, že v den svatby bude třeba řešit jiné věci, od účesu a líčení až po svatební fotografování.

Inspirace pro vaše dokonalé nehty:

DALŠÍ INSPIRACE
Kompletní album

Autor článku: Jana Červenková / Fotografie: isifa / Shutterstock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?