8 způsobů, jak nahradit první manželský tanec

 • 17. zář 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Chybí vám rytmus a odvaha tančit před publikem? Netrapte se. První manželský tanec nemusí být povinnou jízdou každé svatby. Zejména ne tehdy, pokud vám už při vyslovení slova tanec stékají krůpěje potu po čele. Vynechejte ho, nahraďte, přeneste pozornost jinde. Přinášíme vám pár nápadů jak na to.

prví manželský tanec

 1. Zapojte děti

Děti jsou vděčnými a odvážnými tanečníky. Zapojte je do vašeho tance. Chyťte je za ruce a bezstarostně se s nimi pohupávajte v rytmu hudby. Ve společnosti těchto rozkošných tanečníků nikomu ani nenapadne vyčíst vám vaše taneční schopnosti, respektive neschopnosti. Přizpůsobujete se přece dětem. Při pohledu na ně publikum s úsměvem na tváři zapomene na váš první tanec. No nejsou ty malé princezničky v růžových šatech takové rozkošné?

děti na svatbě

2. Pozvěte na parket páry

Vezměte do ruky mikrofon a vyzvěte všechny přítomné manželské, snoubenecké a partnerské páry do tance. Můžete nebo vůbec nemusíte přiznat, že zkrátka potřebujete na tanečním parketu jejich podporu. Nebo si na pomoc pozvěte například jen nejdéle fungující pár, který máte na svatbě. Nebo pár vašich nejlepších přátel či kolegů.

3. První tanec na videu

Zatančíte a přitom nezatancujete. Pomozte si výdobytky techniky a hostům svůj první tanec jednoduše pusťte na promítacím plátně. Tanec si můžete vícekrát vyzkoušet, doladit detaily, nebudete pociťovat takový stres jako přímo před publikem. Výhodou takovéto prezentace  je, že vaše neúspěšné pokusy můžete sestříhat. V konečném důsledku můžete u hostů vzbudit dojem, že jste docela šikovní tanečníci. 🙂

4. Rodičovský tanec

Podpora svatebních rodičů se sejde na svatbě i v této podobě. Namísto vašeho tance zkrátka hudebníci nebo DJ ohlásí rodičovský tanec a na ten váš se bezděčně zapomene. Na jeho vynechání hosty neupozorňujte, možná si to ani nevšimnou.

rodičovský tanec

5. Tanec profesionálních tanečníků

Zavolejte si na svatbu profesionální tanečníky (pár nebo skupinu), kteří zatancují první tanec namísto vás. Na tanec vyberte vaši oblíbenou píseň, na kterou byste tančili, pokud byste si troufli na svatební parket. Tanec profesionálů nejen nahradí novomanželský tanec, ale zároveň může být originálním svatebním programem.

6. Společný tanec s hosty

Domluvte se s DJem nebo kapelou, aby vyzvali na začátku svatební hostiny přítomných na taneční parket. Předem o svém záměru informujte někoho z rodiny a přátel. Předejděte trapné situaci, kdy hosté vaši výzvu nepochopí a zůstanete na pódiu s manželem sami.

manželský tanec

7. První manželský tanec s profesionály

Potřebujete dodat do tance trocha odvahy a podpory od profesionálů? Nacvičte si první tanec s jejich doprovodem a zazařte na svatbě. Když zapomenete nějaký ten taneční krok, stačí se ohlédnout vedle sebe a tanečníci vám svými pohyby napoví, jak dál.

8. Kapela nebo DJ

Poproste kapelu, aby zahrála a zazpívala vaši svatební píseň. Stačí, když se k nim postavíte a budete se jemně vlnit v rytmu písničky. Takové netradiční provedení osvěží svatební program a věřte, že hosté budou ještě dlouho vzpomínat, na TU svatbu, kde nevěsta s ženichem dělali sparingpartnera svatební kapele. 🙂

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?