8 možností jak si vybělit zuby na svatbu

 • 5. říj 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Bílé svatební šaty a žluté zuby, to věru není vábná představa krásné nevěsty. Bílý úsměv vám ve svatební den dodá sebevědomí a vaše líčení dostane zcela jiný rozměr. Jinak, mezi námi děvčaty, růžové odstíny rtěnky opticky nejvíce zežloutnou vaše zuby. Proto pokud je máte přirozeně méně bílé, sáhněte po jiných odstínech. Ale o tom možná jindy v jiném článku. Dnes vám prozradíme, jak si vybělit zuby na svatbu.

jak si vybělit zuby na svatbu

1. Jak si vybělit zuby na svatbu přírodní cestou?

Řešit bělení chrupu přírodní cestou je vhodné zejména pro nevěsty s citlivými zuby. Na trhu existují gely s obsahem heřmánku, máty, esenciálních olejů bez syntetických látek. Další možností jsou staré dobré triky babiček – vyčistit si zuby jahodami, citrónovou šťávou, kokosovým olejem, sodou nebo solí.

Poslední jmenované třeba používat s mírou, jinak si můžete poškodit zubní sklovinu. Jistým způsobem manuálního přírodního čištění je jíst syrovou zeleninu, která odstraňuje povlak plak – mrkev, petržel, květák, špenát a celer.

2. Bělicí zubní pasty

Odstraní pouze lehké povrchové zabarvení. Obsahují enzýny, aktivní uhlí, sodu nebo peroxid, které pomáhají zesvětlit barvu zubů a vrátit jim přirozený odstín. Mezi nejúčinnější bělící látky patří právě peroxid. V bělících pastách se nachází v nízkých koncentracích, která nepoškozuje zuby.

3. Ústní voda

Patří k doplňkové péči o zuby, sama o sobě vám zuby nevybělí. V kombinaci s používáním bělících past nebo gelů může zvýšit účinky jejich bělení. Kvůli obsahu chlorhexidinu (který má mimo jiné výborné antibakteriální schopnosti) je dobré je používat maximálně dva týdny. V případě delšího používání bez přestávky byste totiž mohli dosáhnout přesně opačný efekt – žluté zuby.

bělení zubů

4. Prášky a pudry

Tyto bělící přípravky jsou jakýmsi vyšším levelem bielacich zubních past. Již po prvním použití je vidno rozdíl, ale k viditelnějšímu výsledku je potrebnéčistiť si jimi zuby čistit alespoň dva týdny před svatbou. Mnohé z nich obsahují černé uhlí, které nejen zuby vybělí, ale dokáže odstranit usazené minerály, posiluje zubní sklovinu a detoxikuje ústní dutinu.

5. Gely

Sety na domácí bělení obsahují násady na vytvarování podle vlastních zubů a bělící gel, kterým se násady plní. Takto naplněné násady se nechávají na zubech působit několik minut až hodin. Výsledkem by mělo být odstranění povrchových skvrn ze zubů. Nejčastěji používanou látkou na bělení zubů je karbamid peroxid. Ten byste měli najít ve všech přípravcích na bělení zubů. Účinnost bělení závisí na koncentraci této látky. Čím vyšší koncentrace, tím rychleji výsledky. Na domácí bělení se používají gely maximálně s 16% obsahem karbamidu peroxidu.

6. Bělicí pero

Jsou založeny na podobné bázi jako výše zmíněné produkty. Jejich výhodou je, že působí ihned po aplikaci a jejich účinek je dlouhodobý. Pro fixování účinku je vhodné při jejich používání doplnit péči o chrup bělícími pastami nebo ústní vodou na bělení. Díky přesnějšího nanášení pomocí pera je možné individuálně vybělení některých více zažloutlých zubů.

bělení zubů

7. Bělicí pásky

Jsou nejoblíbenějším produktem na bělení zubů, nakolik je možné si je zakoupit v drogerii. Jde o rychlou, efektivní a cenově dostupnou možnost, jak docílit bílý úsměv. Procedura bělení trvá přibližně 2 – 3 týdny v pohodlí domova. Účinnost tohoto typu vybělení je srovnatelná s efektem bělení u zubaře. Jejich použití je velmi jednoduché. Zuby si nejprve očistíte a osušíte ručníkem, nalepíte pásky, počkáte 30 minut, strhnete, vypláchnete a hotovo.

8. Zubař

Nejdražší, ale zřejmě nejúčinnější metodou bělení je svěřit se do rukou odborníka. Současná stomatologie nabízí hned několik možností bělení – LED světlem, pískováním nebo peroxidem. Všechny tyto možnosti je vhodné kombinovat s dentální hygienou. U svého dentisty si můžete zakoupit i takzvané domácí sady na bělení zubů. Jde o prefabrikátové bělící dlahy s různými příchutěmi (mentolová, melounová, meruňková a jiné). Po jejich použití dochází jen k mírné korekci barvy zubů, pro výraznější efekt se doporučuje opakovat nasazení dlah 3 – 6 krát.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?