7 inspirací, jak použít citrony na letní svatbě

 • 7. čvn 2022
 • Dana Račko
 • iStock

Svěží, šťavnaté a trendy – takové jsou citrony na svatbě. Jejich zářivá žlutá barva, osvěžující chuť a vůně jsou jako stvořené pro letní svatbu. Stačí trochu fantazie a otevřou se vám nekonečné možnosti, kde a jak je na svatbě zkombinovat. Inspirujte se našimi tipy a naplánujte si originální a svěží letní svatbu! Nebude vám kyselo, slibujeme. 😉

stolování a talíře s citróny

1. Svatební kytice

Ovoce ve svatební kytici není žádnou novinkou, přesto se v ní neobjevuje příliš často. Citrony ve svatební kytici krásně vyniknou zejména s použitím bílých a krémových květů. Příjemný kontrast jim dodá zeleň a stále oblíbený eukalyptus či kapradina. Nemusí být hlavním prvkem svatební kytice. Docela postačí, pokud se v ní objeví pár vhodně vložených kusů, aby nebyla svatební kytice příliš těžká. V našich končinách je obtížné sehnat květ citronu, pokud plánujete svatbu v exotice, uvažujte o této možnosti.

svatební kytice s ovocem

2. Svatební oznámení

Citrony na svatebním oznámení jsou opravdu netradiční a vidět je tam zřídka. Tento motiv je velmi univerzální, protože vynikne nejen na bílém, ale také tmavém až černém podkladu svatebního oznámení. Dobře se kombinuje také s tmavě zelenou a modrou. Hezky vyniknou i na transparentních nebo mléčných svatebních oznámeních.

svatební tiskoviny citrony

svatební oznámení citrony

3. Jmenovky

Jejich výroba je tak snadná a jednoduchá, že to zvládne každý. Existuje několik variant, jak je použít. První možností je zastoknout do nich špejle, na kterých bude přilepen papírek se jménem svatebního hosta. Takto vyrobenou jmenovku můžete položit na talíř, nebo vedle ubrousku či sklenice na přípitek.

jmenovky citrony

Druhou možností je napsat jméno svatebního hosta přímo na citron. V tomto případě je důležité použít dobře pigmentovaný fix, aby se nerozmazala písmena.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

svatební stolování s citrony

Tip: Jména přestříkejte obyčejným lakem na vlasy, který je zafixuje, aby se nerozmazala. Lak při sprejování držte od citronu ve vzdálenosti přibližně 20 centimetrů, aby tekutina a tlak spreje nerozmazaly fixu.

4. Svatební dort a zákusky

Když letní svatba s citrony, tak určitě se svatebním dortem se svěží citrónovou chutí. Nic neochutí těsto lepší než nastrouhaná citrónová kůra. Svěží a nepříliš sladká citrónová plna navíc uspokojí i chuťové pohárky hostů, kteří nemají rádi příliš sladké dezerty.

citrónový svatební dort

Kolečka citronů a citronové listy dokonale podtrhnou efekt dokonalého tématického svatebního dortu. Makrónky, cakepops, muffiny, tartaletky, ale i klasické zákusky s citronovou příchutí nebo barvou nesmí v tomto případě chybět na vašem candy baru.

žlutý candy bar

5. Svatební výzdoba

Představte si stoly, přes které se středem táhne zeleň a v ní jsou volně položeny citrony a svíčky. Dokonalost! Nic víc jim netřeba. Nebo skleněné vázy, ve kterých jsou nakrájená kolečka citronů nebo celé citrony a květiny. Toužíte po minimalistické a přírodní výzdobě? Vynechejte květiny ve vázách a nechte v nich pouze citrony.

svatební výzdoba citrony

stolování citrony

Do svatební výzdoby můžete použít také citrony překrojené na polovinu nebo vykrajované různými ozdobnými vykrajovačkami. Citrony na svatbě jsou kombinovatelné s přírodními barvami a materiály jako je dřevo a juta. Ale jsou tak univerzální, že při správné kombinaci s ostatními svatebními dekoracemi působí luxusně a „neobkukaně“.

Ještě pořád si nenašla dodavatele na svatbu? Zkus to přes náš Poptávač!

citrony s květinami ve váze

6. Nápoje

Co se pije nejvíce na svatbách? Ne, alkohol je až druhý v pořadí. 🙂 První je obyčejná voda s citronem. Hosté ji milují, protože neobsahuje bublinky, zažene žízeň a neutralizuje chutě, takže se hodí ke každému jídlu. Pokud jim přece chcete dopřát intenzivnější chuť, vsaďte na limonády doplněné o třtinový cukr, bylinky a sirupy. Výborně se hodí například bezový nebo meduňkový.

zásobník s limonádou na stole

Mezi oblíbené míchané alkoholické nápoje s citronovou šťávou patří například Kamikaze, Bloody Mary, Cuba Libre a Sangria. Citronová vodka je zase v legendárním Cosmopolitanu, který se proslavil díky seriálu Sex ve městě. Citrony na svatbě si zkrátka zamilujete!

míchané nápoje s citróny

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?