5 užitečných nápadů jak přežít svatbu v horkém počasí

 • 12. čvc 2023
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Letošní červen byl teplotně nadprůměrným. Mnohé nevěsty se musely pasovat s extrémními teplotami během jejich velkého dne. Zajistit pohodový chod svatby během horkého počasí tak, aby nedošlo ke zbytečným dehydratacím či kolapsům, dá opravdu zabrat. Každý však touží po tom, aby se mu jeho svatební den zapsal do paměti jen těmi nejkrásnějšími vzpomínkami.

I proto je vhodné předem myslet na zajištění možností zchlazení sebe i hostů. Jaké jsou možnosti? Co vše můžete využít pro pohodlný chod svatby během pekelně horkého počasí? Rádi vám prozradíme pár našich tipů, se kterými se jistě dokonale zchladíte.

nevěsta zkouší svatební šaty v zahradě

1. Klimatizace

V dnešní době je již ve většině interiérů vhodných pro svatební hostinu automaticky i klimatizace. Pokud ale během letního období máte svatbu ve venkovním prostředí, během horkých dnů je třeba myslet i na klimatizaci ve stanech, kde se hostina v exteriéru odehrává. Bez ohledu na velikost stanu, dnes si můžete bez problémů pronajmout přenosnou klimatizaci, díky které si každý vychutná kouzelné okamžiky vaší svatby i přes vysoké teploty v pohodlí a příjemné teplotě.

2. Ventilátory

Stejně jako v interiéru, i při exteriérové svatbě lze využít léty ověřeného chlazení formou ventilátorů. Ať už jde o jakýkoli prostor, ventilátor je skvělou pomůckou pro zchlazení se zejména během taneční zábavy, kdy obvykle v takových teplotách pot teče potoky. Pronajměte si nebo kupte alespoň dva či tři ventilátory (dle velikosti prostoru) a uvidíte, že je vaši hosté patřičně ocení.

3.Vodní mlha

S tímto typem chlazení jste se již jistě setkali v centrech větších měst. Jde o něco jako vrata, ze kterých přes rozprašovač neustále proudí vlažná voda ve formě mlhy, přes kterou se můžete procházet a poskytne vám tak dokonalou formu osvěžení. Cosi takového v dnešní době není žádný problém, jelikož běžně na různých e-shopech naleznete pod pojmem vodní mlha dlouhé (i 10m) hadice s tryskami, ze kterých vodní mlha vychází po napojení na zdroj vody. Pokud takovou možnost v prostoru konání vaší svatby máte, rozhodně ji využijte. Hadice s vodní mlhou můžete umístit na stan, plot či jakékoli jiné vhodné místo.

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

vějíře v bedýnkách na svatbě

4. Vějíře a ruční ventilátory

Dopřejte svým hostům samostatné chlazení pomocí vějířů či malých ručních ventilátorů. Možností je mnoho. Papírové vějíře jsou dnes poměrně běžně dostupné na různých e-shopech či dárkových prodejnách a obchodech s párty zbožím. Jsou malé, spratné a praktické. Ventilátory do ruky, které budou fungovat bez napájení (k pohonu jim stačí baterky) jsou rovněž řešením. Dnes už ale naleznete třeba i ventilátory na mobily, které fungují přes napájení telefonu. Hosty takové drobnosti jistě potěší.

5. Studené nápoje a pochoutky

Možnosti cateringu jsou v dnešní moderní době opravdu různorodé. Nejedna společnost vám již dokáže zajistit kromě neustále přihřívaného jídla i opak – různé chlazené pochoutky, zmrzlinu či studené nápoje. Drinky s ledem, lehké ovocné limonády, nanuky, zmrzlina, chlazené sladké pochoutky a dezerty – to vše můžete zvládnout za pomoci chladících či mrazících boxů, které některé cateringové společnosti poskytují v rámci svých služeb. Když může být na svatbě candy bar, proč by nemohl být také nanukový bar, limonádový či fresh bar nebo zmrzlinový koutek? 😉

přípitek s letními nápoji

Tip na závěr: Při plánování svatby dobře zvažte dobu konání jednotlivých událostí a ceremonií. Pokud předem víte, že se váš den D bude odehrávat uprostřed horkého léta, pokuste se vyhnout časům, kdy je během dne nejvíce teplo. Ulahodíte tím sobě i svým hostům.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?