5 top svatebních trendů pro rok 2022

 • 4. lis 2021
 • Dana Račko
 • iStock

Svatební trendy se neustále mění. Jednou je moderní to, jindy zase ono. Nemusíme se jim naprosto přizpůsobit a zvolit si něco jen proto, že je to trendy. Stačí se trochu inspirovat a vložit do svatby alespoň kousek aktuálních trendů a vznikne krásná symbióza dokonalé svatby. Jaké budou svatební trendy v roce 2022?

svatební trendy v roce 2022

1. Růžové zlato

Byla léta, kdy se zlato dostalo úplně do pozadí a dlouho kralovalo stříbro. Potom se však zlato dostalo znovu na výsluní, ale nyní ho z pomyslného piedestalu vytlačilo růžové zlato. Velice trendy jsou obroučky z růžového zlata. Při rozhodování, zda koupit růžové zlato nebo jiné druhy zlata, je důležité zohlednit tón pleti. Růžové zlato se hodí ke všem typům odstínů pleti, což je jedním z důvodů jeho oblíbenosti. Navíc ve srovnání s jinými druhy zlata není růžové zlato tak hypoalergenní.

Růžové zlato dominuje také ve svatebním stolování a výzdobě. Svatební oznámení, příbory, talíře lemované růžovým zlatem či svícny jsou momentálně velmi in. Růžové zlato je výborně kombinovatelné s různými barvami a svatebními styly. Rose Gold barva vynikne v greenery, moderním nebo vintage svatebním stylu.

svatební stolování

2. Slaný bar

Dosud snad neexistovala svatba, kde by chyběl sladký candy bar. Odteď je to trochu naopak – nesmí chybět slaný bar. Konečně si přijdou na své ti, kteří koláčků moc neholdují. Je dobré jej na rozdíl od sladkého baru servírovat zhruba dvě hodiny po podávání hlavního chodu.

Ve slaném baru nesmí chybět sýry od výmyslu světa, malé bagetky plněné kvalitním prosciuttem, pomazánky, pagáčky, oříšky, jemné slané pečivo, pomlázky, parenice, preclíky a dokonce i obyčejné chipsy, tyčinky a popcorn. Vždyť ty přece milují všichni svatební hosté, od těch nejmenších až po velké. Nebojte se, neuberou vaší svatbě na eleganci. K sýru nezapomeňte podávat dobré víno a hrozny, které k němu neodmyslitelně patří. Pokud budete mít na svatbě i celiatiky, nezapomeňte ani na ně a bezlepkové pečivo jim označte tabulkami.

slaný bar

3. Cik cak stoly

Geometrické řazení svatebního sezení se pomalu vytrácí. Většinou se objevuje tam, kde svatební prostory nebo počet hostů neumožňují jiný typ sezení. Klasické rovné stoly dávají spoustu kreativních možností k uspořádání. Kdo řekl, že mají prostě stát za sebou rovně? Popusťte uzdu své fantazii a dejte je do libovolného cik cak tvaru. Netradičním uspořádáním oživíte svatební prostor a výzdobu.

Pro ještě kreativnější efekt je můžete kombinovat se stále oblíbenými kulatými stoly. Při uspořádání nezapomínejte na to, aby se nikdo necítil odstrčený a aby měl každý výhled na parket, snadný přístup k občerstvení a jídlu.

uspořádání svatebních stolů

4. Ohňostroj

Tato zářivá krása je skvělým zpestřením svatebního programu a ideálním oživením svatebního focení a videa. Ohňostroj na svatbě vytvoří nezapomenutelnou atmosféru a dokonale podtrhne výjimečnost vašeho svatebního dne. Různá místní nařízení nebo samotný areál, ve kterém bude vaše svatba mohou mít individuální pravidla například i pro ohňostroj. Předtím, než si jej rezervujete, se ujistěte, že je možné jej realizovat.

V případě, že místo vaší svatby bude někde v přírodě a poblíž lesa, pro klid a bezpečí přírody a zvířat se ho raději vzdejte. Namísto něj můžete použít prskavky, lampiony štěstí, světelný déšť a klasické světelné řetězy. Ale pak je nezapomeňte vrátit do krabice s vánočními ozdobami. 🙂

ohňostroj na svatbě

5. Slavobrána ve tvaru trojúhelníku

Slavobrána je dnes sice více dekoračním prvkem, ale nese v sobě i jiný význam. Kdysi, když si při ní slibovali novomanželé lásku, měla znamenat jejich společný domov a střechu nad hlavou. Stejně symbolizuje i pomyslnou ochranu od rodičů z obou stran.

Co se týče trendů, přezdobené kulaté slavobrány jsou na ústupu. Novým trendem jsou dřevěné slavobrány v boho stylu. Tento typ slavobrány se výborně kombinuje se sušenými květinami, které jsou mimochodem, také trendem svatební výzdoby pro rok 2022. Díky svému vícenásobnému použití se staly ekologickým a stylovým doplňkem svatební výzdoby budoucnosti. Doplněné o různé druhy suchých ozdobných trav vytvoří tu správnou boho atmosféru. Tak, které svatební trendy v roce 2022 se vám líbí nejvíce?

slavobrána ve tvaru trojúhelníku

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?