6 tipů, jak ušetřit na svatební kytici

 • 5. kvě 2023
 • Dana Račko
 • iStock

Jedním z hlavních symbolů nevěsty je voňavá svatební kytice. Každá nevěsta touží po tom, aby byla nejen krásná, ale také cenově dostupná. Jak toho dosáhnout? Našich šest tipů, jak ušetřit na svatební kytici vám pomůže rozlousknout tuto hádanku.

rustikální svatební kytice

1. Levnější vázání kytice

Floristé používají několik metod vázání svatební kytice. Mezi nejlevnější patří ta, u které se květiny vážou tak, jak jsou – tedy se stonky. Dražší možností je drátování, při kterém se každá květina odrátuje, odstraní se stonek a zajistí přísun vody. Další možností je vázání svatební kytice do koule, která má vlastní držák. Jedná se o nejelegantnější, ale také nejdražší způsob vázání svatební kytice. Zvolte si první alternativu a ušetřete.

nevěsta drží svatební kytici

2. Sezónní květiny

Výběr sezónních květin je hlavní možností, jak ušetřit na svatební kytici. Květy, které rostou během sezóny, kdy je vaše svatba, jsou pochopitelně levnější než ty, které vyžadují dovoz z dalekých zemí. Sezónní květiny navíc vydrží čerstvé mnohem déle, protože nemusí bojovat s počasím, které pro ně není přirozené. Výběr sezónních květin do svatební kytice je zároveň skvělou příležitostí, jak podpořit lokální pěstitele.

Náš tip: Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

barevná svatební kytice

3. Velké květiny

Květy s většími okvětními lístky vytvoří dojem větší a honosnější kytice. V důsledku toho nemusíte investovat do dalších menších kvítků. V tomto případě zvolte například věčně moderní slunečnice, hortenzie, pivoňky nebo jiřiny.

svatební kytice slunečnice

4. Zeleň

Čím více zeleně je ve svatební kytici, tím více je trendy. V současnosti patří mezi svatební trendy takzvané zelené svatební kytice, které jsou převážně ze zeleně, která kdysi jen doplňovala svatební kytici. Pokud nejste milovnicí tohoto trendu, ušetřit na svatební kytici můžete také tím, že do ní místo květin zakomponujete i dostatek zeleně. Eukalyptus, břečťan a kapradina jsou tou správnou volbou.

greenery svatební kytice

5. Umělá svatební kytice

Už dávno neplatí, že umělá svatební kytice je kýč. Dnešní umělé svatební kytice jsou v mnoha případech k nerozeznání od těch skutečných. Jsou o něco levnější a jelikož nezvadnou, zůstanou vám navíc jako památka na svatební den.

umělá svatební kytice

6. Levnější květiny

Hodně muziky za málo peněz? Dá se to! Dejte šanci levnějším kvítkům, jako jsou karafiáty, o kterých už dávno neplatí, že jsou symbolem socialismu. Dražší pivoňky nahraďte trendy pryskyřníkem, který se považuje za jejich levnější alternativu. Velké a zároveň cenově dostupné jsou také gerbery, které díky široké paletě barev můžete zakomponovat do jakékoli svatební výzdoby. No a na závěr to nejlepší – gypsomilka. Velká, trendy, romantická a efektní.

svatební kytice gerbery

Proč je svatební kytice dražší?

Spousta nevěst si klade otázku, proč je svatební kytice dražší než klasická kytice. K vázání svatební kytice floristé používají složitější a časově náročnější techniky vázání. Květy do svatební kytice se drátují, lepí a při vázání se použije více floristického materiálu, než při vázání běžné kytice. Vázání svatební kytice trvá nesrovnatelně déle a je mnohem preciznější.

Autorka článku: Dana Račko

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?