4 pravidla, aby váš svatební make-up vydržel v bezchybném stavu

 • 13. zář 2022
 • Michaela Debnárová @its1mishell
 • iStock

Vizáž nevěsty je ve svatební den velmi důležitá. Ať už ji svěříte do rukou profesionála nebo se tohoto úkolu ujmete sama, není jednoduché docílit, aby během celého dne a noci make-up na pleti vydržel v perfektním stavu od začátku až do konce. Vizážistka při líčení nevěsty používá kosmetické produkty, které jsou trvanlivé a vydrží i několikahodinovou „zátěž“. Mnohé z nás však podvědomě dělají chyby, které mohou značným způsobem ovlivnit vzhled a výdrž našeho líčení. Čemu se vyvarovat a jak postupovat, aby svatební make-up vydržel co nejdéle?

Hledáš svatebního dodavatele? Najdi ho přes náš Poptávač!

vizážistka štětcem maluje nevěstě rty

1. Výběr kosmetických produktů přizpůsobte typu pleti

Toto základní pravidlo je hlavně pro ty z vás, které se plánují nalíčit samy, bez pomoci profesionála. Nikdy nezapomeňte přihlížet ke svému typu pleti. Je-li suchá, použijte produkty, které ji hydratují. Pokud mastná, volte pro svatební make-up matující finiš podkladové báze či make-upu. U pleti s výraznějšími nedokonalostmi je důležitá vyšší krycí schopnost make-upu. Pokud má líčení vydržet, musíte k němu přistupovat zodpovědně, s ohledem na váš typ pleti.

2. Bez těchto tří produktů to nebude ono

Bez ohledu na to, zda se líčíte samy nebo se o vás postará vizážistka, doporučujeme se při líčení nevyhnout následujícím třem produktům: podkladová báze (primer), pudr a fixační sprej.

• Podkladová báze má za úkol připravit vaši pleť před aplikací make-upu. Může být matující, hydratační, rozjasňující nebo s funkcí minimalizace pórů. Podklad pod make-up je velmi důležitý, protože je-li vhodně vybrán k vašemu typu pleti, dokáže výrazně prodloužit trvanlivost líčení.

Nezapomeňte ani na podklad pod oční stíny. Pokud nevlastníte žádný speciální produkt určený právě k tomuto účelu, sáhněte po korektoru, který následně zaxifujte pudrem, a můžete směle přejít na aplikaci stínů, které takto vydrží nesrovnatelně déle.

• Pudr je důležitý pro zafixování make-upu i zmatnění míst, která bývají problematická u většiny typů pleti, a když se potíte, právě tato místa (čelo, nos, brada, okolí očí či tváře) na pleti bývají nejvíce postižena. Je proto vhodné je přepudrovat, abyste se vyhnula „slézání“ make-upu či jeho usazování v hlubších vráskách například kolem rtů, v čele či v očním okolí. Pozor, s pudrem to nikdy nepřežeňte, abyste pleť zbytečně nevysušila a nezkazila tím svatební make-up!

• Fixační sprej je nesmírně důležitou součástí líčení. Má funkci „spojit“ všechny nanesené vrstvy líčidel a make-up díky němu vypadá celistvěji a krásněji, přičemž se výrazně prodlouží jeho trvanlivost. Stejně jako u báze i u fixačního spreje platí, že dokáže s pletí udělat to, co potřebujete – hydratovat, osvěžit, zmatnit či projasnit.

svatební make-up

3. Eliminujte na minimum dotýkání se obličeje

Možná to zní až příliš jednoduše – opak je pravdou. Jedním ze základních pravidel dokonalé výdrže vašeho make-upu jsou právě doteky a jejich vliv na vaše líčení. Pokud opravdu nemusíte, dbejte na to, abyste se během svatebního dne co nejméně dotýkala své pleti. Pokud se zpotíte, použijte vějíř nebo papírový kapesník, kterým lehce jemnými doteky odstraníte pot pryč z obličeje. V žádném případě pleť netřete rukama a vyhněte se i škrábání a jakýmkoli dalším dotykům, které by mohly zásadně narušit trvanlivost vašeho make-upu.

ženské ruce drží kosmetickou taštičku s kosmetikou

4. Nezapomeňte na taštičku „první pomoci“

Určitě jste už o tom slyšela – nevěsta by na svatbě měla mít vždy po ruce tzv. „záchrannou taštičku“, která bude obsahovat mimo jiné i produkty dekorativní kosmetiky, které vám dokážou ve správnou chvíli poskytnout vše, co budete potřebovat. Nezapomeňte si přibalit rtěnku, pudr či korektor, abyste v akutním případě mohla opět vylepšit vzhled svého líčení. Rtěnka se během jídla a pití ze rtů rychle vytratí. Máte-li mastnější typ pleti, určitě oceníte pudr, a korektor se bude hodit v případě, že se na pleti vyskytne nedokonalost, kterou bude potřeba rychle překrýt bez toho, aby kdokoli něco zpozoroval.

Autorka článku: Michaela Debnárová @its1mishell

Zdroj foto: iStock

Komentáře

  Přidej příspěvek

  Nejčtenější články
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Víte, jak se nazývají všechna výročí svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Svatba a koronavirus: Jaké jsou aktuální podmínky pro pořádání svatby?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Kvíz novomanželů – jak probíhá a jaké otázky zaručeně rozproudí zábavu?
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  Přinášíme vám seznam těch nejoblíbenějších a nejkrásnějších svatebních písní!
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  60 inspirativních tipů na ceny do svatební tomboly
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?
  Kdo má pronést svatební proslov a jak se na něj připravit?